Zoek een woord van tien letters... Ook prijzenspel winkelteams AllPu% AHOLD SLOOT EEN GOEDE DEAL Flitsen pagina 5 Volgende week gaat het acht weken durende AH Puzzelprijzenspel van start in alle AH-fïlialen, de franchisewinkels en Miro-vestigingen. Elke week zullen in ruim 500 winkels minstens 28 prijzen persoonlijk aan de winnaars worden uitgereikt. Van klein - AH-huismerkprodukten ter waarde van vijf gulden - tot groot - zoals 15-daagse vakan tiereizen Een groot aantal medewerkers heeft de afgelopen maanden bijgedragen aan de komende 'bevalling' van weer een nieuwe actie. Nederlanders zijn een puz zel-graag volkje, zo is uit on derzoek gebleken. Meer dan de helft (vijfenvijftig procent om precies te zijn) van de Nederlanders van 14 jaar en ouder puzzelt graag en regel matig. Met dat harde gegeven in het hoofd ging men vorig jaar juni werken aan een gro te consumentenactie voor 1988. Puzzelblad ia AllerHande In het blad AllerHande dat komende week verschijnt, zit een aparte bijlage. Dat is het Puzzelblad. Zestien pagina's dik en gevuld met alle infor matie over het spel, plus twaalf verschillende puzzels. Van doolhof tot het klassieke kruiswoordraadsel. Het puzzelspel begint met het oplossen van één of meerdere puzzels uit het boekje. Is dat goed gedaan, dan vindt de deelnemer een woord van tien letters dat steeds te maken heeft met winkelen. Om in aanmerking te komen voor de enorme prijzenberg moeten er ver volgens zegels geplakt wor den. Miljoenen spelmapjes Die zegels zijn te vinden in een spelmapje. Er zijn 26 mil joen van die mapjes ge drukt, en ze worden aan de kassa verstrekt bij elke vijfen twintig gulden aan bood schappen. Het mapje bevat zes genummerde 'troefze- gels'; één gouden, twee blau we en drie witte. Elke speler kan met die troefzegels kie zen voor welke prijs hij of zij wil gaan spelen. De drie te plakken zegels moeten een zo hoog mogelijke combina tie van negen cijfers vormen. rf® hun prijs te geven. De chauf feurs van de groentecentrale spelen daarbij een belangrij ke rol. Die brengen de formu- Het puzzelblad dat volgende week als bijlage van Aller Hande verschijnt. lieren van de winkels naar het jureerbureau. Binnen een week na inlevering zijn de winnaars bekend. Zij krijgen dan meteen een brief op hun huisadres waarin het leuke nieuws wordt verteld. Kort daarop worden de winnaars gebeld door de bedrijfsleider van het filiaal waar zij hun- juiste oplossing hebben inge leverd. Ze worden dan uitge nodigd om hun prijs, uiter aard omlijst met feestelijk vertoon, in de winkel te ko men afhalen. Organisatie-puzzel Bij de distributie van de vele prijzen speelt de groente- centrale wederom een be langrijke rol. De groente-au to's gaan op pad om de volle bussen met deelnameformu lieren te halen, maar brengen ook wekelijks de prijspakket ten naar alle winkels. Een praktische oplossing, zoals er zovele gevonden moesten worden vóór deze actie van start kon gaan. Want het orga niseren èn goed uitvoeren van zo'n grote puzzclwed- strijd is aanzienlijk moeilijker dan het vinden van een woord van tien letters dat be gint met een 'k' en eindigt op 'rentenbol'... Om mee te dingen naar de vier landelijke hoofdprijzen die wekelijks uitgereikt wor den, moet men drie gouden zegels op het deelnamefor mulier plakken. Wie meer kans wil maken op een prijs zal met blauwe en/of witte zegels spelen. Voor de kleine re prijzen die per winkel uit gereikt worden. De hoeveel heid prijzen loopt snel op. De vijfde prijs (een waardebon van honderd gulden) wordt één maal per winkel beschik baar gesteld. De twaalfde prijs (AH-huismerkproduk- Het organiseren van puzzelwedstrijden is aan strenge regels ge bonden. Dat is in ons land geregeld in o.a. de Wet op het Cadeaustel sel en de Wet op de Kansspelen. Een bekend zinnetje in de reglementen van di verse wedstrijden wijst daar op. Dan staat er: „Medewerk(st)ers van het bedrijf en van haar reclamebureaus zijn van deelname uitgeslo ten". Een huisgenoot of een