meeNfle^S^ Corneen^0' „Een schitterend huis; jammer van al die regen" Nieuwe Albi-lijn Flitsen pagina 9 Familie Van den Heuvel eerste bewoners van het Steentjeshuis Wielen vervangen benen Koningin weg van de keuken Directeur K. Dorsman nam eind au gustus uit handen van de fabrikant de eerste pakken Albi Fijn in ont vangst, die behoren tot de vernieuw de serie Albi-wasmiddelen die Albert Heijn in week 38 heeft geïntrodu ceerd. Naast hem op de foto (r) Theo Koenders, de verantwoordelijke pro ductmanager. De nieuwe Albi-lijn bestaat nu uit ze ven wasmiddelen, de grootste serie onder één merk in Nederland. Alle waspoeders zijn kwalitatief verbe terd, terwijl de bedrukking van de verpakkingen is verduidelijkt, waar door de consument gemakkelijker zijn keuze kan maken. Vijf van de zeven Albi-wasmiddelen zijn boven dien fosfaatvrij. Come Lom van de deli en Ko Kloet van de kruidenierswa re^. in AI I-filiaal 1106 in Die- men traden 19 juni jl. in het huwelijk. Bedrijfsleider Van Proosdij vond in dit AI I-hu welijk. een aanleiding om de klanten het feest mee te laten vieren en Corrie en Ko eens extra in het zonnetje te zetten en plaatste bijgaande adver tentie in de „Dietner Cou rant". geregend, maar wij hebben ons zonder zon ook uitste kend kunnen vermaken. Het is gewoon een heerlijke wo ning in een prachtige omge ving waar je je onmiddellijk in thuis voelt. En bovendien was alles nog zo lekker nieuw. Trouwens, we heb ben in die veertien dagen nog iemand van jullie bedrijf op bezoek gehad. Een be drijfsleider van een Albert Heijn-filiaal uit Amsterdam. Die stond hier in de buurt op een camping. Hij was zo nieuwsgierig hoe het 'Steen tjeshuis' eruit zag, dat hij op zoek is gegaan. Het is een heel gezellig bezoek gewor den. Alleen hebben we wel tegen elkaar gezegd: Stel je voor als al die duizenden Ahold'ers ook op dit idee ko men; dan wordt het hier wel erg vol." Een maandagmorgen rond koffietijd te Hilver sum. In de woning van de familie Van den Heuvel aan de Jacob Catsstraat is de meest recente vakan tie het onderwerp van gesprek. Opeens begint de zon te schijnen. De heer Van den Heuvel onder breekt zijn verhaal en kijkt naar buiten. „Die heb ben we tijdens onze vakantie weinig gezien", con cludeert hij spottend, „maar dat heeft de pret niet kunnen drukken. We hebben een geweldige tijd gehad. Het huis is werkelijk af." De heer en me vrouw Van den Heuvel waren van 13 tot en met 27 juni jl. de eerste tijdelijke bewoners van het 'Steentjeshuis'. Flitsen zocht hen op en sprak over hun verblijf in Doom. Dc heer Van den Heuvel (71) is vanaf zijn middenrif tot zijn tenen verlamd en zit nu al elf jaar in een rolstoel. In 1972 kreeg deze voormalige chef- automonteur te horen dat hij Multiple Sclerose (MS) had. MS, ofte wel dc Ziekte van Charcot, staat te boek als een grillige en ongeneeslijke ziekte. MS tast het centraal zenuwstelsel aan en heeft een langzame verlamming van de spierfuncties tot ge volg. „Ik kreeg geleidelijk steeds meer moeite als ik op mijn hurken zat om overeind te komen", zo vertelt de heer Van den Heuvel. „Tussen de middag voetbalde ik altijd met de jongens van de gara ge. maar ik kon die bal na ver loop van tijd niet eens meer raken. Constant was ik met mijn reactie een seconde te laat. In eerste instantie denk je dan: dat gaat wel weer over. Maar het ging steeds slechter. Er is toen in het zie kenhuis een mergpunctie uit gevoerd en daaruit bleek dat ik MS had. Ik had nog nooit van die ziekte gehoord. Dan ga je erover lezen en slaat de schrik je om het hart. Ik ben nog zo lang mogelijk blijven werken, maar op een gege ven moment ging het ge woon niet meer. Gelukkig is de ziekte nu tot stilstand ge komen. Invaliditeit is voor al le direct betrokken partijen heel moeilijk. Niet in de laat ste plaats voor je partner, want degene die gezond is, wordt eigenlijk ook een beetje invalide. Het belang rijkste is echter dat je blijft lachen. Zeker, soms is dat heel moeilijk en het vergt veel geduld en begrip. Ze wonen in een aangepaste woning. Toen de heer Van den Heuvel na verloop van tijd geen trappen meer kon lopen, zijn aansluitend op de keuken en in de tuin een ge lijkvloerse slaapkamer, toilet en badkamer bijgebouwd. Ook rijdt de heer Van den Heuvel in een aangepaste au to. Gas geven en remmen doet hij met zijn hand. „Bui ten mijn auto kan ik eerlijk gezegd niet. Volgend jaar moet ik mijn rijbewijs op nieuw verlengen. Ik hoop maar dat het lukt. Nu kunnen we nog eens ergens naar toe en zijn we in principe van niemand afhankelijk. In we zen vervangen die wielen mijn benen", zo stelt hij. Eén van de vele liefhebberij en die de heer en mevrouw Van den Heuvel hebben is op vakantie gaan. Dank zij het Prinses Beatrix Fonds kon den ze vorig jaar naar een aangepaste vakantiebunga low in Egmond aan Zee. Ook dit jaar hadden ze zich weer ingeschreven. Buiten het feit dat ze hoorden dat Doorn dit jaar het reisdoel zou worden, ontvingen ze tevens een uit nodiging om bij de officiële opening van deze splinter nieuwe aanwinst aanwezig te zijn. Samen met Koningin Beatrix mocht de heer Van den Heuvel de openingshan deling van het 'Steentjeshuis' verrichten. Volgens de heer en mevrouw Van den Heuvel een ervaring die ze voor geen goud hadden willen missen. De heer Van den Heuvel: ,Je ontmoette mensen die je nog nooit in levende lijve had ge zien." Op een bijzettafel staat een foto met daarop de heer en mevrouw Van den Heuvel in gesprek met de Vorstin. De heer Van den Heuvel haalt de andere foto's van die dag te voorschijn en zegt glunde rend: „Ik heb nog nooit zo veel foto's van de Koningin in huis gehad. Ja, de Koningin vond het ook een schitteren de bungalow." Mevrouw Van den Heuvel vult aan: „De keu ken, daar was ze helemaal weg van. Die is uiteraard he lemaal voor rolstoelgebrui kers aangepast. Ik wou toen nog tegen de Koningin zeg gen: Kan mijn man ook een keertje de afwas doen, maar ja, zoiets zeg je dan uiteinde lijk toch maar niet." De vakantie is volgens het tweetal goed bevallen. „Na tuurlijk was het jammer dat het bijna onafgebroken heeft

Personeelsbladen | 1987 | | pagina 9