Flitsen Hij was inderdaad enigszins stug", beaamt Dick Zwart, hoofd van de Dienst Onroerende Goe deren, één van de diensten die GJ rechtstreeks onder zijn be heer had.GJ is acht jaar mijn directe baas geweest. Het heeft jaren geduurd voordat we elkaar tutoyeerden. Hij had het in het begin ook over 'mijnheer mijn broer', later werd het Ab. Dat was kenmerkend voor hem. Het heeft lang geduurd, maar langza merhand groeide er toch een band met een grote diepgang. Ik vond hem de beste baas die ik ooit gehad heb." GJ vond dat hij een voorbeeld moest geven, hield zich daarbij stipt aan de geldende regels en de hiërarchie", zo verklaart Har ry van der Wees (voormalig hoofd Marktonderzoek, thans adviseur van de RvB) het afstan delijke gedrag. Mede door het enorme plichtsbesef dat hij aan de dag legde - vanuit kantoor ging hij naar huis waar hij ter stond zijn werkkamer opzocht - kwam GJ over als zakelijk en koel. Van der Wees:Het was in de eerste plaats een baas en ver der geen flauwekul. Dat was één zijde van de persoon GJ. Buiten het zakelijke verkeer heb ik hem leren kennen als een warme, aar dige, hartelijke man. Hij kwam op sommigen wel eens hautain over", aldus Peter van Dun, maar dat kwam dan voort uit een soort verlegen heid. Die verlegenheid verbaasde me nigmaal de AH-medewerkers die met GJ in de lift stonden. Dan had hij nauwelijks oog voor de men sen om hem heen. Liever keek hij naar de punten van zijn schoe nen. Een frequent bezoeker van recepties en zakelijke bijeen komsten was hij evenmin. Hij ging alleen als hij er echt niet onderuit kon, arriveerde laat en vertrok bij voorkeur weer snel. Ooit schoot hij bij zon gelegen heid een naaste medewerker aan en vroeg een tikkeltje wanhopig: „Vertel me eens even tegen wie ik hier vriendelijk moet zijn. Hij stond ook bekend om zijn punctualiteit. In stukken van an deren mocht hij graag de kom ma's en punten op de juiste plaats zetten. Elly Rol, die gedurende 22 jaar zijn secretaresse is ge weest, weet dat als geen ander. Hij was een 'Pietje Precies'. In zijn werkkamer lag alles op een vaste plaats. Zo was zijn ma nier van werken. Stipt en effi ciënt. Hij bereidde al zijn werk zeer zorgvuldig voor en altijd ruim van te voren. Paniekvoetbal kwam bij hem nooit voor. Ook Dick Zwart heeft ondervon den dat GJ een punctueel man was.Als ik een brief in concept aan hem liet lezen werd er altijd behoorlijk aan geschaafd", aldus Zwart, die er aan toevoegt dat GJ ondanks het oog voor details toch vooral ook de grote lijnen in de gaten hield. Elly Rol herinnert zich haar di recte baas als een uiterst nauw gezet en hardwerkende man. Al tijd bezig en secuur omgaand met de 'tijd van de baas'. Zelfs de af spraken voor een partijtje golf op zaterdag werden zorgvuldig ge pland. Gesprekken over eikaars persoonlijk wel en wee tussen haar en 'meneer' GJ vonden nim mer voor vijf uur plaats. En als GJ zich eens losmaakte van zijn werk dan was dat nooit voor lang. Elly herinnert zich GJ bovenal als een man van weinig woorden. Letterlijk, want waar dat moge-

Personeelsbladen | 1988 | | pagina 3