Bundeling van non foodwinkels Zoek een woord van tien letters... kapsalons geknipt voor de toekomst Ahold sloot een goede deal EEN AH-WINKEL, MAAR DAN ANDERS Personeelsblad Koninklijke Ahold nv 45e jaargang no. 2 Februari 1988 Oplage iB iiiiaiiiiiiiiiiiiiiiiiiii NIEUWE ORGANISATIE SPECIAALZAKEN AHOLD De nieuwe supermarkt: KREDIETFACILITEIT VAN 150 MILJOEN DOLLAR Flitse Pag. 3 Pag. 5 Pag. 10 Speciaalzaken Ahold is de naam van een nieuwe organisatie binnen Ahold. Alberto, Etos en de apo theek - Beauty Case combinaties worden erin on dergebracht. Maar daarmee is de kous nog niet af. Met uitbouw van bestaande, maar vooral door aan koop van nieuwe activiteiten zal dit project verder gestalte moeten krijgen. Welke nieuwe activiteiten dat zullen zijn? In principe is alles mogelijk wat niet in de directe levensmiddelensfeer ligt. Speciaalzaken Ahold. af gekort tot SpA, wordt daar mee de non foodspecialist onder de Ahold-paraplu. De heer J.B.J.M. Hunfeld, nu nog directeur van Etos bv, is be noemd tot directeur van Spe ciaalzaken Ahold. Boekhan dels, platenwinkels, kleding- of schoenenzaken, op voor hand sluit hij eigenlijk niets uit waar het gaat om nieuwe activiteiten. Met daarbij één kanttekening: aan zeer mode- gevoelige markten, waarbij met name de inkoop zaligma kend is, zal SpA zich niet wa gen. In de ogen van de heer Hunfeld is dat geen terrein voor Ahold. „Ons vak is voor- al het beheersen van logistie ke processen. Om je succes te laten afhangen van de vraag of je een jaar tevoren de juiste partij textiel of mo dieuze schoenen hebt inge kocht is niet echt iets voor ons." Van het winkelpad? Menigeen fronst de wenk brauwen zodra Ahold zich begeeft buiten het vertrouw de 'winkelpad' van de levens middelen. Gelet op minder fortuinlijke non foodopera- ties in het verleden (zoals bij voorbeeld met de Lita-kijk- shops en de Jobby doe-het- zelf zaken) is dat ook niet zo verwonderlijk. Maar er is vol gens de heer Hunfeld veel ge leerd. Met o.a. Etos en Alber to is volgens hem aange toond dat Ahold ook op het terrein van speciaalzaken in middels zijn mannetje staat. Vandaar dat nu de tijd rijp wordt geacht om verder te gaan op die weg. In Neder land in de eerste plaats, maar uitbreiding in andere Euro pese landen maakt eveneens deel uit van de opgestelde strategie. Eén ding staat daarbij vast voor de nieuwre directeur, namelijk dat de verschillende werkmaatschappijen binnen SpA zéér flexibel zullen kun nen opereren. Met vergaande bevoegdheden en verant woordelijkheden voor de desbetreffende management teams. Alberto, Etos en toekomstige andere partners binnen SpA; ze worden weliswaar gebun deld maar behouden elk hun eigen cultuur en identiteit. De heer Hunfeld toont zich een groot voorstander van die zelfstandigheid: „Die sluit uitstekend aan bij de in gang gezette decentralisatie. Ik vind het prima als er straks verschillende systemen naast elkaar werken. Elke werk maatschappij met zijn eigen sfeer en cultuur levert meer resultaat op dat wanneer je er een eenheidsworst van maakt." Op 13 april opent Albert Heijn in het voormalige Miro-filiaal in Tilburg een supermarkt vol gens een geheel nieu we opzet: de Nieuwe Supermarkt (NSM). Een AH-winkel, maar dan anders. Een super markt met de nadruk op super. Een super markt met een grote oppervlakte, een enorm assortiment, een hoog serviceniveau en een eigentijdse, har monieuze inrichting en totaal-vormgeving. De nieuwe manier van winkelen voor de jaren '90? F.I. Ahlqvist, Alge meen Directeur AH te vens voorzitter van de projectgroep NSM, en projectleider R.J. van Solt over de achter gronden. Het eerste ar tikel in een serie over de NSM. Van Solt: „De verschillen met een doorsnee AH-winkel? Je kunt beter vragen naar de overeenkomsten, dan zijn we sneller klaar. Er komt AH op de deur te staan, er zullen AH-mensen werken en het assortiment zal deels hetzelf de zijn, maar voor de rest is Zie verder pagina 2 vang van het bedrag zal het geld door verschillende ban ken beschikbaar worden ge steld. De faciliteit werd gear rangeerd door de Amro Bank. Naast deze bank zijn ook de ABN, J.P. Morgan (VS), de Ci tibank (VS), Crédiet Suisse (Zwitserland), Dai-Ichi Kan- gyo (Japan), de Deutsche Bank (West-Duitslanden de NMB bij de regeling betrok ken. Op 3 februari werd het con tract ondertekend in restau rant „De Hoop op D'Swarte Walvis" in de Zaanse Schans. Op de foto Ahold-bestuurder drs. C.H. van der Hoeven (staande) geflankeerd door jhr. G.C. Loudon, lid van de Raad van Bestuur van de Am ro Bank (rechts) en de heer G.V.M. Witteveen, Hoofd Fi nanciën en mr. P.P.J. Butze- laar, Hoofd Juridische Zaken (links). Een enorme knal vlak voor Kerstmis en dit was alles wat er over was van het Alberto fi liaal aan de Roelof Hart- straat in Amsterdam. Parttime medewerker Harry van Essen, die bo ven het filiaal woonde, moest met spoed naar het ziekenhuis. Het is gelukkig goed afgelo pen. Meer over deze ontploffing en de erva ringen van Harry van Essen op pagina 11. Ahold heeft deze maand met acht banken uit bin nen- en buitenland een akkoord gesloten over een kredietfaciliteit van 150 miljoen dollar. De rente zal slechts 0,09% bo ven de rente liggen die banken elkaar in reke ning brengen en de loop tijd bedraagt 5 jaar. In die periode kan Ahold het bedrag naar believen geheel of gedeeltelijk en in iedere gewenste, vrij verhandelde valuta opne men. Het was de eerste keer dat Ahold een kre dietregeling heeft getrof fen voor een bedrag van dergelijke omvang. „De financiële armslag van Ahold zal hiermee aanzienlijk worden vergroot", aldus Hoofd Financiën G.V.M. Wit teveen. Het ligt in de be doeling om het geld te ge bruiken voor het financieren van toekomstige investerin gen in Nederland en de Ver enigde Staten. Gezien de om-

Personeelsbladen | 1988 | | pagina 1