ar Zo maar Zo maar AH- maal 1466 Zo maar Zo maar Zc^ftar Films Alexanderhotel Organisatie Inzet pagina 12 Flitsen Komend uit de richting Amsterdam doemt de 'skylinevan het Zuidhollandse Rijswijk al van verre op. Moderne hoge kantoorge bouwen en industrieën geven Rijswijk de typische Randstad-aan blik. Desondanks is het oude centrum aardig intact gebleven. Mid den in dat centrum ligt aan de Kerklaan AHj'iliaal 1466. Een klein rklaan AH-filiaal 1466. Een klein filiaal dat goed past in het kleinschalige karakter van de buurt. Diezelfde afmetingen echter staan de omzetmogelijkheden in de weg. Vandaar dat het filiaal aan de vooravond staat van een langt erwachte i erbouuim>. driftig aantekeningen makend, speurend door een zaak van de concurrent." Door zo'n cursus leer je volgens Jolanda op een andere manier te gen de dingen aankijken.Je denkt dat je alles wel zo'n beetje weet, maar dat blijkt behoorlijk tegen te vallen." Aziez Abdoellakhan kon na zijn elektronica-opleiding op de MTS niet in die richting aan de slag ko men. Na verschillende baantjes via uitzendbureaus is hij min of meer toevallig bij AH terecht gekomen. „Toen ik naar aanleiding van een veel tijd zitten. „Het oorspronkelij ke geluid wordt in stereo opgeno men, op twee kanalen dus. Op een van die kanalen probeer ik tijdens Die verbouwing is iets waar be drijfsleider Henny de Gouw reik halzend naar uitkijkt. „De omzet groei stagneert, niet omdat de af zetmogelijkheden er niet zijn, maar eenvoudig omdat de capaci teit tekort schiet. We hebben in deze buurt maar weinig concur rentie en daardoor hebben we op het moment een grotere klan tenaanloop dan we kunnen ver werken." Afkomstig uit een slagersfamilie is Henny de Gouw 17 jaar geleden in de slagerij van het AH-filiaal in Waalwijk begonnen. Na nog een keer overgeplaatst te zijn naar Bre da hield hij na drie jaar het slagers vak voor gezien. „Ik wilde de win kel in, met meerdere mensen om gaan". vertelt hij. Na een opleiding tot sectorchef in Tilburg belandde hij in Oosterhout. Van daar uit kreeg hij de kans om de opleiding tot bedrijfsleider te volgen. Dat was echter wel eerst in Zwijn- drecht en later in Gorinchem. Na mijn opleiding in Gorinchem kon ik in Zoetermeer als bedrijfsleider aan de slag. Ik was toen toch al uit Brabant en dacht: waarom niet? Achteraf gezien heb ik er geen mo ment spijt van gehad. „In elk filiaal moet je je aanpassen, waar ook in Nederland. De mensen moeten aan jou wennen en jij aan de mensen." Zoals gezegd zit Henny met een zekere gretigheid op de verbou wing te wachten. „Die verbouwing zelf vind ik een uitdaging. Vanzelf sprekend blijven we open. Dat be tekent een verhoging van de werk druk. maar ik werk graag onder druk." Dat gaat voor hem ook op voor de weekenden. „Ik werk graag op zaterdag. Als de zaak vol met mensen staat, voel ik me het prettigst. Bovendien vind ik het ook belangrijk om goed contact met de part-time medewerkers te houden." Om het 'leed' van de wachtende klanten te verzachten heeft filiaal 1466 iedere zaterdag een verkoopactiviteit. „Die activi teit is niet alleen als verstrooiing bedoeld maar heeft ook een omzet- verhogende achtergrond." Het fi liaal heeft een mooi fotoalbum met plaatjes van de verschillende acti viteiten: een als sinaasappel verkle de medewerker tijdens een ci- trusactie, schepijs-verkopers met het ingaan van de zomertijd, een rondhobbelende paashaas vlak voor Pasen, het ziet er goed uit. Jolanda Groen is assistent-afde lingschef kassa in filiaal 1466. Zij heeft net de cursus afdelingschef afgerond. De theoretische toetsen heeft ze allemaal glansrijk door staan en nu wacht ze op de komst van de cursusleider en de perso- neelchef. Dan moet ze laten zien dat ze de theorie ook in de praktijk kan toepassen. Na het doorstaan van die praktische test kan ze dan tot afdelingschef benoemd wor den. „Aanvankelijk dacht ik dat ik met mijn 19 jaar nog te jong was voor de cursus. Het zou immers beteke nen dat ik leiding moet gaan geven aan mensen die ouder zijn dan ik. Henny de Gouw heeft me echter weten te motiveren om er toch aan te beginnen