Werkmaatschappijen Oudste AC Restaurant draait weer op volle toeren handen Capaciteit met 100 stoelen uitgebreid Meester Vleeswaren., uit vertrouwde Meester koopt Huize Waterloo te Wijhe AC Restaurants Meester Wijhe HU Albert Heijn pagina 10 Flitsen dat er enkele honderddui zenden per jaar. Dat is nogal wat en het is dan ook niet vreemd te horen dat het gast- gerichte denken bij AC Res taurant Zevenaar centraal staat. „Bovenaan het lijstje staat het belang van de gast. Dan komt er een hele tijd niets en dan pas gaan andere belangen een rol spelen", al dus de manager. Overigens betekent dit niet dat het per soneel er bekaaid vanaf komt. ,Je medewerkers zijn ten slotte ook een soort gasten. Zij dragen het beeld uit van AC, Restaurants. We moeten er dus voor zorgen dat zij het hier naar hun zin hebben. De mond-op-mond reclame is verschrikkelijk belangrijk." Tekenend voor dit beeld is dat AC Restaurant Zevenaar nooit actief hoeft te werven voor seizoenkrachten. „Ik krijg hier zoveel open sollici taties dat ik niet hoef te ad verteren. Een groot deel van die mensen solliciteert om dat ze van anderen gehoord hebben hoe het er hier aan toe gaat. Bovendien zie ik ie der jaar weer mensen terug komen. Een duidelijker be wijs dat ze het hier naar hun zin hebben bestaat volgens mij niet." Jan Leunk, manager van AC Restaurant Ze venaar heeft wat ge mengde gevoelens over Flitsen. De vorige keer dat hij een interview voor dit blad gaf was op 6 september 1974. Twee dagen later brandde 'zijn' AC Zevenaar tot op de grond toe af. Voor zichtig informeert hij of dat nu weer de be doeling is. Een begrij pelijke reactie, zeker na de ingrijpende verbou wing die het restaurant in de laatste maanden van het vorige jaar on derging. Na een groot scheepse face-lift ging dit oudste AC Restau rant op 18 december 1987 vers van start. Het startschot voor de ver bouwing van AC Restaurant Zevenaar werd gegeven na de herfstvakantie van het vo rige jaar. Samen met de aan nemer was iedere stap van de hele operatie zorgvuldig ge pland. Uitgangspunt was dat de gasten zo min mogelijk hinder van de verbouwing moesten ondervinden. „Slui ten is een vies wroord bij AC Restaurants", vertelt Jan Leunk, „we zijn dus de hele periode gewoon open geble ven. Overigens is het dan best leuk om te zien dat de verbouwing een extra attrac tie is. De gasten vinden het prachtig. Er is weer eens iets extra's te beleven." Voor het personeel betekende het wel een verzwaring van hun taak. „De hele rompslomp trekt toch een extra wissel op de medewerkers. Ook onder de ze omstandigheden verwach ten de gasten kwaliteit, en dat vereist de nodige improvisa tie." Overigens is het perso neel uit Zevenaar volgens Jan Leunk glansrijk door deze proef heengekomen. Zo is er bijvoorbeeld niet één gast die tijdens de verbouwing geklaagd heeft. „Dat vind ik Buitenterras AC Restaurant Zevenaai Sinds januari jl. rijden de nieuwste vrachtwagens van Christian Salvesen, de firma die de expeditie voor Meester verzorgt, met een Vernieuwd' logo van Meester. De volledige tekst daarvan luidt nu: 'Meester Vleeswaren... uit vertrouwde handen'. Te vens is aan het logo de tekst 'sinds 1847' toege voegd. Achtergrond van deze nieuwe opzet is de aanpak van de markt voor derden die in het najaar van 1987 van start is ge gaan. Daarbij ontstond de behoefte om het kwali teitsbeeld van Meester ex tra te onderstrepen. Het is de bedoeling om zowel af nemers als consument te laten weten dat Meester een gerenommeerd vlees- warenbedrijf is dat meer dan 140 jaar bestaat. In de toekomst zal ook het drukwerk zoals briefpa pier, facturen, envelop pen en reclamefolders van de nieuwe slogan wor den voorzien. een groot compliment voor de mensen hier." Twee bussen extra De verbouwing was in acht weken rond, één week korter dan was gepland. „Voor Ne derlandse horecabegrippen een absoluut record", aldus Jan Leunk. Door de verbou wing kan AC Restaurant Ze venaar nu honderd gasten ex tra ontvangen. „Dat lijkt mis schien niet al te veel maar dat zijn toch weer twee bussen extra." Buspassagiers vor men een groot aandeel in het totaal aantal gasten in Zeve naar. Het restaurant ligt vlak bij de A12, een van de belang rijkste Europese verkeers- routes. „Van Voorburg tot Ba sel, één lange weg zonder verkeerslichten. Daar gaan nogal wat bussen overheen. Ik heb wel eens uitgerekend dat als je alle bussen die hier jaarlijks komen achter elkaar zou zetten, je een file van maar liefst vijftig kilometer hebt." Juist omdat er zoveel bussen langs komen is AC Restaurant Zevenaar een zelfbedienings restaurant gebleven. Grote groepen gasten arriveren vaak tegelijkertijd en dan is zelfbediening de meest prak tische oplossing. AC Restau rant Zevenaar heeft, evenals de andere verbouwde AC Restaurants, de beschikking over de karakteristieke win tertuin met een klaterende fontijn en een gezellige serre. Honderdduizenden gasten AC Zevenaar is het oudste restaurant in de AC familie. Al sinds 3 juli 1963 doet AC Ze venaar zijn uiterste best om het de gasten naar de zin te maken. Op het moment zijn Huize Waterloo te Wijhe, een van de laatste 'monumenten' van het dorp is met alle aan grenzende grond gekocht door Meester. De villa, die ei gendom was van de familie De Vos van Steenwijk van de Gelder, zal in de toekomst worden gerenoveerd en een representatief karakter krij gen. De grond achter Huize Waterloo is bestemd voor een parkeerterrein. Na een verbouwing, die acht weken in beslag heeft genomen, kon het AH fi liaal aan de Boekeloseweg 26 te Hengelo weer met frisse moed aan het nieu we jaar beginnen. Het filiaal is uitgebreid met een bedieningsslage rij, een kaasshop, en een grotere AGF-afdeling. Daarnaast is er een kassa bijgekomen en zijn de kantoren geheel ver nieuwd. Op de foto bedrijfsleider H. Wilmink met zijn me dewerkers die trots pose ren na dit karwei en die 1988 met vertrouwen te gemoet zien.

Personeelsbladen | 1988 | | pagina 10