Werkmaatschappijen Marvelo introduceert mini-theezakjes Een kijkje bij de Honeymoon Quiz Etos kapsalonsgeknipt voor de toekomst Meester Wijhe op ROKA Albert Heijn Marvelo Etos Meester Wijhe pagina 10 Flitsen Een leuke berinnering, op de foto met Roti. De Honeymoon Quiz van Ron Brandsteder werd in Limburg aangegrepen voor een bijzondere winkelprijs vraag, met als doel bet wenen van nieuwe klanten. De klanten van de AH filialen in Kerkrade, Spekholzerheide en Veldhoven die voor min stens vijftig gulden besteed den, maakten kans bij de op names aanwezig te zijn. Ge durende de elf afleveringen van de populaire quiz ging er wekelijks een luxe touringcar met veertig gelukkigen naar de studio in Aalsmeer. De ge heel verzorgde dag - com pleet met een diner bij bet AC- restaurant Lage Weide en zelfs een gulden voor de gar derobe-oogstte veel lof. Hele maal bij de eerste groep, die na afloop van de opnames met de quizmaster op de foto werd vastgelegd. Tevredenheid ook bij de filia len want gemiddeld werden wekelijks 2.900 kanskaarten ingeleverd. En de positieve reacties komen nu nog steeds binnen. De tijd dat thee gewoon was, ligt al vele jaren ach ter ons. Oh natuurlijk, ook vroeger waren er vele melanges te koop, maar in negen van de tien huisge zinnen smaakte het kopje thee hetzelfde. In de meeste gevallen stond de pot in een muts of op het waxinelichtje en de hoe veelheid suiker plus de erbij verstrekte versnape ring droegen voor een be langrijk deel bij tot het sla gen van het thee-ritueel. Theedrinken anno 1988 is wel even wat anders. Een grote verscheidenheid van smaken vindt gretig aftrek en op de produktielijst van Mar velo prijken dan ook liefst 24 soorten in 28 verschillende verpakkingen. Binnenkort, om precies te zijn in week 8, doet hierbij een nieuw feno meen zijn intrede: het ander- halfgrams zakje. Rien van Kampen, produktie- chef van de thee-afdeling bij Marvelo, heeft weinig moeite aan te geven waarom tot dit nieuwe produkt is besloten. „Het past in de trend van in dividualisering waarbij ieder een zijn eigen kopje thee t&ü naar eigen smaak kan zetten." De nieuwe mini-zakjes, goed voor één kop of glas thee, zul len vooralsnog te koop zijn in Engelse melange (de in ons land meest verkochte thee soort), citroenthee en in de nieuwe smaken ananas en mango. Voor de fabricage van de zogenoemde 'theekamer- zakjes' (in feite een kunstig gevouwen en vervolgens dichtgerilde strook papier) is een nieuwe machine ge kocht. Deze zorgt per minuut voor een produktie van 220 zakjes die vervolgens in doosjes van 20 stuks worden verpakt. Het zal van de ver koopresultaten afhangen. De toekomst voor Etos kapsalons ziet er 'ge knipt' uit. Het aantal sa lons bedroeg begin dit jaar zes en wordt bin nen afzienbare tijd ver dubbeld tot twaalf. In 1986 werd gestart met drie vestigingen en die proef heeft aangetoond dat het kan. „We hebben met de kapsa lons een aantrekkelijke op lossing om de doorgaans ho ge huurprijs van een aantal van onze filialen te drukken. We huren ook winkels met daarboven een ruimte, die we niet benutten maar waar voor we wél moeten betalen. Toen is een formule bedacht om die beschikbare vierkan te meters rendabel te maken door middel van een kapsa lon." Herman Janssen, hoofd Operations bij Etos, is inge nomen met de daaropvolgen de samenwerking met Cos mo Hairstyling. Deze organi satie, met circa 40 eigen kap salons, wilde best met Etos aan de slag. „Vanaf het begin hebben we de zaken in goede banen weten te leiden en ie ders verantwoordelijkheden duidelijk vastgesteld. Het re sultaat is dat we nu een goed lopencle samenwerking heb ben." Proeftuin Proeftuin was de Etos Beauty- Case aan de Gedempte Gracht in Zaandam, waar in mei 1986 op de eerste ver dieping de eerste Etos-kapsa- lon werd geopend. Nog dat zelfde jaar volgden Amers foort en Harderwijk. Na on geveer een halfjaar bleken de drie salons aan de verwach tingen te beantwoorden en werd besloten ook in Tiel en in Amsterdam (Regulierbree- straat en Linnaeusstraat) het kappersavontuur aan te gaan. Janssen: „De gehanteerde formule blijkt bij het publiek goed aan te slaan. Men kan altijd binnenlopen, er staan 8 a 12 stoelen en het wachten wordt zelfs in de piekuren tot een minimum beperkt. Onderling samenspel Tussen drogisterij en kapsa lon vindt over en weer pro- motie plaats. Klanten van de drogisterij worden via kaar tjes en kortingsbonnen ge wezen op de aanwezigheid van de kapsalon. Andersom maken de kapsalon-mede werkers hun klanten attent op het assortiment schoon heidsartikelen in de drogiste rij. Resultaat is dat de kapsa lon binnen een half jaar een aantrekkelijk klantenbestand krijgt en dat de drogisterij daarvan merkbaar profiteert. Volgens Herman Janssen hebben de eerste drie salons binnen een jaar een aantrek kelijk rendement opgeleverd en beweegt ook de tweede serie zich in die richting. „Zonder in details te treden kunnen we zeggen dat ons geld eruit komt", aldus Jans sen. Met het oog daarop is besloten een plan voor nog eens zes kapsalons op tafel te leggen. Die moeten komen in Zwolle, Ede, Sittard, Hel mond, Middelburg en Gro ningen. In Groningen komt de salon trouwens niet bó ven, maar in een pand naast de drogisterij. Woonbestemming Janssen gelooft echter niet dat in alle gevallen de vesti ging zonder slag of stoot tot stand zal komen. „We heb ben te maken met een nieu we gemeentelijke politiek, die erop is gericht de stads centra weer bewoond te krij gen. De ruimte boven de win kels zal men liever een woon bestemming geven. Maar ook daar voor vinden we wel een oplossing. We blijven opti mistisch." In- de Utrechtse Jaarbeurs werd van 7 t/m 11 februari jl. de ROKA-beurs gehouden, een internationale levens middelen manifestatie. Even als in 1984 en 1986 was meester Wijhe met een stand vertegenwoordigd. MÊmÊÊmÊmiÊÊtÊmmÊÊÊÊÊimÊÊÊÊÊÊtÊÊÊmÊiÊÊÊiÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊm

Personeelsbladen | 1988 | | pagina 10