Onderzoeknaar AH- bedrijfskleding afgerond AC Restaurants in Thieu Minderhout 'in het Albert Heijn AC Restaurants België Flitsen pagina 11 Op de bedieningsafdelingen vlees, brood, kaas en deli van Albert Heijn is het dragen van petjes uit hygiënisch oogpunt verplicht. De AH-Ondeme- mingsraad ontving de afgelopen tijd een aantal schriftelijke bewaren tegen deze maatregel. Na discussies tussen OR en directie werd besloten klachten als 'zit niet lekker' en, 'staat raar', nader te onderzoeken. Dit heeft geresulteerd in een 'Bele vingsonderzoek tot het dragen van bedrijfskle ding' onder zowel medewerkers als klanten. Belangrijkste conclusie uit het onlangs gepresenteerde rapport is dat de beide groe pen ondervraagden redelijk tevreden zijn over de be drijfskleding. Over het al dan niet dragen van petjes zijn de meningen verdeeld. Het me rendeel van de klanten ziet het hoofddeksel als een nutti ge hygiënische maatregel. Zo'n 74 procent van de me dewerkers die petjes moet dragen omschrijft deze maat regel als 'nutteloos'. Boven dien wordt ook van de petjes gesteld dat deze 'niet leuk staan' of 'niet lekker zitten'. Voor het onderzoek heeft de afdeling Marktonderzoek van Ahold 404 klanten en 246 medewerkers ondervraagd. De vragen hadden betrek king op de bedrijfskleding en het gebruik van petjes op de verschillende bedieningsaf delingen. Het blijkt dat zowel de klanten als de medewer kers veel waarde hechten aan correcte kleding in de win kel. Bij klanten scoort de net heid (41 procent) van de kle ding het hoogst. Deze me ning wordt door de mede werkers gedeeld (39 pro cent), maar de functionele aspecten zoals de bescher ming van de eigen kleding en de herkenbaarheid spelen eveneens een belangrijke rol. De onderzoekers conclude ren dat beide partijen rede lijk tevreden zijn over de ui terlijke en functionele aspec ten van de huidige AH-be- drijfckleding. Overigens vindt de AH-klant de kleding niet erg modem, maar beti telt het wel als schoon en netjes. Zeven van de tien on dervraagden vinden de AH- bedrijfskleding zelfs heel schoon. Onderscheid door kleuren Wanneer wordt doorge vraagd over het onderwerp herkenbaarheid, vinden ze ven van de tien klanten dat de AH-medewerkers het beste allemaal dezelfde bedrijfskle ding kunnen dragen. De me dewerkers zijn volgens het onderzoek een andere me ning toegedaan. Ruim 63 pro cent stelt prijs op een zekere mate van onderscheid. In de praktijk blijkt namelijk dat negen van de tien medewer kers wel eens vragen van klanten moeten beantwoor den over een afdeling waar ze niet werken. Doorgaans wordt dit niet als erg ervaren. 'Het hoort nu eenmaal bij het werk', was een veel ge hoord antwoord. De mede werkers opperen het idee om aan de hand van diverse kleu ren het verschil in afdeling en functie aan te geven. Met de ze stelling zijn de AH-klanten het niet eens. Ook over het al dan niet dragen van petjes verschillen klanten en mede werkers van mening. Een rui me meerderheid van de klan ten laat zich positief uit over het gebruik van petjes als hy giënische maatregel. 74 Pro cent van de medewerkers die petjes moeten dragen, me nen dat het gebruik van dit hoofddeksel nauwelijks een bijdrage levert aan de verbe tering van de hygiëne. Klan ten en medewerkers wijzen het gebruik van de petjes dus niet volledig af. Na de bestu dering van het rapport door de werkgroep Operations van de OR is, in overleg met de directie afgesproken het bedrijfckledingbeleid voorlo pig ongewijzigd te laten. Wel zal de directie de mogelijkhe den onderzoeken of een an der model petje, eventueel uitgevoerd in een andere stof, de problemen in het fi liaal kan oplossen. In haar verslaglegging houdt de OR wel een slag om de arm door te zeggen 'dat het onmogelijk zal zijn het een ieder naar de zin te maken'. Maandag 14 september werd op sobere wijze het vernieuwde AC Restaurant in het Zuid-Belgische Thieu heropend. Bedrijfsleider André de Jong is ingenomen met de verbouwing en vernieuwing van zijn restaurant. Als gastheer kan hij zijn bezoe kers immers nu in een ruimere en chique ogende ambiance ontvangen en hen een rijk aanbod aan koude en warme gerechten presenteren aan ver schillende, aantrekkelijk uitziende, zelfbedie ningsbuffetten Free Flow. Tiet buffet voor salades en koude