"Integratie bevestigt belang distributie!" Nieuwe Ahold-stropdas AH-directeur N.J. Visser: "Steeds meer schapklare brokken." Flitsen pagina 3 Johan Weemhoff toon de zich na enige vader lijke pressie bereid om de nieuwe dassen te de monstreren. In een oversized shirt van mo dieuze snit prijst het jeugdige model hier de waar op spontane wijze aan. Het knaapje bleek na enige oefening in staat om de zogenaam de 'double windsor'- knoop geheel zelfstan dig te leggen. Altijd meegenomen met het oog op later. Over het resultaat van de fotose rie was hij niet ontevre den: „Nou, 't is wel leuk hoor", liet hij weten! De nieuwe Ahold-strop- das (met kroontje) is vanaf deze maand te be stellen bij de afdeling Public Relations, HK 1705. De dassen, rood met goudkleurig Ahold- logo, worden geleverd in geschenkverpakking en zijn er in twee soor ten: polyester 10,-) en zijden 25,-). Voor de dames zijn er, even eens in geschenkver pakking, nieuwe Ahold- sjaals. De sjaal, gemaakt van kunstzijde en wijn rood van kleur met blauwe Ahold-logo's, kosten 15.-. Zoon Tim van fotograaf „De integratie van de Distributie-organisatie in Albert Heijn is voor mij de bevestiging van het belang van distributie en logistiek voor een win kelbedrijf." Dat zegt N.J. Visser, voorheen direc teur Distributie, maar sinds de integratie direc teur van Albert Heijn. „Ik geef toe dat het eerst even wennen was, tenslotte geef je toch min of •meer je zelfstandigheid prijs. Maar het is natuur lijk niet zo dat de distributiecentra nu aan de lei band van AH lopen. Distributie en logistiek wor den als gelijkwaardige partners gezien in het over leg met Operations en Commercie." ERKENNING I.id van de Raad van Bestuur F.I. Ahlqvist zei het al vorige maand in Flitsen: „Ik ben er van overtuigd dat het bedrijf dat zijn produkten zo effi cient en goedkoop mogelijk weet te distribueren, straks het best uit de concurrentie slag springt." Directeur Vis ser is wel de laatste om dat te ontkennen. Niet voor niets werd de AH-directie uitge breid met een directoraat 'Distributie en Logistiek'. Let wel: en logistiek. En logistiek wil zoveel zeggen als het in richten en besturen van de goederenstroom van leve ranciers naar consumenten tegen optimale condities. Visser: „Het opnemen van de term in de naam van het di rectoraat is een erkenning van het belang dat logistiek heeft voor een winkelwerk maatschappij. Het zou onver standig zijn als dat onderdeel niet op het hoogste niveau vertegenwoordigd zou zijn. Dat geldt trouwens ook voor distributie zelf. Ik ben er van overtuigd dat distributie en logistiek steeds belangrijker concurrentiewapens zullen worden. De distributiekos- ten - dat wil zeggen: de kos ten vanaf de ontvangst in het DC tot aan de aflevering in de winkel - bedragen 20% van de bruto-marge van de pro dukten. De kosten vanaf de verplaatsing van de leveran cier tot aan de consument be dragen zelfs meer dan 50% van de bruto-marge. Het be drijfsresultaat van AH is dus voor een groot deel afhanke lijk van distributie en logis tiek Een goede kostenbe heersing en een uitgekiende logistieke organisatie wor den belangrijke voorwaar den voor succesfactoren voor AH. Dat is voor de Raad van Bestuur de reden ge weest om die functies als zelf standig onderdeel op te ne men in de AH-directie." De nieuwe AH-directeur heeft er inmiddels al 20 jaar Ahold op zitten, waarvan 15 als directeur Distributie. De integratie betekent voor hem dat hij nu direct kan bijdra gen aan de ontwikkeling van Albert Heijn. „Ik zie het als een duidelijke verruiming van mijn taak Vroeger was ik beleidsmatig alleen bezig met de ontwikkeling van Dis tributie, nu ook met de ont wikkeling van de gehele AH- organisatie." Op 30 maart jl. werd, na een klem jaar onderlxmdelen, het contract ondertekend tus- sen het