'Open dag' Marvelo Alberto breidt whisky assortiment uit Miro Heerhugowaard Marvelo'ers starten in Dam tot Dam-loop zaalvoetbaltoernooi Flitsen pagina 11 Miro Er wordt in ons land wel minder alcohol gedron ken, maar de vraag naar dranken van goede kwali teit stijgt. Alberto kan daarover meepraten en speelt - uiteraard - op deze ontwikkeling in. Voor beeld daarvan is de ver koop van whisky. In de tweede helft van oktober worden twee nieuwe huismerken geïntrodu ceerd die passen in het tot nu toe gevoerde beleid: prima kwaliteit tegen een toch interessante prijs. Alberto voert al jaren het huismerk White Lion, afkom stig uit de beroemde Schotse distilleerderij Seagram waar ook wereldmerken als Che- vas Regal en Glenlivet wor den geproduceerd. Hoe suc cesvol White Lion is blijkt uit de verkoopcijfers: eén op de vijf verkochte flessen whisky bij Alberto draagt dit label. Met Seagram is nu overeen stemming bereikt over de le vering van twee nieuwe, duurdere huismerken. Black Lion en Glen Lion. „Deze twee zijn een welkome aan vulling op ons whisky-assor timent", vertelt Harry Bruij- niks, commercieel manager van Alberto. Hij legt uit dat de karakteristieke eigen schappen van whisky mede worden bepaald door o.a. de leeftijd. White I.ion bijvoor beeld wordt uitsluitend ge botteld op 3 en 8 jaar. Daar tussen zit qua leeftijd niets. Bruijniks: „Ons nieuwe merk sta Black Lion vormt qua kwali teit het evenbeeld van Che- vas Regal en Johnny Walker, Black Label, allemaal 12 jaar oude 'blended' whisky's." De andere nieuwe, Glen Lion, is een 10 jaar oude whisky, die de toevoeging 'pure single highland malt' meekrijgt. Malt geeft aan dat bij de pro- duktie uitsluitend gerst en geen andere granen zijn ge bruikt. Single highland wil zeggen dat de whisky uit één distilleerderij in de Schotse hooglanden komt en dat er van enige vorm van mix dus geen sprake is. „Kortom, een whisky van topkwaliteit af komstig uit Perthshire, een gebied in het Schotse Hoog land", aldus Bruijniks. Ahead Design heeft voor de intro ductie speciale verpakkingen ontworpen. Vanaf eind okto ber zal Black Lion (voor rond de dertig gulden) in een luxe doos worden aangeboden en zal Glen Lion (verkoopprijs ca. 37 gulden) in een luxe koker zijn weg naar de fijn proever ongetwijfeld vinden. Vrijdag 23 oktober, de laatste dag van de herfstvakantie, zet Mar velo de deur weer open voor naaste familiele den van de 210 mede werkers. Tijdens de 'open dag' kunnen ze zien hoe het in het pro- duktiebedrijf toegaat en welke rol hun huis genoot daarin speelt. In grote lijnen wordt het draaiboek gevolgd van mei 1983 toen onge veer 700 mensen een kijkje kwamen nemen. „Aan dit aantal lijken we dit jaar niet toe te komen", zegt Bert Hassink, personeelfunc tionaris bij Marvelo en mede belast met de organisatie. En kele dagen voor het verstrij ken van de aanmeldingster mijn hadden zich 550 belang stellenden opgegeven. „Dat zal nog wel iets meer wor den, maar we willen toch eens uitzoeken waarom de interesse nu minder is." Somber is Hassink echter he lemaal niet. „De 'open dag' is immers georganiseerd op aandrang van het personeel en als er dan altijd nog ruim 550 mensen komen hoef je toch niet teleurgesteld te zijn." Het draaiboek voor 23 okto ber geeft aan dat de eerste groep van 50 a 60 mensen om 9 uur in het personeels- restaurant wordt verwacht en de laatste om 15.00 uur. Zij krijgen daar een boekje met informatie over hetgeen tijdens de bijna twee uur du rende rondgang te zien is. De looproute door het bedrijf is aangegeven via wegwijzers, terwijl bij elke machine bor den met bijzonderheden staan. Het aantrekkelijke is, dat het bedrijf 'draait' als op andere dagen zodat het pro- duktieproces volledig kan worden gevolgd. Voor kinderen tot 5 jaar is in het bedrijf voor oppas ge zorgd. Het is allemaal begonnen met een geintje. Collega's hadden Douwe Zeeman, zonder dat ie 't wist, opge geven voor de Dam tot Dam-loop. Maar toen bleek dat het 33-jarige Tioofd logistiek' het idee niet eens zo gek vond, vormde zich al snel een groepje Marvelo-collega's dat ging trainen voor de trimloop tussen de Dam in Amsterdam - via de IJ- tunnel - naar de Dam in Zaandam. Trainen, want voor een aantal was het een