Flitsen lijk was gebruikte hij in de cor respondentie met zijn secreta resse de meest uiteenlopende af kortingen. Op briefjes aan Elly schreef hij nimmer haar naam voluit. Hij volstond met de let ters 'L' en 'I', de helft korter maai" het klinkt exact hetzelfde. De Raad van Commissarissen heeft de contacten met G.J. Heijn altijd als plezierig en zake lijk ervaren, zo laat president commissaris ir. J.H. Choufoer weten.Hij praatte nooit erg veel, maar wat hij zei was essen tieel en gebaseerd op een grote kennis van het bedrijf. Hij wist heel vaak de gedachten in een andere richting te krijgen. Ook de contacten op persoonlijke ba sis waren altijd plezierig", aldus Choufoer. De positie van G.J. Heijn binnen het bedrijf bracht hem ook in con tact met de Centrale Onderne mingsraad en de OR van Centra le Diensten. COR-voorzitter Cor Schoon:We hebben hem leren kennen als een man die hart had voor het bedrijf. De manier waarop hij naar de medezeggen schap keek, typeerde zijn den ken. Hij heeft eens gezegd: 'Ik heb de OR niet uitgevonden, maar nu dit instituut er is, zal het een toegevoegde waarde moe ten hebben voor het bedrijf. Wij hadden wel eens de indruk dat hij niet zo in ons geïnteresseerd was, aangezien hij altijd zat te tekenen tijdens bijeenkomsten met de COR. Daardoor leek het of hij niet oplette, maar het te gendeel was waar. Het was zijn manier om volledig geconcen treerd te zijn en dat bleek ook wel. Dit zal ons van hem het meest bijblijven. Bij de ORCD trad hij op als voor zitter van de overlegvergaderin gen. OR-voorzitter Rita van der Meer:Hij zag duidelijk de posi tieve kanten van de OR. Hij was altijd bereikbaar voor ons. Het overleg met hem verliep altijd in een rustige, ontspannen sfeer. Een man die zeer punctueel was en wist waar hij over sprak. Gerrit Jan Heijn was een groot liefhebber van muziek - zelf speelde hij voortreffelijk piano - gekke dingetjes in elkaar knutse len en van woordspelletjes. Pe ter van Dun en Dick Zwart om schrijven hem als een ware woordkunstenaar, die zich graag mocht bedienen van woordspe lingen. Hij was altijd in de weer met papiertjes waar hij invallen, citaten en tekeningen op zette. De papiertjes bewaarde hij in een blikkensigarendoosje.Dat nam hij ook mee op vakanties", ver telt Zwart, Als hij terug kwam kreeg ik wel eens van die briefjes waarop dan bijvoorbeeld de vraag stond waarom er geen AH- filiaal in Berkel-Enschot was. Dan had iemand hem tijdens z'n vakantie daar naar gevraagd. Gerrit Jan Heijn was ook een lief hebber van spreuken en citaten. Sommige daarvan schreef hij over en bewaarde hij zorgvuldig in bureau of agenda. Toen hij bij zijn 25-jarig zakenjubileum werd geïnterviewd haalde hij een briefje met twee citaten uit zijn zakagenda. De eerste was van Franklin D. Roosevelt en luidde: 'De beste leider is hij, die ver stand heeft om de juiste mensen te laten doen wat hij gedaan wil hebben en zelfbeheersing ge noeg heeft om zich niet met hen te bemoeien terwijl ze het doen'. De tweede was van Mark Twain: 'Ik ben oud en heb veel narighe den leren kennen, maar de meeste daarvan zijn nooit ge beurd'. De meeste zijn misschien ook voor GJ nooit gebeurd, de ergste helaas wel.

Personeelsbladen | 1988 | | pagina 4