Uit het dagboek van een COR-lid (2) OR-ledenover1988 Maandag Vrijdag Dinsdag Donderdag Maandag Flitsen pagina Waar zou de COR zijn zonder Ahold? Dat is een vraag die ik mezelf dikwijls stel. Ben er eerlijk gezegd nog lang niet uit. Eén ding is echter zeker en dat is dat de COR zonder Ahold vast niet op sportcen trum Papendal zou zitten. Morgen gaan we daar heen. Driedaagse cursus. Surf plank alvast op het dak van mijn auto gebonden, nieuw tennisracket gekocht, zwembroek door moeder de vrouw laten verstellen, racefiets in de kofferbak. Pa pendal is tenslotte niet voor niets een sportcentrum. Zo komen we die dagen wel weer door. Neem die paar uur cur sus wel op de koop toe. Weet me trou wens wel te drukken. Drie dagen lekker ontspannen en de baas betaalt. in de eerste de beste ballentent gaan zitten eten. Bovendien kan ik de rekening declareren. 13,40 op. Wie zou er nou nog durven beweren dat het OR-werk niets oplevert? Chef gevraagd hoe dat nou zit met m'n promotie. Ben toch zeker niet voor niets in die COR gestapt. Zit er nou al vier maanden in. Mag toch onderhand wel eens wat resultaat verwachten. Hij zou er direct achteraan gaan. Ik zou er nog van horen. Zo zie je maar weer: als je ze maar weet aan te pakken, die lui. Breng de avond door met het maken van hoofd rekensommen. Je moet als lid van de Financiële Commissie toch een beetje weten waar het over gaat. Tafel van twaalf niet meer helemaal je dat. Is wel eens beter geweest. Flink geoefend. Vergadering met de Financiële Commis sie. Op mijn verzoek nemen we de Bar goense benaming van de Nederlandse muntstukken en bankbiljetten door. Dat was wel nodig ook. De meesten wisten niet eens het verschil tussen een joetje en een meier. Dat noemt zich lid van de Financiële Commissie. Op die manier word je natuurlijk volledig ingepakt door de financiële topman, 't Is maar goed dat er nog iemand van mijn kaliber in deze COR zit. Geen tijd gehad om dagboek tijdens cur sus bij te houden. Was ook weinig om over te schrijven. Behalve dan dat ik vanochtend een behoorlijke kater had. Iets te bont gemaakt gisteren aan de bar. Verder wel nuttig. Behoorlijk kunnen schaven aan m'n backhand. Op de te rugweg besluit ik het er eens lekker van te nemen in restaurant De Hoefslag in Bosch en Duin. Zo'n exclusief dineetje gaat er wel in na zo'n zware cursus. Het eten is er wel wat prijzig, maar een COR- lid van Ahold kan natuurlijk niet zomaar mmÊmiÊtmÊmmm De voorzitter wil weten óf ik soms met de hele familie in De Hoefslag heb zitten eten. Brengt me op een idee. Hij spreekt schande van de hoge declaratie van vo rige week. Maar ik leg hem uit dat eten een normale menselijke bezigheid is. Hoe kan zoiets dan schandelijk zijn? Zon der eten kun je als COR-lid onmogelijk optimaal functioneren. Dat moet ook de voorzitter toegeven. Heb de notulen van 4 maanden COR-lidmaatschap naar de oud papierhandel gebracht. Bracht 4||| Onder verantwoording van de COR EMnriwwiiiiTura'HrÉii Paul van Golde werkt in de Miro-vesti- ging in Vlissingen. Hij is al geruime tijd secretaris van de OR. Zoals bekend is de integratie van Miro in Albert Heijn momenteel in volle gang. Haalt de OR Miro 1989? „Zolang de naam Miro nog op de tent staat en er mensen een Miro-contract hebben is er ook een OR Miro. Maar onze OR bevindt zich wel in een moeilijke po sitie. Gelukkig worden we nog steeds als een volwassen onderhandelingspartner beschouwd door bestuurder Ahlqvist. Dat is ons erg meegevallen. Ik hoop dat dit in het nieuwe jaar kan worden voort gezet, maar eerlijk gezegd zijn we daar toch bezorgd om. Onze begroting voor 1988 is in ieder geval al weer goedge keurd. Wel zullen we ons verder moeten beraden over de toekomstige overleg structuur. Daarbij is het nog maar zeer de vraag of we zo maar als onderdeel commissie van de OR AH verder zullen gaan. Het gaat erom wat het beste is voor onze achterban. Daarnaast