'Pensioen in zicht' Personalia In memoriam Jubileum 40 jaar Jubileum 25 jaar Dankbetuiging 'Hartekreten' Nog te weinig aandacht van de betrokkenen pagina 8 GJ.E. van Werven, groepsleider Stan daardisatie/Ontvangst diepvries bij Mees ter Wijhe, Stationsweg 27, Wijhe, in dienst sedert 19 april 1948. M. Broeksma, interieur tekenaar-decora teur op het hoofdkantoor te Zaandam, in dienst sedert 28 juni 1948. Viering vrijdag 24 juni 1988 in hetperso- neelsrestaurant van het hoofdkantoor van af 16.30 uur. HJ. Koops, franchise adviseur op het hoofdkantoor, Ankersmidplein 2, Zaan dam, in dienst sedert 1 maart 1963. Viering vrijdag 10 juni 1988 in de Stads herberg te Assen, Oude Molenstraat 79, vanaf 16.15 uur. |m—b— iim iininatunnwmamgir jpwTW Voor de getoonde belangstel ling die mij te beurt viel bij mijn vervroegd uittreden dank ik u van harte. BJ.F. Talsma. Hierbij wordt iedereen ge weldig bedankt voor de fijne woorden, gezegd en geschre ven bij gelegenheid van mijn VUT op 18 maart jl. De giften en gaven waren enorm. Tot slot wens ik een ieder nog een reeks van goede ge zonde jaren toe. P. Schipper, Zaandam. 12V2-jaar zakenjubileum Mevrouw M.A.A. Rathee, Vlaardingen Mevrouw T. Leerling, Alk maar 12V2-jarig huwelijksjubi leum De heer en mevrouw H. de Stigter, Nieuwegein De heer en mevrouw D.H. de Groodt, Zwolle Met verslagenheid namen wij er van kennis dat op 6 maart jl. is overleden onze oud-medewerker en -col lega, de heer A. VAN PELT in de leeftijd van 61 jaar. In de jaren dat Toon bij ons bedrijf werkzaam is geweest, hebben wij hem leren kennen als een be kwame, rustige werker. Wij wensen zijn kinderen en overige familieleden veel kracht en sterkte toe om dit verlies te dragen. Distributiecentrum Tilburg, Op 11 april jl. is tijdens het uitvoeren van zijn mi litaire dienstplicht plotse ling overleden JOHN VAN THIEL Hij was 19 jaar oud. John was een prettige collega, die nog aan het begin van zijn leven stond. Wij zul len hem als collega en als vriend node missen. Bedrijfsleiding en mede werkers AH-filiaal 1189, Tilburg. De heer en mevrouw M. Kle- verwal, Zwaag 25-jarig huwelijksjubi leum De heer en mevrouwJ.C. Nij- dam, Wormer De heer en mevrouw Th. Corbeek, Zaandam 25-jarig zakenjubileum MevrouwJ. Kleton, Zaandam D. Jonker, Zaandam M.J. v.d. Zande, Bergen op Zoom T. Papenhoven, Eindhoven Op vrijdag 18 maart jl. is geheel onverwacht overleden ANITA SPIERINGS Zij was bijna 19 jaar. Anita zal in onze gedach ten voortleven als een zeer gewaardeerde, vriendelijke en opgeruim de collega en vriendin. Het is een groot verlies voor onze kassagroep en onze klanten. Bedrijfsleiding en mede werkers AH-filiaal 1095, Tilburg. Op dinsdag 15 maart jl. overleed R. I)IJKSTRA-RIJNDERS Zij was 50 jaar. Zij was werkzaam als cais sière en inzetbaar op alle afdelingen. In ons filiaal was zij erg gezien; zij stond altijd klaar voor het filiaal. Wij verliezen in haar een zeer gewaar deerd collega. Bedrijfsleiding en mede werkers AH-filiaal 1082, Valkenswaard. J. Doornen, Iioensbroek H. van Voorst 40-jarig huwelijksjubi leum De heer en mevrouw P. de Vries, Zaandam De heer en mevrouw H. Ki- vits-Smulders, Tilburg 40-jarig zakenjubileum T. Lusink, Heemskerk 55-jarig huwelijksjubi leum De heer en mevrouw W. van Netten, Castricum Toch nog onverwacht ontvingen wij het droevi ge bericht dat op 27 fe bruari jl. is overleden on ze medewerker en colle ga de