Sfeervolle Kerst bij AC Restaurants Werken tijdens defeestdagen geen probleem Iet smakelijk m prettige kerstdagen. Flitsen pagina 5 „Kerstmis bij AC Restaurants belooft weer een gezellig en sfeervol familiefeest te worden", verzekert product manager Rob Klifman ons. „Vorig jaar was het ook een doorslaand suc ces. Mensen hebben ons ontdekt als een goed en sfeervol a la carte restaurant, waar zelfs tijdens de feestdagen de prijzen zeer redelijk blijven." De belangstelling om het kerstdiner bij AC Restaurants te reserveren, neemt hand over hand toe. Op basis hier van is besloten om nog uitge breider dan in de voorgaande jaren aandacht te besteden aan de samenstelling en de presentatie van de kerstdi ners. Daarom staat sinds no vember op alle tafels van de Nederlandse AC Restaurants de folder 'Kerstdiner 1987', waarin de ruime keuze aan kerstdiners uitgebreid staat beschreven. In de folder zit een reserveringskaart waar, naast de persoonlijke gege vens, de menukeuze reeds kenbaar kan worden ge maakt. Tevens wordt ver- In Boxmeer zijn de voor bereidingen voor de feest dagen al in volle gang- Chef-kok Jack van der Wielen heeft er zijn han den vol aan. „Van de druk ke activiteiten rond de opening van ons restau rant in juli zijirwe zo in de werkzaamheden voor Kerstmis gerold. De eerste reserveringen voor de kerstdiners komen nu binnen en dat schept al een beetje die drukke kerstsfeer onder het per soneel, dat van het eerste kerstfeest hier in Box meer iets bijzonders wil maken. Daarom doen we naast de gebruikelijke kerstmenu's ook wat ex tra's voor onze gasten. Wie Kerstmis heel stijlvol wil vieren kan namelijk dit jaar ook bij AC Restaurant Boxmeer terecht voor een 'Kerstbuffet Dansant'. Dc medewerkers van AC Boxmeer moeten allen beide kerstdagen werken, hoewel de grote drukte voor chef kok Jack van der Wielen en zijn keukenploeg al de dins dag voor de eerste kerstdag begint. ,Je moet er gewoon op rekenen dat je zo'n vier dagen nodig hebt om de zaak zó voor te bereiden dat je op eerste kerstdag meer aan dacht kunt besteden aan de presentatie van de menu's. De koks kunnen dan eens hun fantasie los laten op aller lei fruit- en groentesoorten, waarmee we de gerechten decoreren. Verder komen we natuurlijk met spiegels en boomschorsplanken om de diners er extra smakelijk uit te laten zien." De chef-kok zelf vindt het geen probleem om beide kerstdagen van huis te zijn. „De meesten zitten liever thuis, maar als je in de horeca werkt, weet je dat er juist met Kerstmis werk aan de winkel is. Ik denk ook niet dat ie mand van onze medewerkers er moeite mee heeft om te werken terwijl anderen feest vieren. Ze zien het als een uitdaging om er een stijlvol en feestelijk gebeuren van te maken." Aggie Piepers, eerste mede werkster op de afdeling Free flow van AC Boxmeer, heeft al 12 en een half jaar ervaring met het werken op de feest dagen. Voordat ze naar Box meer kwam, werkte ze in het AC Restaurant te Neder- weert. Daar leerde ze de kerstdagen kennen als de meest gezellige periode van het werk in een restaurant. „De mensen zijn dan heel an ders: veel rustiger, lekker ontspannen. Dat maakt dat je als personeel ook geniet van het kerstfeest. Bovendien, als de gasten uitgedineerd zijn, dekken we voor ons zelf ook een tafeltje. In ploegen eten we dan gewoon mee, met een glaasje wijn erbij. Heel gezellig hoor." Trainee Els Baltussen (22) zal de sfeer van het kerstfeest thuis wel missen. Toch wil ze graag de eerste kerst in de horeca meemaken. „Vorig jaar werkte ik al part-time in een restaurant, maar moest toen de kerstdagen missen vanwege ziekte. Dat vond ik echt jammer. Daarom heb ik er niet zo'n moeite mee om nu te werken. En ik heb m'n ouders gevraagd hier te ko men eten. Dan combineer ik werk een beetje met kerst feest thuis." zocht het aantal personen, de dag en het tijdstip aan te ge ven. De kosten voor een di ner variëren van 49,75 tot ƒ67,50 per persoon. Voor kinderen tot en met twaalf jaar zijn er aangepaste me nu's en dito prijzen. Voor zo wel eerste als tweede kerst zijn er twee sessies. De eerste start om 15.00 uur en duurt tot 18.00 uur. De vol gende is van 20.00 tot 23.00 uur gepland. Een uitzonde ring hierop vormt het fami liegourmet dat beide dagen om 17.00 uur begint. In verband met de kerstdi ners zullen alle zelfbedie ningsrestaurants tot a la carte restaurants worden omge bouwd. Champagne en cadeautjes AC Restaurants stelt alles in het werk om het de gasten tijdens de feestdagen volle dig