5 Zo maar Zo maar AH-filiaal 1098 in Bussum Zo maar Pqgina 12Flitser. Jaqueline Borsen Mar ga van Steeg Jeanette Riphagen „Het is een lief en gezellig winkel tje. Dat heeft z'n charme, maar het stelt ons niet in staat de credo's constant waar te maken", zegt be drijfsleider B. van Iperen (45 De loopbaan van de heer Van Iperen bij Albert Heijn heeft inmiddels de indrukwekkende lengte van 30 jaar bereikt. Als 15-jarige Amsterdam mer begon hij op de bakfiets van Albert Heijn met het bezorgen van de boodschappen aan huis. De win kel waar hij het bedrijfsleiderschap voor de eerste maal mocht gaan uitoefenen, was het filiaal in Bus sum aan de Koekoeklaan. Na onder andere de standplaatsen Weesp en Baarn, keerde hij zeven jaar gele den terug in zijn eerste winkel. De onlangs ter hand genomen ver bouwing omvat het realiseren van een extra 200 vierkante meter vloeroppervlakte, de komst van een verse kaas- en broodafdeling, een bedieningsslagerij, twee extra kassa's en een verbreding van de looppaden. „De winkel was uit zijn jasje gegroeid", licht de heer Van Iperen toe. Dat is niet zo vreemd, want ons marktaandeel in deze gebruik zijn, moeten mensen nog wachten. l)it een onlangs gehou den enquête is gelukkig wel geble ken dat de klanten er begrip voor hebben, maar het hoort natuurlijk niet." „In geval van nood zit ik nog wei eens achter de kassa, maar de deli vind ik leuker. Je hebt veel meer contact met klanten. Je merkt het wanneer je op vakantie bent ge weest. De klanten zeggen dan: 'Zo. ben je weer terug.' Dat spreekt mij geweldig aan", zegt verkoopster III Jacqueline Borsen (25), die drie jaar geleden in het filiaal aan de Veerstraat in Bussum bij Albert Heijn in dienst trad. „Wat ik van de verbouwing vind? Ja, te gek natuur lijk. Ik denk dat het hard nodig was. Wat ik het liefst bij Albert Heijn zou willen doen? Mijn streven is in ieder geval om ooit nog eens AC te worden. Het liefst achter de deli of het brood en als het even kan in dit filiaal. Als dat niet gaat, dan heb ik met overplaatsen geen problemen. Het maakt me dan niet uit. Het liefst wel in de omgeving van mijn woonplaats Blaricum. 'Flitsen'? ja zeker, dat lees ik altijd van voor tot achter. Daar ga ik speciaal voor zit ten. Ik wil weten wat er binnen Ahold gebeurt. Vind ik belangrijk." Jeanette Riphagen (19) werkt sinds 1985 bij Albert Heijn. Ze is caissière II. Na de land- en tuin- Henk Raven bouwschool, waar ze zich speciali seerde als bloemenbindster, ging ze op zoek naar een baan in een bloemenwinkel. „Ik heb alle win kels in de omgeving afgelopen. Nergens hadden ze iets. Zelfs niet toen ik zei dat ik wel een tijdje voor niets wilde komen werken. Een andere pijl op haar boog was werken in een dierenwinkel. „Ik ben namelijk gek op dieren", zegt Jeanette. „Ik mocht stage lopen in een dierenwinkel, maar een vaste baan zat er niet in." Na een tijdje als caissière bij een supermarkt in Hui zen te hebben gewerkt, kon ze in haar woonplaats bij Albert Heijn aan de slag. ..Dat bevalt heel goed hoor. maar ik blijf kijken of ik niet ergens als verkoopster in een die renwinkel aan de slag kan. Ik schil der ook dieren. Dat is mijn grote hobby en daar gaat veel vrije tijd in zitten. Binnenkort ga ik de honden van collega Marga van Steeg schil deren. Nee, ik heb geen Ahold- kunstwerk uitgezocht. Ik heb niets kunnen vinden wat ik echt mooi vond. Ze waren mij te modern." Wie in Bussum de weg vraagt naar Albert Heijn, moet niet vreemd opkijken wanneer wordt geantwoord: Welke Alben Heijn?" Deze gemeente herbergt namelijk drie AH-filialen. Eén daarvan, filiaal 1098, bevindt zich in het winkelcentrum KoekoeklaanEenmaal aangekomen op de rianteparkeeiplaats van dit centrum, is het filiaal moeilijk ove)'het hoofd te zien. In de toekomst zal dat helemaal uitgesloten zijn, omdat in week 48 is gestan met eet i ingrijpe)ide verbouwing. buurt is de vijftig procent gepas seerd. Wij hebben daarnaast een vrij hoge bezoekersfrequentie. „Dat heeft alles te maken met de vergrijzing van deze buurt. Veel klanten komen hier drie a vier keer per week. Zij ervaren het bood schappen doen als een uitje. Zeker, bij de samenstelling van ons assor timent is duidelijk rekening gehou den met AOW-ers. Wij hebben een uitgebreid pakket van artikelen voor één- en tweepersoonshuis houdens." Hij omschrijft zichzelf als iemand die bij de inventaris hoort. Daar heeft afdelingschef (AC) Henk Ra ven (42) uit Blaricum dan ook het recht toe. Al 12 jaar meldt hij zich iedere dag in dat filiaal. Daarvoor had hij er al zes jaar in een Hilver- sums filiaal op zitten. Kriebels om dit filiaal te verlaten, heeft de AC niet. „Zo'n enorm groot filiaal hoeft voor mij niet zo. Ik houd meer van het knusse. Nee, die ver bouwing vind ik juist erg leuk. Dat is voor mij weer een nieuwe uitda ging." Eén van de zaken die hem zorgen baart is het op sterkte hou den van zijn vulploeg. „Dat is een probleem. De nieuwe studiefinan ciering is daar de oorzaak van. Die jongens lopen het risico deze bij drage te verspelen als ze te veel bijverdienen. Vroeger hadden wij een wachtlijst voor de vulploeg. Nu neem ik ook meisjes aan. An ders weet ik niet hoe ik de winkel vol moet krijgen." De heer Raven bekent grif dat het werk hem na sluitingstijd soms niet loslaat. Je neemt de problemen van het werk toch regelmatig mee naar huis. Oh, op een gegeven moment zet ik het van me af. Zeker wanneer ik aan het tuinieren ben in mijn volkstuin in Loosdrecht." Marga van Steeg (40) is hoofdcais sière in opleiding. Zeven jaar gele den startte ze als administratrice bij AH in haar woonplaats Hilver sum. Via de afdelingen deli, brood en groente kwam ze achter de kas sa terecht. Dat werk beviel haar zo goed, dat ze dit jaar de opleiding tot hoofdcaissière volgde en in het filiaal Bussum werd geplaatst. De opleiding voor Hoka omschrijft ze als 'pittig, maar te doen en interes sant.' Ambities voor het bedrijfslei derschap heeft ze nog niet. „Maar wanneer ik zou mogen kiezen, dan geef ik de voorkeur aan de functie van Hoka-opleidster. Dat lijkt me echt schitterend om te doen." De verbouwing komt voor mevrouw Van Steeg eveneens als een ge schenk uit de hemel. „Ik werk hier met vijf kassa's en dat is echt te weinig. Hoewel vaak alle kassa's in

Personeelsbladen | 1987 | | pagina 12