Werkmaatschappijen COMMISSARIS VAN DE KONINGIN BIJ OPENING NIEUWE TOEGANGSWEG Marvelo neemt nieuwe hagel- afdeling in gebruik Meester Wijhe Marvelo AHOLD ROEI- PLOEG pagina 10 Flitsen „We zijn om twee redenen erg blij", zei directeur A.P.M. Elshof van Meester in Wijhe op woensdag middag 9 maart jl. „In de eerste plaats omdat deze nieuwe weg eindelijk in gebruik is genomen en in de tweede plaats omdat de Commissaris van de Ko ningin en de burgemees ter ons bedrijf komen be zoeken. De vernieuwin gen die we kunnen laten zien, zullen voor hen een hele verrassing zijn. We hebben miljoenen geïn vesteerd. Ook provincie, rijk en EG hebben daar overigens fors aan bijge dragen. In een deel van het bedrijf zijn de aanne mers nog volop bezig, maar we zijn op weg. Het gaat Meester Wijhe goed." Meester Wijhe is nu beter be reikbaar geworden. Dank zij de aanleg van een nieuwe toegangsweg, die nagenoeg regelrecht aansluit op de doorgaande weg tussen Zwolle en Deventer. Daar mee is een eind gekomen aan een probleem dat vele inwo ners van het IJsseldorp al ja ren een doorn in het oog was. Meester was uitsluitend te bereiken via een deel van de bebouwde kom. Dat bete kende druk vrachtverkeer door de dorpskern met on dermeer een bejaardencen trum en een basisschool. Twee linten De officiële opening van de weg werd dan ook verricht door vertegenwoordigers van deze kwetsbare bevol kingsgroepen: mevrouw Van Poorten, een bewoonster van het bejaardencentrum, en Annet Oostveen, leerlinge van de jongste groep van de basisschool. Zij knipten twee linten door met scharen die hen door mr. J.L.M. Niers werden aangereikt, de Over ijsselse commissaris van de koningin. Omdat hij binnen kort zijn ambt neerlegt, maakt hij een afscheidstoer- nee langs de gemeenten in zijn provincie. Hij combi neerde zijn bezoek aan Wijhe met de opening van de weg en een kijkje bij Meester, waar nog hard wordt ge werkt aan een nieuwe worst makerij en rokerij. Burge meester G.J. Polderman van Wijhe noemde Meester de belangrijkste bron van werk gelegenheid en welvaart voor zijn gemeente. „Daar zijn we trots op, maar daar hebben we ook hinder van gehad. Die ligt nu achter ons, dank zij deze nieuwe weg die tot stand is gekomen door de goede samenwerking tus sen gemeente, provincie en bedrijf." De burgemeester maakte bekend dat de aan- sluitingsweg de naam zal krij gen van Jan Meester, de man die in 1847 de worstmakerij begon. Over die naamgeving moest de gemeenteraad eind maart nog beslissen, hoewel over de aanleg van de weg enige jaren was gediscus sieerd. Toen de weg na lang touwtrekken uiteindelijk was voltooid, bleek die zo smal te zijn dat twee vrachtwagens elkaar nauwelijks konden passeren. Meester zorgde zelf voor een uitwijkmogelijk heid door een deel van de bermen te laten verharden. Harmonie Aan die perikelen werd op 9 maart niet meer gedacht. De weg werd feestelijk in ge- bruik genomen, muzikaal omlijst door de Wijhese Har monie en Drumband, waarin ook een vijftal medewerkers van Meester hun partij mee- blies. Muziekkorps en geno digden hoefden zich bij de toegangspoort overigens niet te melden. Vrachtwagen chauffeurs en andere bezoe kers die het bedrijf langs deze zijde naderen, zijn het ge woonlijk wel verplicht. Om dat de portiers aan de voor kant van het bedrijf zijn ge stationeerd, is de nieuwe poort echter uitgerust met uiterst moderne beveili gingsapparatuur. compleet met praatpalen en televisie camera's. In de portiersloge is een monitor geïnstalleerd, zodat iedere bezoeker kan worden geïdentificeerd alvo rens de slagbomen op afstand worden bediend. Voor deze voorzieningen is de afdeling Techniek en Technologie verantwoordelijk. Deze staat onder leiding van de heer J. Meester, een achterklein zoon van de grondlegger van Meester Wijhe bv. Twee linten, dal is weer eens wat anders. De knipsters zijn Annet Oostveen en mevrouw Van Poorten. De belangrijk ste toeschouwers van links naar rechts: Meester-directeur ElsI:of, commissaris Niers en burgemeester Polderman. 