en gelukkig niet zon der resultaat." De cursus bestaat uit zes verschillende blokken die verspreid over het jaar worden ge geven. Ieder blok beslaat enkele dagen en soms moeten de deelne mers overnachten. „Wij zaten in het gloednieuwe Alexanderhotel in Noordwijk. Luxe hoor, met vijf gangen menu's en al. "Er moet vol gens Jolanda echter geen misver stand over bestaan dat de cursus een soort vakantie is. „Eerst dacht ik, dat is makkelijk, maar later bleek anders. Ik heb thuis ook nog be hoorlijk veel moeten leren." In de cursus komen verschillende aspec ten aan de orde, zoals bijvoorbeeld commercie, promotie en produk- ten. „Dat is wel lachen. Dan loop je advertentie solliciteerde, had ik ei genlijk nooit verwacht dat het iets zou worden." Nu werkt hij alweer een jaar als kassier 2. Het bevalt hem prima bij Albert Heijn. „Als ik zie wat ze me binnen een jaar aan boden en wat ik nog kan bereiken, dan hoef ik hier niet meer weg. Zeker niet als ik dat vergelijk met de kansen in andere bedrijven." In september van dit jaar start Aziez met de cursus voor assistent-afde lingschef. „Dat is al prachtig maar wat mij betreft nog lang niet het eindpunt." Gevraagd naar die ver dere ambities antwoordt hij, dat hij vast van plan is de eerste gekleurde bedrijfsleider van Albert Heijn te worden. In zijn vrije tijd houdt Aziez zich veel bezig met films. Hij bekijkt ze niet alleen, hij maakt ze ook zelf. Van het ontwerpen van de cassettehoezen waarin de films be waard worden tot de montage aan toe. Vooral in de montage van de door hem zelf geschoten film gaat de montage achtergrondmuziek te zetten. Een leuke maar arbeidsin tensieve klus. Voor de montage van een film van een half uur ben ik al gauw een hele dag bezig." Ook Danny Wigleven heeft het naar zijn zin aan de Rijswijkse Kerklaan. Hij werkt er nog maar twee maanden en is afkomstig van een andere supermarkt. De ver schillen met zijn vorige baas zijn volgens Danny niet te tellen.. ,Je hebt hier direct in de gaten dat je een organisatie binnenstapt. Als ik 's ochtends binnenkom, dan weet ik wat er van me verwacht wordt en kan ik beginnen. Alles wordt er aan gedaan om de klant zo goed mogelijk van dienst te zijn. Zo hoort dat natuurlijk ook in een winkelbedrijf." Op het moment is Danny in opleiding voor verkoper 2. Ook alweer een voordeel van zo'n groot, bedrijf vindt hij. ,Je wordt echt gestimuleerd om je te ontwikkelen. Als je merkt dat die inzet gewaardeerd wordt ben je zelf veel meer gemotiveerd om zo iets aan te pakken." Op een goede dag kwam hij min of meer toevallig het Rijswijkse filiaal binnenlopen en vroeg terloops of ze werk voor hem hadden. Een week later was hij al aan de slag. Nu gaat hij elke dag met plezier naar zijn werk. „Geen verkeerde beslissing", noemt hij het, „om hier op goed geluk eens langs te gaan." Toen het filiaal aan de Rijswijkse Kerklaan jaren geleden van 'Simon' overging in Albert Heijn, is Corrie van Gammeren gewoon blijven zit ten waar ze zat. Ze is als het ware met de inventaris mee verhuisd. In middels werkt ze al twaalf jaar in het filiaal en al die tijd op de delica- tessenafdeling. In die tijd heeft ze heel wat inwoners van Rijswijk Ie ren kennen. Haar man zegt wel eens gekscherend: Jij kent heel Rijswijk." Zelf denkt ze eerder dat heel Rijswijk haar kent. „We heb ben hier een echte buurtwinkel. In de lange periode dat ze in Rijswijk werkt, heeft Corrie maar liefst ze ven verschillende bedrijfsleiders gehad. Iedere nieuwe baas heeft weer zijn eigen 'gebruiksaanwij zing', maar noemenswaardige pro blemen heeft ze er niet mee gehad. „Ik probeer me altijd voor 100 in te zetten en dan gaat de samenwerking - met welke baas dan ook - vanzelf." Na twaalf jaar is haar werk nog steeds haar hobby. „Ik kan goed opschieten met de jongelui hier en ook met de men sen uit de buurt vind ik het nog steeds gezellig. Bovendien heb ik nog steeds veel plezier in mijn werk, dus ik ga er zeker nog een tijdje mee door. Mijn grootste am bitie op het moment is de 121/2 jaar vol te maken. Daarna zien we wel verder."

Personeelsbladen | 1988 | | pagina 12