heer W. DE KOCK in de leeftijd van 54 jaar. Sinds de ingebruikname van DC Tilburg, 17 jaar geleden, is hij bij ons werkzaam geweest. In die tijd hebben wij Walter le ren kennen als een vrien delijke, sympathieke col lega, die ook geruime tijd actief is geweest in het personeelsfonds. Onze oprechte deelne ming gaat uit naar zijn echtgenote, kinderen en overige familieleden. Wij wensen hen veel sterkte en kracht toe om dit grote verlies te dragen. Distributiecentrum Tilburg Op 26 februari jl. over leed, in de leeftijd van 67 jaar, de heer A.M. MINGAARS gepensioneerd medewer ker Albert Heijn. Op 27 februari jl. over leed, in de leeftijd van 74 jaar, de heer G. SMID gepensioneerd medewer ker DC Zaandam. Op 8 maart jl. overleed, in de leeftijd van 83 jaar, de heer W. BROKKE gepensioneerd medewer ker Formosa. Op 8 maart jl. overleed, in de leeftijd van 65 jaar, de heer W. VAN DE BEEK gepensioneerd medewer ker DC Tilburg. Op 17 maart jl. overleed, in de leeftijd van 75 jaar, de heer A. DELFOS gepensioneerd medewer ker Melkexport Sterovita. Op 19 maart jl. overleed, in de leeftijd van 64 jaar, de heer T.J. DE GRAAF oud-medewerker Levens middelenindustrie Ahold. Op 21 maart jl. overleed, in de leeftijd van 78 jaar, de heer H.G. VAN SLUIJSDAM gepensioneerd medewer ker Melkexport Sterovita. Op 27 maart jl. overleed, in de leeftijd van 81 jaar, de heer H. VAN DE SCHOOT- BRUGGE gepensioneerd medewer ker hoofdkantoor Zaan dam. Op 1 april jl. overleed, in de leeftijd van 72 jaar, de heer J.C.M. DE GROOT gepensioneerd medewer ker Marvelo. Op 8 april jl. overleed, in de leeftijd van 72 jaar, me vrouw J. VRAUWDEUNT- HOOGLAND gepensioneerd mede werkster Marvelo. Mogen zij rusten in vrede. Wellicht is er al enkele jaren gekscherend over gesproken: „Wacht maar tot ik eenmaal met pen sioen ben", of „Ik zal zorgen dat ik genoeg fut voor de VUT heb." Maar dan is het plotseling zo ver. Je zou met de VUT kunnen gaan. Je pensioen komt in zicht. De datum voor het uitluiden wordt vastge steld en je moet je voorbereiden op je vertrek. Voorbereiden ook op een nieuwe fase waarin je anders in het leven komt te staan. De praktijk heeft geleerd dat nadere bezinning op die stap alleszins wenselijk is. Zo'n mogelijkheid tot oriën tering biedt de cursus 'Pen sioen in zicht', waaraan inmiddels al honderden Ahold'ers tot hun volle tevre denheid hebben meegedaan. Tiny Mandjes, bedrijfsmaat schappelijk werkster, heeft moeite met het woordje 'cur sus'. Ze benadrukt dat 'Pen sioen in zicht' geen eenrich tingverkeer is waarbij een deskundige de aanstaande gepensioneerde vertelt hoe hij of zij voortaan het levens patroon moet invullen. Het gaat er vooral om dat mensen die in dezelfde omstandig heid verkeren, elkaar ont moeten en beseffen dat hun leven niet minder waardevol zal worden. Integendeel zelfs, het zal meer mogelijk heden kunnen inhouden. De cursus verschilt qua opzet iets per provincie en varieert van drie tot zes dagen. Dagen die vooral worden besteed aan de oriëntering op de nieuwe plaats in de samenle ving: de nieuwe identiteit los van de functie die je tot dan toe vervulde. Gesprekson derwerpen zijn bijvoorbeeld: een terugblik op de loopbaan en daarin opgedane levenser varing, de op til zijnde veran deringen in het leefpatroon, besteding van de vrije tijd, maar ook hoe prettig het kan zijn om ouder te worden, het nut en plezier van bewegen etc. Een deel