't Zonnetje schijnt voor de hagel-afdeling van Marvelo. Een ingrijpen de renovatie heeft de 'bejaarde' behuizing aan de Zaan dams e Oost zijde een nieuw uiter lijk gegeven, de werk omstandigheden zijn zichtbaar verbeterd en de omzet is vorig jaar aanzienlijk gestegen. Dc vernieuwing van de afde ling, waar 15 mensen werken, was bepaald geen luxe. De jaren hadden duide lijk hun sporen nagelaten op het interieur van het vijf ver diepingen tellende pand en ook de 'routing' liet te wen sen over. Maar ook bijvoor beeld het op peil houden van de gewenste hygiëne kostte veel tijd. Dat het de moeite en de kosten waard was, illu streert afdelingschef Jos Jongstra met wat cijfers. Vo rig jaar werd een record-afzet geboekt; maar liefst 30% meer dan in 1986. De ver wachting is gewettigd dat in 1988 de afzet het hoge ni veau van vorig jaar kan hand haven. Belangrijke bijdrage daaraan levert onder meer het BUZ-systeem dat in veel filialen is ingevoerd. Met het oog daarop wordt overwo gen een nieuwe verpakkings- lijn voor zakken van 5 kg te installeren. Die hoeveelheid wordt namelijk voor de BUZ- bevoorrading geleverd. Produktie De produktie bestaat voor 95% uit chocoladehagel (eenderde melk, tweederde Maria Rocha de Cruz Ramos, machinevoerster op de hagelafde ling, en Ad van Tieitboven, hoofd Produktie en Tedmiek, ont hullen samen bet kunstwerk met hagelverpakkingen, dat ter gelegenheid van de vernieuwing van de txigelafdeling weid vervaardigd puur) en voor 5% uit boter hamkorrels (waarin geen ca caoboter is verwerkt). Voor de fabricage wordt gebruik gemaakt van een, door de Technische Dienst van Mar velo ontwikkelde nagenoeg volledig geautomatiseerde glans-lijn. De twee onderste etages hebben nieuwe pla fonds gekregen, de wanden zijn betegeld, de verlichting is aangepast en er is een nieuw luchtbehandelingssys teem geïnstalleerd. Compliment Jongstra: „Alles is veel ruimer geworden, de werkomstan digheden zijn drastisch ver beterd en werkruimte en ma chines zijn veel makkelijker schoon te houden. Waar wc vroeger uren over deden is nu binnen een uur gepiept. Een van de mooiste ca deautjes die we kregen was een compliment van de Keu ringsdienst van Waren, en die is daarmee heus niet scheu tig. Op het wensenlijstje van Jongstra en zijn medewer kers staat nu nog de hergroe pering van de vier verpak- kingslijnen, waardoor de goederenstroom een logi scher verloop krijgt en de werkomstandigheden verder worden verbeterd. Onder auspiciën van de Koninklijke Nederlandse Roeibond (KNR) worden er op de Bergse Plas in Rotterdam twee keer per jaar roeiwedstrijden ge houden voor 'bedrijfsach- ten'. Vorig jaar namen er 52 ploegen van in totaal 40 bedrijven aan deel. Pieter Kruyswijk, Ahold's man ager Internationaal Trans port, ex-roeier en voorma lig roeicoach (o.a. van Olympisch kampioen 1968Jan Wienese), onder zoekt momenteel de mo gelijkheden om één of meer Ahold-roeiploegen te formeren die aan dit evenement zullen gaan deelnemen. „Er worden bij Ahold in bedrijfsver band al diverse sporten beoefend. Voetbal, volley bal, hockey, noem maar op. Waarom zou roeien daar niet bij kunnen?" vraagt Kruyswijk zich af. Hij zoekt met name man nen en vrouwen die actief zijn geweest in de roei- sport en minimaal erva ring hebben als regiowed- strijdroeier. Hoewel de gezelligheid bij de wed strijden voorop staat, wordt er ook wel degelijk serieus geroeid. Kruys wijk: „Er zal toch zeker lx per week getraind moeten worden. Dat is een mini male eis om te voorkomen dat we straks zwalkend over de baan gaan, want daar doe je de naam van Ahold ook geen goed mee." Behalve roeiers en roeisters zoekt de roei- animator ook stuurlieden en boten. Belangstellen den kunnen inlichtingen inwinnen of zich aanmel den bij P.J. Kruyswijk, HK 1103, tel. (075) 592585. '__l ;,\b'

Personeelsbladen | 1988 | | pagina 10