flinke tijd geleden dat ze sportief bezig waren ge weest en dan is zo'n tocht van 16,1 km niet niks. Op zondag 11 oktober ver schenen 15 Marvelo'ers aan de start. Allemaal bereikten ze welgemoed de finish. Tien maandagavonden waren ze onder handen genomen op de kunststofbaan van Lycur- gus, een atletiekvereniging in Krommenie, waar Jan Velt (afd. Planning) de figuurlijke zweep hanteerde. Dat was nodig ook, want voor twaalf enthousiastelingen was trim- lopcn een vrijwel nieuwe be zigheid. De leiding was bij Velt, verwoed trimmer, in goede handen. Zeeman: „Er is hard gewerkt en we kregen bovendien 'thuiswerk' mee, maar of iedereen dat gedaan heeft betwijfel ik." De vijftien, onder wie direc teur Jac. Voskamp, konden zich hullen in originele Mar- velo-shirts waardoor de pre sentatie naar de vele tiendui zenden toeschouwers goed werd verzorgd. Zeeman voelt er alles voor om na het succes van de Dam tot Dam- loop op de ingeslagen weg door te gaan. „Ik zie binnen het bedrijf een toenemend enthousiasme voor een stuk fysieke ontspanning. En al zullen we in Nederland nooit zover gaan als in Japan, waar vele bedrijven de werkdag beginnen met gymnastiek, een variant lijkt me erg aan trekkelijk. Je werkt samen aan lichamelijke ontwikke ling en dat komt de afzonder lijke deelnemer maar ook de sfeer ten goede. Als je licha melijk fit bent kun je geeste lijk ook veel meer aan." 10 van de 15 Marveloërs, van links naar rechts Jacques Voskamp, Douwe Zeeman, Art van Tienhoven, Peter Zwuup, Jan Velt, Herman Hilverda, Ruud Schouten, Gerard Visschendijk, Piet Smit, Dirk Galjaard. J Miro Tilburg K Miro Enschede F-G 1-4 G-J 8-0 G-K 2-2 F-J 3-2 F-K 0-7 J-K 1-6 Einduitslag poule: 1. Enschede 2. Maastricht Halve finale: Maastricht-Nijmegen 3-4 Finale: Heerhugowaard-Enschede 7- 6 (na verlenging). Miro Heerhugowaard is win naar geworden van het jaar lijkse Miro-zaalvoetbaltoer- nooi, dat dit jaar werd ge speeld in Veghcl. De in blauw tenue gestoken voetballers uit Heerhugowaard bleken uiteindelijk in de finale iets te sterk voor de ploeg uit En schede. De oostelijken van Miro Enschede gaven zich echter pas laat gewonnen. Na de reglementaire speeltijd stonden beide teams gelijk: 6-6. In de verlenging scoorde Heerhugowaard het beslis sende doelpunt. Enschede wist zich gedurende het ge hele toernooi gesteund door een grote schare supporters. Deze fans, die luidruchtig van hun aanwezigheid blijk ga ven in sporthal De Beemd (in sporthal De Bunders werd poule B afgewerkt, terwijl de halve finale en finale in De Beemd plaatsvonden), sleep ten hun team de eindstrijd in, maar de withemden kwamen iets tekort in de zinderende finale, die voor een volgepak te sporthal werd gespeeld. Miro Heerhugowaard had de uiteindelijke zege en beker voor een groot deel te dan ken aan Fick van Hout, die bijzonder goed op schot was. Tijdens het totale toernooi wist hij liefst 13 maal het vij andelijke doel te treffen. In de strijd om de derde en vier de plaats toonde Miro Nijme gen zich iets sterker dan Miro Maastricht. De Nijmegenaren eisten met 4-3 de zege en daarmee de derde plaats op. Het Miro-kantoor uit Zaan dam moest verstek laten gaan, omdat men onvoldoen de spelers op de mat kon krij gen. Miro Vlissingen liet op de ochtend van het toernooi, dat op zondag plaatsvond, weten van deelname af te zien, omdat een aantal spe lers ziek was geworden. Het toernooi had een sportief verloop. Desondanks moes ten de vier KNVB-scheids- rechters, die de touwtjes goed in handen hielden, en kele spelers op de strafbank laten plaatsnemen om af te koelen. Deze straftijd duurde slechts twee minuten. De Fair Play Cup was dit jaar voor de ploeg uit Weert. Dit 7e Miro-zaalvoetbaltoernooi zal wellicht het laatste voet baltoernooi zijn in de huidige vorm. Het zaalvoetbaltoer nooi is door Miro Maastricht en door DC Veghel twee maal gewonnen, terwijl Vlis singen en Weert eenmaal tot winnaar werden uitgeroe pen. Uitslagen: Poule A A Miro Beek B Miro Nijmegen C DC Veghel D Miro Heerhugowaard E Miro Assen A-B 2-2 A-D 1-9 C-D 0-1 B-E 2-0 A-E 4:5 A-C 4-4 B-D 1-9 D-E 3-2 C-E 4-0 B-C 5-2 Einduitslag poule: 1. Heerhugowaard 2. Nijmegen Poule B F Miro Weert G Miro Maastricht

Personeelsbladen | 1987 | | pagina 11