gerechten is een vast punt bij elke AC. Voorgasten die voor het eerst binnenko men is het soms wel even wen nen aan de nieuwe opstel ling. André de Jong (2e van links) geeft in ieder geval voor de foto dan maar even hel goede voorbeeld... Daarmee is AC Thieu te vens aangepast aan de nieuwe formule van AC Restaurants in België. Thieu is daarmee het vier de van de (in totaal 7) Bel gische AC Restaurants. De start in 1985, in Barchon, gaf al aan dat het een suc cesvolle formule betrof. In 1986volgden Herverlee en Minderhout en dit jaar Thieu. Dit wil zeggen de vestiging aan de kant van de snelweg die richting Parijs voert. Op het pro gramma van de komende jaren staat de aanpassing van het restaurant langs de andere kant van de weg. Flexibele presentatie De rigoureuze verbouwing in Thieu vond plaats in de vroege zomer, duurde nau welijks anderhalve maand en was begin juli gereed. Een huzarenstukje waarbij het restaurant tijdens de werk zaamheden toch open bleef. Het aantal zitplaatsen werd met 5 uitgebreid tot een to taal van 223- Maar omdat de nieuwe buffetpresentatie méér ruimte vroeg, werd een stukje van de keuken bij de zaal getrokken. Behalve dat aanbod en kwaliteit bij de gasten zeer in de smaak val len, kan dit buffet, door de tot 12 uur 's ochtends ge opend is. Daarna gaat op de bovenetage het self-service buffet van start. Mocht het restaurant op bepaalde mo menten zeer druk bezet ra ken dan gebruikt men tevens de zitplaatsen van de crois- santerie. Volgens de heer Vanroy beantwoordt de 'croissanterie' aan de vraag naar smakelijke en gevarieer de maaltijden op basis van brood. „Die signalen vang je op en gaat daarmee aan de slag. Dat geldt ook voor de overige restaurants. AC Bel gië heeft daarbij een eigen marketingbeleid, waarbin nen creativiteit alle kans krijgt. De trend 'weg van het industriematige en terug naar het ambachtelijke' slaat duidelijk aan. Dat is bijvoor beeld af te meten aan de jaar lijkse groei van het aantal gas ten en de omzetverhoging. Die getallen liggen iets onder de 10%, zelfs de verregende zomer van dit Jaar heeft daar geen verandering in ge bracht", concludeert Hubert Vanroy. losse plaatsing van de units, méér bezoekers tegelijker tijd van een maaltijd voor zien. Men staat elkaar niet in de weg, of men nu voor een klein hapje, kofBe met gebak, of voor een complete maal tijd komt. Volgens bedrijfslei der André de Jong kan men nu zelfs de passagiers van vier a vijf bussen op hetzelfde mo ment herbergen. Vooral het buffet voor warme gerech ten, met een mogelijkheid voor grillen van vlees of vis dat door de gast zelf wordt uitgezocht, is voor de heer De Jong een welkome aan winst. „Het is hier pure luxe geworden", was een van de reacties die de heer De Jong van onder andere buschauf feurs te horen kreeg. Voor een plek waar men snel en niet te duur kan eten is dat natuurlijk een nog wat on wennige situatie. De Jong: „Sommige gasten zijn daar niet op voorbereid, maar als Een overzicht van het nieuwe buffetgedeelte van AC Thieu ze eenmaal in de gaten heb ben hoe het werkt zijn ze dik tevreden. Voor anderen is het een reden te meer om juist hier een culinaire rust pauze te nemen. Wat dat be treft hebben we al heel wat stamgasten. En voor onze medewerkers is het natuur lijk zeer motiverend om in zo'n mooie omgeving te werken." Ombouw, verbouw of zelfs nieuwbouw is voor de Belgi sche AC-vestigingen geen eenvoudige zaak. Het betreft immers staatsconcessies die worden gedeeld met een be paald merk benzinestation. Het heeft dus nogal wat voe ten in de aarde wil men bouwplannen echt van de grond krijgen. „Geen geluk kig systeem, maar we zitten er nou eenmaal mee", zegt Hubert Vanroy, manager Operations AC België. „Des ondanks hebben wij in België toch al heel wat aanpassingen kunnen realiseren. Kijk bij voorbeeld maar naar AC Min derhout. Die vestiging is heel ingrijpend verbouwd. Vooral de dakpartij en het interieur. Daarnaast heeft AC Minder hout iets nieuws te bieden. Het is immers de eerste en voorlopig enige vestiging met een heuse 'Croissante rie'. Er was duidelijk behoef te aan een meer uitgebreide ontbijtservice, toegespitst op broodspecialiteiten. Daartoe is een bepaalde hoek bene den in het pand ingericht die

Personeelsbladen | 1987 | | pagina 11