familielid laten meespelen is de meest simpele wijze om zich als medewerker netjes aan de regels te hou den. Toch is gemeend om ook een wedstrijd voor de medewerkers in de winkels te organi seren: het Puzzelprij zenspel voor winkel teams. .niiib Er zijn twee speelrondes en in kas is een bedrag van totaal 36.000,-. Per area, AH-franchise- en Miro-or- ganisatie, zijn in beide rondes drie geldprijzen (van 500,-, 1.000,- en 1.500,-) beschikbaar voor de deelnemende winkelteams. Voor alle duidelijkheid: de geldprij zen zijn bestemd voor de personeelspot en komen dus niet op de rekening van de slimste puzzelaar uit het team.... In de eerste ronde moet een 'doorloper' ingevuld worden en in ronde twee moeten 'limericken' ge maakt worden. De wed strijd begint op 24 fcbrua ri en eindigt op 9 maart De tweede ronde is ge pland voor 10 maart tot en met 23 maart. De wed- strijdformulicren wor den, steeds per ronde, toegezonden via de filia- lcnpost. 3 ~TÏÏ~ ten) wordt per winkel vijf tien keer uitgereikt. En dat dus acht weken achter elkaar. Voorbereidingen „De voorbereidingen voor dit spel zijn vorig jaar juni gestart", vertelt John Groote man van Publiciteits-coördi- natie. Bij die afdeling zijn, net als bij Ahead, meerdere men sen al enige maanden bezig met het spel. John Groote man: „En van lieverlee zijn er meer en meer medewerkers bij betrokken geraakt. Druk werk en winkelmateriaal moest ontwikkeld worden, evenals een draaiboek om het 'verkeer' van ingezonden wedstrijdformulieren en de stapel prijzen te regelen. Ju risten hebben de spelregels getoetst en programmeurs bogen zich over de vele mo gelijkheden met de cijfer reeksen op de zegeltjes. Spe ciale computerprogramma's werden ontwikkeld om de wekelijkse jurering vlotjes te laten verlopen. En de prijzen natuurlijk: fa brikanten werden benaderd om artikelen beschikbaar te stellen en orders moesten de deur uit om verschillende huismerkartikelen in extra hoeveelheden te maken. Kortom, zo een activiteit heeft binnen de organisatie hetzelfde effect als een steen die in het water wordt ge gooid", aldus John Groote man. Winnaars in de winkel Omdat we met z'n allen graag een spelletje spelen, maar een prijs( je winnen toch het allerleukste vinden, werd met zorg gekeken naar een snelle berichtgeving aan de winnaars. En naar de moge lijkheid heiy^ó snél mogelijk Vervolg van pag lende ketens zijn met ver schillende concurrentie. Wel denk ik dat we gaan samen werken op het gebied van systemen, informatieverwer king en inkoop en bij dat laat ste denk ik dan vooral aan het op termijn kopen van goede ren. We zullen zoveel samen doen als zinvol is." De belangen van de me dewerkers van BI-LO en Giant Food Stores wor den niet behartigd door een vakbond. Bij FNS is dat wel het geval. Wat heeft dat voor conse quenties? „Ten opzichte van onze be langrijkste concurrenten maakt het niets uit, want daar is het personeel ook aange sloten bij de bond. Afspraken gelden voor de hele branche. Het is alleen wel zo dat we niet de managementflexibili- teit hebben die we zouden hebben zonder vakbond. Maar zo lang ik me kan herin neren hebben we met bon den te maken. We weten zo langzamerhand hoe we daar mee om moeten gaan." De directie van FNS houdt voorlopig 20% van de aandelen. U heeft er dus alle belang bij dat het goed gaat met FNS. In 1992 zal Ahold volgens plan 100% ei genaar van het bedrijf zijn. Wat gaat de direc tie dan doen? „Als het zover is zien we wel verder. We gaan nu in ieder geval heel enthousiast aan de slag. En ik denk dat de meest en na 1992 wel willen blijven werken bij FNS, behalve dan degenen die de pensioenge rechtigde leeftijd zullen heb ben bereikt. Ikzelf ben tegen die tijd 57, en als ik dan niet geïnteresseerd ben óm ver vroegd uit te treden, zou ik erg graag bij het bedrijf blij ven. Zo zie ik het op dit mo ment." De Fi?tesii' '$tfr i3dv1Stóre. Het logo is uit de jaren twmtig. ;brj7-jljgïi; -risj'Ij4ni7/ .bowl A> ioov

Personeelsbladen | 1988 | | pagina 5