naar de zin te maken. Er zal bijvoorbeeld Moët Chandon Champagne (ƒ7,50 per glas en ƒ49,95 per fles) worden geserveerd. Voorts ontvangt iedere man nelijke bezoeker een doosje met twee luxe sigaartjes. De vrouwen krijgen een stukje zeep aangeboden en de kin deren mogen onder de kerst boom twee cadeautjes uit zoeken, al dan niet geholpen door de Kerstman die tussen de diverse AC Restaurants pendelt. Tijdens eerste en tweede kerstdag staat van 20.00 tot 24.00 uur in het AC Restaurant Boxmeer een Kerst Buffet Dansant op het programma. Tussen de diver se gangen door kan op de swingende klanken van een orkest worden gedanst. De splinternieuwe vestiging in Boxmeer opende afgelo pen zomer de deuren en ligt ten zuiden van Nijmegen aan de R/77. Overigens wordt de ze route naar Duitsland door steeds meer wintersporters ontdekt, omdat lange wacht tijden bij de grensovergang Zevenaar worden vermeden en het bovendien korter is. Cocktail Surprise Veau Excellent Dessert Delices Benodigdheden COCKTAIL SURPRISE - 250 g gekookte kip - 2 stengeltjes bleekselde rij - 2 grapefruits - 1,5 dl mayonaise - 1 mespuntje kerriepoe der - IV2 appel, liefs een rode (klokhuis verwijderen, appel niet schillen) - 2 eetlepels grapefruitsap Roer een sausje van mayonai se, kerriepoeder en grapef ruitsap. Voeg de in kleine blokjes gesneden appel toe en breng het sausje op smaak met peper en zout (om een extra zachte smaak te verkrij gen, kunt u nog een klein scheutje room toevoegen). Snijd de stengels bleekselde rij in kleine reepjes. Snijd de gekookte (afgekoelde) kip in kleine stukjes. Snijd het vruchtvlees van de grapefruit in kleine stukjes. Vermeng bleekselderij, kip en grapef ruit voorzichtig met elkaar en verdeel dit mengsel over de cocktailglazen. Verdeel de saus over de salade en gar neer met een toefje peterse lie. Benodigdheden: VEAU EXCELLENT - 4 stuks geplette kalfsoes ters van 175 g - margarine om in te bak ken - bloem -1,5 dl kippebouillon -1,5 dl witte wijn -1,5 dl room - 50 g ui -100 g champignons - 30 g prei - 30 g rode paprika - 80 g verse wittebrood- kruimels - gehakte peterselie, mini maal 1 eetlepel - gehakte bieslook, mini maal 1 eetlepel - gehakt selderijblad, mi nimaal 1 eetlepel of naar behoefte. Eerst gaan we de vulling ma ken. Fruit de klein gesneden ui samen met de in plakjes gesneden champignons aan in de margarine. Voeg de in stukjes gesneden paprika en de in dunne reepjes gesne den prei toe. Laat het geheel 2 minuten zachtjes bak ken. Haal de pan van het vuur en voeg de broodkruimels toe. Breng het geheel op smaak met peper, zout en een snufje nootmuskaat. Leg de geplette kalfsoesters plat neer en verdeel de vul ling gelijkmatig over de 4 stukken vlees. Rol ze voor zichtig op en bind ze vast met een draadje garen (zodat ze tijdens het bakken niet open springen). Haal de gevulde rolletjes door de bloem, (óók de zijkanten). Bak ze vervol gens aan alle kanten snel bruin in de margarine. Blus het geheel af met de kippe bouillon en de witte wijn. Breng het geheel zachtjes aan de kook. Vervolgens het vuur iets temperen en het geheel met deksel 50 minuten zachtjes laten stoven. Plaats de gevulde rolletjes op een warme schaal met iets opstaande rand. Verwijder het garen. Voeg de room en de helft van de gehakte krui den toe aan het stoofvocht en roer goed door. Breng de saus op smaak met peper en zout. Giet de saus over het vlees en strooi het restant ge hakte kruiden over de scho tel. Benodigdheden: DESSERT DELICES - 1 roombotercake - bosbessenjam - vruchtenlikeur - vanille ijs - kersen uit blik - slagroom Snijd van de twee uiteinden van de cake een dunne plak. Snijd de cake over de lengte in vier lange plakken. Be sprenkel de onderste plak voorzichtig met een beetje vruchtenlikeur. Smeer ver volgens een dun laagje bos bessenjam gelijkmatig over de plak. Plaats de tweede plak hier bovenop en druk iets aan. Herhaal de handeling li keur/bosbessenjam nog twee keer. Gebruik de vierde plak als deksel. Zorg ervoor dat de plakken - goed passend - weer een hele cake vormen. Wikkel de cake in alumi niumfolie en zet deze mini maal één uur in de koelkast. Verwijder het folie en snijd de cake in normale plakken. Plaats twee plakken (dak pansgewijs) op een plat bord. Plaats er een bolletje vanille- ijs bij en twee eetlepels rode kersen. Garneer het des sert af met een toef slagroom. U kunt dit gerecht nog lek kerder maken door de kersen samen met wat vruchtenli- keur te verwarmen.

Personeelsbladen | 1987 | | pagina 5