van de cursus wordt gegeven in een vor mingscentrum - „alweer zo'n beladen term", zucht Tiny Mandjes - waar men ook een of meer nachten doorbrengt. Daar komen ook praktische zaken aan bod, zoals de func tie van de notaris (erfrecht, testament), de pensioen voorziening en belastingza ken. Verder wordt aandacht geschonken aan allerlei vor men van vrijetijdsbesteding. „Maar", zegt zij, „de ervaring heeft geleerd dat de voorlich ting op dat gebied al zeer ruim is. De cursus geeft slechts wat handvatten, zoals bezoek aan een creativiteits centrum, een bibliotheek en een museum etc., maar daar bij blijft het." Schroom Voor de cursus krijgt men maximaal vijf dagen betaald verlof. De kosten van de cur sus zijn volledig voor reke ning van Ahold, die ook voor de partner betaalt. En met de term 'partner' wordt op nieuw een moeilijkheidsfac tor aangestipt. In de praktijk blijkt namelijk dat de partner van de aanstaande gepensio neerde of VUT'ter nogal op ziet tegen zo'n cursus, met als gevolg dat de echtgenoot ook weg blijft. Tiny Mandjes schrijft dat toe aan een zeke re schroom om een paar da gen in vreemd gezelschap te moeten verkeren. „En juist ook voor de partner is het van zo groot belang om zich goed op de nieuwe situatie voor te bereiden." Opvallend is bovendien dat ook de vrou welijke werknemers die voor de cursus in aanmerking ko men in meerderheid weg blijven. Mandjes, die zelf ook een cursus heeft meege draaid, betreurt dat de be langstelling voor 'Pensioen in zicht' beperkt is. Slechts een derde van de jaarlijks circa 120 daarvoor in aanmerking komende Ahold'ers meldt zich. „We proberen zoveel mogelijk mensen van het nut van de cursus te overtuigen en baseren ons daarbij mede Er komt na elke cur sus Pensioen in Zicht steevast een aantal reacties van deelne mers. Uit een brief van een cursist die met zijn vrouw naar Kapeller- put was geweest, lich ten wij enkele iiarte- kreten'. „De maaltijden waren prima en ik heb ook van anderen geen klachten daarover ge hoord. De indeling van de cursus was geva rieerd, je sprak met el kaar over allerlei zaken waarmee je na je pen sionering te maken Je hoort nieuwe dingen maar ook word je verrast door zaken die je dacht te weten maar die in de praktijk toch even anders blij ken te liggen. Van be lang is ook de aandacht die aan je partner wordt besteed. Mijn vrouw was daar erg content mee en zei er veel van te hebben ge leerd. Er bleef voldoende tijd over om in ontspannen sfeer met elkaar om te gaan. Zowel overdag als 's avonds was het in teressant op te trekken met mensen die er net zo voor staan als jij en die, wat voor functie ze nu ook hebben, straks allemaal ambteloos burger zullen zijn. Je kunt daarom ook veel van elkaar leren. Ieder een was het in onze ploeg er over eens dat de cursus voor 100% geslaagd was. Dat bleek ook wel op de af scheidsavond die klonk als een klok." op de vele positieve reacties die we de afgelopen jaren kregen. Die komen, samenge vat, neer op de mededeling: dat men het niet graag had willen missen." Zij hoopt daarom dat de belangstelling zal toenemen en dat de cur sus ongeveer twee jaar vóór pensionering wordt gevolgd. „Tè velen nog melden zich vlak voor hun vertrek en dat is nu juist niet de bedoeling. De cursus helpt de mensen namelijk ook bij het afbou wen van hun carrière en daar heb je die twee jaar wel voor nodig."

Personeelsbladen | 1988 | | pagina 8