Academisch Medisch Centrum (AMC) te Amster dam en Albert Heijn Groot verbruik (AHGV) tot het bele- veren van het AMC van food en non food in de ruimste zin. De ondertekening vond plaats in Golden Tulip Hotel 'Jan Tabak' te Naar den. Op de foto wisselen de heren W. Breur AMClinks en W. van Manen (AHGV), onder toeziend oog van de heer M. van Stekelenburg directeur Grootverbruik Aljold de gete kende contracten uit. Staande op de foto v.l.n.r. de heren D. van de Wekken (AMC). J. van Dijk (AIIGV), D. Schouten (AMC), G. van Breen (AlGV) en M. Moes (AMC). VAN GEND& LOOS Toen Distributie nog een aparte werkmaatschappij was binnen Ahold. was er sprake van een Van Gend Loos-achtige dienstverlening voor meerdere werkmaat schappijen. Distributie ver richtte behalve voor Albert Heijn ook diensten voor Mi- ro, Simon, Alberto en Etos. Maar de situatie veranderde door de integraties van Si mon en Miro in AH. Daardoor werd AH een steeds grotere klant van de Distributie-orga nisatie. Bij het stellen van prioriteiten kreeg AH altijd voorrang boven Etos en Al berto. Bovendien maakten de groei van het assortiment, hogere omzetten per m- in de winkels, de eis van snelle dis tributie van verse artikelen, alsmede hogere beleverings- frequenties een nauwere sa menwerking tussen Distribu tie en AH noodzakelijk. Kort om: integreren. Visser: „Dank zij de integratie hoeft Distributie nu niet meer uitsluitend van een ei gen budget uit te gaan. Zodra extra kosten bij de DC's lei den tot een beter resultaat bij AH zullen we niet aarzelen om die meerkosten te maken. Dat was vroeger minder mak- AH-directeur N.J. Visser ke aanvullingen nodig zijn. Ik verwacht ook een verdere verkleining van de besteleen- heden. Er komen straks steeds meer 'schapklare brokken'. Verder zal de op slag en orderverzameling in de DC's worden geautomati seerd. Het lichamelijk zware werk zal zowel in de filialen als in de DC's afnemen door de toename van het gebruik van displaypallets, rolcontai ners. kleinere besteleenhe- den en andere verpakkingen. Misschien komt het wel zo ver dat er vanuit de DC's voor bepaalde assortimentsgroe- pen kant-en- klare schappen worden aangeleverd. In dit verband denk ik aan bier, fris dranken en andere volumi neuze artikelen. De informa tie over wat het kost om een artikel van een leverancier naar de consument te bren gen zal veel nauwkeuriger worden, zodat we ook pre cies weten wat we er netto aan verdienen. Ik denk ook dat we meer dan nu met leve ranciers zullen onderhande len over de verpakking van. de produkten. Zowel de con sumentenverpakking als de omverpakking. Distributie zal veel meer dan in het verleden deel van de winkel gaan uitmaken." kelijk te realiseren. Doordat Distributie nu deel uitmaakt van AH is de bereidheid om bij elkaar in de keuken te kij ken toegenomen. In de oude situatie liepen we toch vaak achter de feiten aan, omdat we niet tijdig betrokken wer den bij de ontwikkelingen. Nu kunnen we er al in een eerder stadium invloed op uitoefenen. De opening van het nieuwe DC in Utrecht en de introductie van een nieuw besteladviessystcem zijn daar al mooie resultaten van. We zijn nu in staat om het nieuwe landelijke assorti ment rechtstreeks vanuit Utrecht, meer dan lx per week en binnen 24 tot 48 uur. aan de filialen te leveren. Het effect op het winkel beeld is inmiddels onder zocht en de resultaten zijn heel positief. Als Distributie eerder geïntegreerd was, dan waren we waarschijnlijk al eerder in staat geweest om op de juiste wijze op de capa citeitsproblemen van filialen en distributiecentra in te spe len." TOEKOMST „Ik denk dat in de toekomst de verkoopgegevens van de filialen dank zij scanning elke dag beschikbaar zullen zijn voor de DC's. De computer zal dan kunnen bepalen wel-

Personeelsbladen | 1988 | | pagina 3