zal de Miro OR zich in 1988 beraden over het project 'Nieuwe Supermarkt'. Miro Til burg wordt de eerste pilot store. Daarom vinden we dat dit onderwerp bij onze OR thuishoort. We zijn van oordeel dat. we invloed moeten kunnen blijven uitoefe nen op zowel organisatorische als be leidszaken. De OR verwacht dat er in Tilburg, maar ook in andere vestigin gen, nog meer verschuivingen en over plaatsingen van personeel zullen plaats vinden, buiten hetgeen er nu gebeurt en ons ook bekend is. Daar zullen we heel alert op blijven." V.l.n.r. Cees van der Meer, secretares se Ineke van Toledo, Aad Vink, Cees Huikenshoven, Harry van der Hart, Frans van der Brink. Op de foto ontbre ken Marius van der Kolk, Jan Botschuij- ver en Wim Bos. Peter Harkema daar nog eens duidelijk de nadruk op te Wat zal er bij de WG merkbaar zijn van de integratie? Peter Harkema: „Voorlopig niet veel denk ik, behalve dan dat Chris van den Broek benoemd wordt. Maar daar zullen weinig mensen problemen mee hebben. Hij was hier ook al directeur vóór Jan Kelderman. Een hoop mensen hebben hier erg veel vertrouwen in Van den Broek. De verwachting is dat hij de orga nisatie geleidelijk naar zijn hand zal gaan zetten." Rita van der Meer is vanaf april voorzit ter van de OR Centrale Diensten. Ze werkt bij de Dienst Onroerende Goede ren (DOG). Haar OR houdt zich momen teel bezig met de ingrijpende decentra lisatie van de Centrale Diensten. Wat staat de OR CD in het nieuwe jaar te wachten? „In 1988 zullen we advies uit moeten brengen over de decentralisatie van Ahead Advertising, de Dienst Techni sche Projecten (DTP) en het Directoraat en Personeel Organisatie. Het wordt een ontzettend druk jaar voor ons. Wat dat betreft zijn we als nieuwe OR met de neus in de boter gevallen. Maar het is natuurlijk wel een goede leer school. We maken op deze manier enorm veel mee. Op dit moment werken er nog ruim 700 mensen bij Centrale Diensten. Als de gehele decentralisatie in 1990 is afgerond, bestaat onze achter ban nog maar uit 200 mensen. Voor de omvang van onze OR heeft dat voorlopig geen gevolgen. Als je eenmaal gekozen bent, blijf je in principe voor drie jaar zitten. Ik hoop tenminste dat de leden die bij gedecentraliseerde, of nog te decen traliseren onderdelen werken in de OR blijven. We hebben al twee vacatures en anders wordt het helemaal zo'n kleine OR." Ad van Vlokhoven is lid van de COR namens de OR van Etos. Hij maakt deel uit van de commissie arbeidsvoorwaar den en sociaal beleid van de COR. In die hoedanigheid houdt hij zich inten sief bezig met de concemregelingen. Hoe ziet hij de ontwikkelingen in 1988? „Ik verwacht dat de Raad van Bestuur zal voorstellen om een aantal concernre gelingen te decentraliseren. En dan denk ik aan de reiskostenregeling, de verhuiskostenregeling, de studiebijdra geregeling, de cadeaubonnenregeling en de jubileumregeling. De COR wacht een uiterst belangrijke taak. Sterker nog, het wordt het belangrijkste onderwerp waar de COR zich ooit mee bezig gehou den heeft. Waarom? Omdat het iedereen bij Ahold aangaat. Heel veel mensen werken graag bij Ahold, juist vanwege de aantrekkelijke concernregelingen. Aantasting daarvan betekent volgens mij ook aantasting van motivatie en be trokkenheid. Het is de taak van de COR om te zorgen dat de concernregelingen gehandhaafd blijven op het huidige peil. Anders zou het bij wijze van spre ken kunnen voorkomen dat jubilarissen bij de ene werkmaatschappij een fles drank en een bos bloemen krijgen en jubilarissen bij de andere werkmaat schappij een maandsalaris. De COR moet er voor zorgen dat Ahold-mede- werkers gelijk behandeld worden. En dat gaat mijns inziens het beste als de concernregelingen centraal blijven. Wat dat betreft wacht de COR een hele zware taak, waarbij voor het oog van de ach terban zelfs het bestaansrecht van de COR op het spel staat!"

Personeelsbladen | 1987 | | pagina 7