GRONDSLAGEN VOOR HET SOCIAAL BELEID IN NEDERLAND Koninklijke Ahold neemt farmaceutische groothandel over. Doeltreffende organisatie structuur Kwaliteit en veiligheid van het werk Passende arbeidsvoor waarden Zorgvuldige functiebezet- ting Individuele beoordeling Gerichte opleidings activiteiten Open commu nicatie en overleg Doeltreffende overleg - structuur Zorgvuldige omgang met elkaar HERKENBAAR VERBAND TUSSEN SOCIAAL BELEID EN DOELSTELLINGEN VAN DE ONDERNEMINGSONDERDELEN Parkeren is geen probleem. De lichtkrant (links op de ge vel) informeert de klanten al van verre. Flitsen pagina 5 Op het parkeerterrein begint het winkelen al. Bij de stalling voor de wagentjes worden de weekaanbiedingen onder de aandacht gebracht. Hoe geef je een beeld van elke afdelingSimpel, door letter lijk een beeld neer te zetten! Zo staan in Tilburg ook een slager, een visser en een bak ker bij de betreffende afdelin gen. Het sociaal beleid van Ahold Nederland beoogt het scheppen van voorwaarden waar onder de medewerkers in staat en gemotiveerd zijn zich in te zetten voor het verwezenlij ken van het onderne- Het sociaal beleid van de ondememingsonderde- len moet bijdragen aan het bereiken van de doel stellingen van deze on- dememingsonderdelen. Dit sociaal beleid dienst daarom een herkenbaar verband te hebben met deze doelstellingen. De structuur van de organisa tie zal voortdurend worden gericht op het doeltreffend kunnen realiseren van de doelstellingen van de onder nemingsonderdelen. Hiertoe zullen in de organisa tie onder meer: - functies voortdurend wor den afgestemd op de behoef ten van de organisatie; - verantwoordelijkheden en bevoegdheden van functies duidelijk zijn - besluiten zo laag mogelijk worden genomen door ver gaande delegatie van be voegdheden mingsdoel. Het sociaal beleid is een integraal onderdeel van het tota le ondernemingsbeleid. Het management is daarom op alle niveaus voor het sociaal beleid verantwoordelijk. De - communicatielijnen kort zijn door een minimaal aantal niveaus. De inhoud van het werk zal zoveel mogelijk ruimte bie den voor zelfstandigheid, ini tiatief, eigen verantwoorde lijkheid en creativiteit van de medewerkers. De onderne ming draagt zorg voor ar beidsomstandigheden welke wat betreft kwaliteit, veilig heid en gezondheid optimaal zijn. Regelingen betreffende ar beidsvoorwaarden zullen ten minste worden vastgesteld op basis van wat in de desbe treffende bedrijfstak/branche en/of regio gebruikelijk is. De Raad van Bestuur wordt en wil worden aange sproken op de hoofdlij nen van het sociaal be leid binnen Ahold Ne derland. Hiertoe biedt hij een aantal Grondsla gen Sociaal Beleid. Aan de hand van deze rechtspositie van iedere me dewerker wordt duidelijk vastgelegd in een schriftelij ke arbeidsovereenkomst. Collectief gehanteerde ar beidsvoorwaarden zijn open baar. Individuele toepassing is strikt vertrouwelijk Elke medewerker heeft recht op inzage in zijn persoonlijke gegevens welke in de onder neming aanwezig zijn. Bij de functiebezetting wor den zowel de belangen van de onderneming als van de medewerkers op zorgvuldige wijze in acht genomen. Bij de vervulling van vacatures zal aanstelling van een externe kandidaat eerst dan plaatsvin den indien intern geen ge schikte kandidaat beschik baar is. Elke medewerker zal worden grondslagen beoordeelt de Raad van Bestuur te vens het sociaal beleid van de ondernemings onderdelen. Daar waar in de tekst sprake is van 'medewerker' wordt na drukkelijk ook 'mede werkster' bedoeld. geïnformeerd over de beoor deling van zijn functievervul ling. Tevens heeft elke mede werker het recht te weten of er - en zo ja welke - loopbaan mogelijkheden voor hem binnen de onderneming be staan. Opleidingsactiviteiten zullen gericht zijn op de huidige en toekomstige behoeften van de onderneming en afge stemd zijn op de capaciteiten van de medewerkers. De on derneming neemt hiertoe initiatieven en draagt zorg voor opleidingsactiviteiten en de noodzakelijke condi ties. De medewerkers zijn zelf ook verantwoordelijk voor hun eigen ontwikkeling. Zij worden dan ook geacht daaraan zelf actief te werken. Koninklijke Ahold nv te Zaandam heeft afgelopen maand een 100%-belang verworven in Pharmacis Reguliere Pharmaceuti- sche Groothandel bv, een in Duiven gevestigde far maceutische groothandel. Pharmacis was tot nu toe eigendom van een aantal apothekers/aandeelhou ders. De twaalf medewer kers blijven in dienst van Pharmacis bv. Met het overnemen van Phar macis wil Ahold zijn kennis op het gebied van distributie en logistiek nu ook toepassen op de farmaceutische bran che. De groothandelsactivi teiten zullen blijven plaats vinden vanuit Duiven, de hui dige vestigingsplaats van Pharmacis. De Centrale On- Op alle niveaus in de organi satie zal een open communi catie met de medewerkers worden bevorderd. Hiertoe is overleg noodzakelijk met de medewerkers over hun werk en werksituatie, alsme de een effectieve participatie van de medewerkers in de besluitvorming daarover. De informatieverstrekking zal er op gericht zijn dat elke mede werker in staat is zijn functie goed uit te voeren en op de hoogte is van voor hem be langrijke ontwikkelingen in de onderneming. Het vertegenwoordigend bverleg tussen leiding en me dewerkers vindt plaats vol- dernemingsraad heeft inmid dels positief geadviseerd over deze overname. De overname van Pharmacis bv vormt een volgende stap in de geleidelijke uitbreiding van de farmaceutische activi teiten van Koninklijke Ahold die inmiddels zijn samenge bracht in een aparte organisa tie onder de naam Pharma- tos. De Pharmatos-activïteiten bestaan thans uit de samen werking met een aantal zelf standige apothekers in Am sterdam en Veenendaal en uit Pharmacis bv. Pharmatos is vervolgens weer ondergebracht in de eveneens nieuwe groep 'Speciaalzaken Ahold', die on der leiding staat van de heer J.B.J.M. Hunfeld. gens de overlegstructuur op basis van de Wet op de On dernemingsraden. Ahold hecht waarde aan het goed functioneren van dit overleg. Hiertoe zal Ahold het onder nemingsraadswerk onder steunen en zorgdragen voor de noodzakelijke condities. Ahold streeft naar een goede relatie met de in aanmerking komende vakbonden. De samenwerking binnen de organisatie behoort geba seerd te zijn op wederzijds respect en vertrouwen en zorgvuldigheid in de omgang met elkaar. De onderneming zal de privacy van de mede werkers beschermen en daartoe hun persoonlijke ge gevens op zorgvuldige wijze beheren.

Personeelsbladen | 1988 | | pagina 5