„WAT WORDEN WE TOCH VERWEND, HÈ!" pagina4 Flitsen Gepensioneerden op stap: „Eerst zo'n feest in Utrecht en nu dit weer. Wat worden we toch verwend, hè. Alsof het niet op kan. Waar hebben we het aan verdiend?" Dat viel te beluisteren op één van de acht gepensioneer- dentochten, die de afgelopen maand door de Stichting Pensioenfonds Ahold werden georganiseerd. Het was dit jaar de 30e keer dat de tochten werden gehouden. In totaal namen er ongeveer 2.500 oudgedienden aan deel. Met ruim 50 bussen werden ze langs de mooiste plekjes in het land gereden. De reis voerde dit jaar via 't Gooi en de Veluwe naar Harderwijk. Daar werden de deelne mers ingescheept voor een boottocht naar Spakenburg en vervolgens ging het weer per bus richting Utrecht, waar in het nieuwe AC-Restaurant Utrecht ter afsluiting overvloedig werd gedineerd. 1. Koffie met gebak in Anna's Hoeve te Hilversum, waar bet volgens een bord bij de in gang verboden is om met confetti en rijst te gooien. De heer B.J. Jans, oud-medewer ker Kantoordiensten, en zijn vrouw (rechts op de foto): „Te veel van bet goedeAch wel nee, voor één keer kan dat wel. 8. HA Bonman, oud-medewer ker TD Marvelo, en oucl-be- drijfsleider F. Haslinghuis sa men op de foto. De heer Boli vian, afkomstig uit Amster dam en naar eigen taxatie 'bekend als de bonte hond' is voor de 17e keer mee: „Of we niet willen gaan zitten voor de fotoWelnee, we zijn nog jonge kerels. Ik ben pas 81 De oudgediende heeft 42 jaar bij AH gewerkt „Ik heb de ou de Ab nog gekend. F.en beste man, die Ab. Albert jr. en Ger- rit Jan heb ik zien opgroeien. Toen Albert mij op bet jubi leumfeest zag, liet hij de hote metoten waarmee hij stond te praten in de steek om mij de hand te drukken. Ik kwam re gelmatig over de vloer bij Jan en Gerrit Heijn en Johan Uti le. Jan Ileijn zei tegen me: kom in Zaandam wonen. Ik zei: alleen a/s ik net zo'n huis krijg als u hebt. Of ik nog wel eens ga kijken bij Marvelo Niet meer nee, ik vind er niets meer van vroeger terug. Het veramerikaniseert daar steeds meer. De beer Haslinghuis (r) komt uit Heemstede Vorig jaar, toen hij 40 jaar bij de zaak was, is hij in de VIT ge stapt. Hij is voor de eeiste keer mee Of het me bevalt? Ik kijk er in ieder geval niet saggerij- nig bij. Maar zonder gekheid: het is leuk, zonder meer. Ik vind het prachtig dat zoiets in standgehouden wörclt bij een bedrijf, dat steeds meer ver hardt.'), 2. V.ln.r. P. Schouten (27 jaar Marvelo), mevr. N. Zoet, meir G Staven ui ter en W Wtimer uit Landsmeer. 3. Oud-beclrijfsleider IJ. van dei- Blom uit Ileiloo aan dek van het motorschip 'Kasteel Sta- verden': „Ik vind dit beter dan apies kijken. Dat hebben we ook een keer moeten doen. "De heer Van der Blom was o a. 23 jaar bedrijfsleider in AH-jtiiaal He/Too. „Ik kom er nog regelmatig. Fr zijn nog steeds klanten die dan aan me komen vragen waar het zout staat. Trouwens, ik run in het bejaardenhuis van Ilei loo nog altijd een winkeltje. Hens kruidenier, altijd krui denier. 4. A Tlx de Jager en zijn vrouwJ. de Jager-Hirs geheel links (oud-medewerkster in AH-fi- lialen in Haarlem en Heem stede) zijn voor de 5e keei- mee. De heer De Jager. „Het is buitengewoon. Vanaf het be gin Ls het enorm. En het jubi leumfeest in Utrecht was ook cil zo fantastisch. Prachtig. Ik wist van 'grozigheid' niet hoe ik moest lopen. 5. Het echtpaar Brmkkemper verlaat de boot. P. Brinkkem- per, oud-boekljouder bij Al- bro. Een machtige dag. Dit maak je maar één keer per jaar mee. Ik ben nog nooit eerder in Spakenburg geweest en m'n vrouw is bovendien gek op varen. Ik zei net nog tegen haar: wat hebben we toch een goede baas. Organisator J. Keijzer van het Pensioenfonds Ahold: „Het valt niet mee om elk jaar weer een nieuwe tocht uit te stippelen. Vergeet niet dat we gemiddeld met 300 men sen tegelijk op stap gaan en elk jaar groeit het totaal aan tal deelnemers met zo'n 7% Ongeveer tweederde van de mensen die ervoor in aan merking komen, gaat mee. De anderen kunnen niet om dat ze ziek of invalide zijn. Normaal zijn de tochten al tijd in mei en juni, maar van wege de jubileumfeesten hebben we ze dit jaar verzet naar augustus en september. Ahold is één van de weinige bedrijven waar dit soort tochten nog wordt gehou den. De gepensioneerden le ven er echt naar toe. Sommi gen bellen een half jaar van tevoren al op om te vragen op welke dag hun uitje valt. Daar houden ze rekening mee met het plannen van hun vakantie, want ze willen de Ahold-gepensioneerden- tocht voor geen goud mis sen." Op deze pagina beelden van een geslaagd dagje uit. 6. II. van de Kommer (oud-me dewerker Technische Dienst Marvelo) en mevrouw G. Vos uit Koog aan de Zaan zou den al een tocht eerder mee gegaan zijn, maar mevrouw Vos viel van de trap en kneus de een paar ribben. „Ik ben blij dat we een tocht later mee konden, want dit had ik niet graag willen missen. Ik sprak iemand die al geweest was. Die begon te vertellen dat we naar Harderwijk zouden gaan. Ik zeg: stopik wil het niet weten. Het moet een ver rassing blijven!" 7. Mevrouw J. Timmerman- Boorsma (links) en mevrouw M. Liefting uit Bergen. De eer1 ste werkte vroeger op de ge- ba kaf deling van All-filiaal Bergen Ze is voor de 15e keer mee „Het is alle keren even mooi. Er is geen tweede baas

Personeelsbladen | 1987 | | pagina 4