Alberto wijst nieuwe medewerkers de weg Jaarverslageditie Flitsen in april Uitslag kerst- puzzel Bake off: geen modeverschijnsel Makro wel" „Zonder samen werking zijn we nergens" Oudste AC Restaurant draait weer op volle toeren „Het lijkt verdikke de DE NIEUWE SUPERMARKT: EEN NIEUWE MANIER VAN WINKELEN Personeelsblad Koninklijke Ahold nv 45e jaargang no. 3 Maart 1988 Oplage 40.000 Pagina 9 Pagina 2 Pagina 10 Van links naar rechts: Pauline Piket, A. Martin Zanclstra en Monique Eerden. Evenals voorgaande jaren verschijnt er in april geen gewone Flitsen. In plaats daarvan ontvangt u de Jaarver slageditie die geheel gewijd zal zijn aan het jaarverslag 1987 dat op 13 april verschijnt. „Ik vond het vooral positief dat er zoveel tijd en aandacht aan me besteed werd. Dat heb ik bij an dere bedrijven wel eens anders meegemaakt. Daar kreeg je in het begin te horen dat je bij problemen toch vooral niet moest schromen om vragen te stellen. Maar dat kwam er vaak niet van. Je kende je nieuwe collega's niet eens bij naam, en zo bleef je maar een beetje aanmodderen. Dat probleem heb ik bij Alberto niet gehad." Aan het woord in Moni que Eerden (26). Sinds 1 september van het vorige jaar werkt zij in het Alberto-fïliaal aan de Rozen gracht in Amsterdam. Zij was een van de eerste medewerkers die met behulp van de nieuwe Al- berto-introductiecursus wegwijs werden gemaakt bij hun nieuwe baas. De nieuwe basis-opleiding berust op twee principes. Vanzelfsprekend is een goe de introductie in het belang van de nieuwe medewerker. Verloopt de inwerkperiode volgens een geordend pa troon dan geeft dat de mede werker de nodige houvast. Hij leert zijn nieuwe werk omgeving en collega's goed kennen. Weet wat er van hem verwacht wordt en waar hij aan toe is. Dat vergroot zijn zelfvertrouwen. De nieuwe medewerker zal sneller in staat zijn zelfstandig aan de slag te gaan. Dat is tenslotte het uitgangspunt van een in werkperiode en dus voor alle partijen prettiger. Vervolg op pagina 11 een apotheek in combinatie met een Etos Beauty Case. een Alberto-slijterij, een postagentschap, boodschap- penkluizen en een avondau tomatiek met 40 artikelen: Kortom: een nieuwe manier van winkelen. Vorige maand publiceerde Flitsen een gesprek met alge meen directeur AH. F. I. Ahlq- vist en projectleider Ronald van Solt over de achtergron den van de NSM. Deze maand gesprekken met een drietal andere leden van de NSM- projectgroep: ontwerper Harry Oude Kempers (hoofd Store Design), Tom den Her tog (adj.-directeur Commer ciële Zakenen Henk Caste- lijns (adj.-directeur Opera tions). Vervolg op pagina 3. De kerstpuzzel uit het de cembernummer van Flit- Op 13 april a.s. opent Al- bert Heijn in Tilburg, in de voormalige Miro, de Nieuwe Supermarkt (NSM). Een supermarkt met een grote oppervlak te, 21 kassa's, een enorm assortiment, een hoog serviceniveau en een mo derne, harmonieuze in richting en vormgeving. Een AH-winkel, maar toch anders. sen bleek voor vele lezers een enorme uitdaging. De redactie ontving ruim 4000 inzendingen waar van de meeste juist ble ken. Dat betekende dat de winnaars door loting moesten worden aange wezen. De uitslag van die loting is als volgt: le prijs Jeroen Smol ders uit Goirle (waarde bon van 150,-) 2e prijs - Diane Oude Lenferink uit Hengelo (waardebon van 100,-) 3e prijs - Marian Wa- chelder uit Spaubeek (waardebon van 50,-) De prijzen zullen zo snel mogelijk naar de winnaars worden gestuurd. Vorige maand werd in het AH-fïliaal in Capelle a/d IJssel de 50e bake off-afdeling geopend. „Bake off is geen modeverschijnsel, het is niet meer weg te denken uit de supermarkt", zegt projectleider Douwe de Vriend. Bake off is inmiddels uit de projectsfeer gehaald en geïn tegreerd binnen commerciële zaken. Meer over deze vorm van brood bakken en verko pen op pagina 11 Foto boven. Desiree Schouten Een winkel met vele plussen, zoals een demonstratiecen trum, een koffiebranderij waar klanten hun eigen me lange kunnen samenstellen, informatiemonitoren, een speelhoek voor kinderen, een complete diepvriesstraat ('de hui verstraat'een kof fieshop, een bake off-afde ling, een vleeswarenafdeling waar rosbief wordt gegrild en Miro Tilburg op weg naar NSM paté wordt afgebakken, be reide voeding, een verse vis- afdeling en een enorme groente-afdeling compleet i met salade-eiland. En aan de andere kant van de kassa's ko men ook nog eens een infor matiebalie met fotoservice (foto's binnen een half uur ontwikkeld en afgedrukt

Personeelsbladen | 1988 | | pagina 1