Persoonlijke voedingswijzer: op het lijf geschreven advies Colofon Gast waardeert nieuwe formule AC Restaurants pagina 2 Flitsen Tussentijds bericht over het tweede kwartaal 1987 Proef met uniek project in Groningen Uniek FLITSEN Personeelsblad Koninklijke Ahold nv september 1987 44-ste jaargang no. 9 verschijnt 11 x per jaar Oplage: 40.000 Redactie secretariaat: E. Muller Ankersmidplein 2 Kamer 1703 1506CKZAANDAM Tel.: 075-592576 REDACTIE FLITSEN N. Th. M. Huijsman Marketing Services Marvelo P 410, 075-593253 N.. Hupkens Fiiialenbureau AH HK 803, 075-592552 H.S. Kolsteeg, Marketing Services GVA, Ede, 08380-78922. Mw. T. Plooijer (hoofdred.) Public Relations HK 1704, 075-592573 A de Roo PR-Bureau Van Hulzen A. Schoen Public Relations HK 1703, 075-592574 F. Visser Marketing AC Restaurants P 216, 075-593356 C. Waardenburg AH-filiaal 1502 Amsterdam 020-912228 Mw. J.C.M.B. Wilke, Directoraat P&O, HK 1304, 075-592669. G.H. van Woerkom, Communicatie Albert Heijn, HK 807, 075-592466. creëren van een ongedwon gen sfeer die past bij een fa milierestaurant. Opvallend is verder de ruime entree met receptie en giftshop en de wintertuin met echte bomen die doet denken aan een ge zellig zomerterras." De gunstige reacties van de gast zijn voor AC Restaurants aanleiding geweest te beslis sen alle restaurants op te zet ten volgens de Sevenum-for- mule. In de afgelopen maan den is al een aantal restau rants drastisch verbouwd, het betrof ondermeer Hol ten, Meerkerk, Oosterhout en Nederweert-Noord. De restaurants te Nederweert- Zuid en Stroe zijn in 1986 aangepast. In het najaar zul len ook dc restaurants in Lei derdorp en Zevenaar worden gercmodelled, terwijl begin volgend jaar Reewijk onder handen zal worden geno men. In AC 'l Harde zal begin 1988 het interieur worden aangepast. Het 'Buffel Royal' restaurant van AC-Utrecht. succes, ook het uiterlijk en de inrichting van ëen restau rant zijn heel belangrijk. We houden daar terdege reke ning mee. Zo heeft de ver schijningsvorm van onze nieuwe en verbouwde res taurants niets meer te maken met de bekende 'oude schoe nendoos'. De restaurants hebben een sterk uitnodi gend karakter gekregen door een volumineus leien dak en het aanbrengen van diverse serres. In het interieur is veel aandacht besteed aan een ge zellige ambiance en aan het vervolg van pagina 1 joen in 1986, een daling van 5,3 - Deze teruggang werd hoofdzakelijk veroorzaakt door de beperkte toename van het bedrijfsresultaat in lokale valuta en de lagere om rekeningskoers van de dollar. Het negatieve effect van de lagere dollarkoers op het re sultaat na belastingen be droeg in het tweede kwartaal 2,7 miljoen. In Nederland werd Ahold ge confronteerd met een ver dere daling van het prijsni veau en een tegenvallende groei van de markt. Ondanks de geringe toename van de omzet in geld kon met name Albert Heijn zijn marktposi tie verder versterken. De groei van de omzet in de Ver enigde Staten bleef, ondanks het in gang gezette expansie- programma, nog enigszins beperkt als gevolg van sterke concurrentie in het marktge bied van het BI-LO. Het bedrijfsresultaat over het tweede kwartaal van 1987 bedroeg ƒ44,5 miljoen en was, als gevolg van de lagere omrekeningskoers van de dollar, circa 6 lager dan in de overeenkomstige periode van vorig jaar. In Nederland groeide het bedrijfsresultaat in geringe mate. Vrijwel alle werkmaatschappijen werden geconfronteerd met een druk op de winstmarge als gevolg van de opgetreden prijsdalingen. In de Verenig de Staten was het bedrijfsre sultaat in dollars nagenoeg onveranderd in vergelijking met het voorgaande jaar. De positieve effecten van de om zetstijging werden met name bij BI-I.O teniet gedaan door de verwachte aanloopkosten van uitbreidingsinvesterin gen en een verscherpte prijs stelling. Dc Raad van Bestuur van Ahold nv heeft besloten per aandeel van 5 nominaal een interimdividend in contan ten vast te stellen van 0,50 en S 0,05- Het totaal 0,50 plus S 0,05) is betaalbaar per 21 september 1987. Gecorri geerd voor de jubileumuitke ring van 10 in aandelen be droeg het interimdividend 1986/0,4545 en SO,0455. Ten opzichte van de balans datum (28 december 1986) deden zich geen belangrijke wijzigingen voor in de fïnan- cierinsstructuur. Ondanks de iets achterblij vende resultaten over de eer ste 28 weken van dit jaar, wordt de in het jaarverslag 1986 uitgesproken verwach ting gehandhaafd dat de om zet zowel in Nederland als in de Verenigde Staten verder zal stijgen en dat het resultaat na belastingen ongeveer zal overeenkomen met het ge rapporteerde resultaat over 1986. Een voorbehoud moet worden gemaakt voor de ef fecten van een sterk fluctue ren van de koers van de dol lar. 'Wilt u weten of u de juiste dingen eet en drinkt? En of u daar voldoende van krijgt? Of te weinig misschien? Vraag het aan de Becel Voedingscom puter'. Met deze wervende woorden werden lezers van AllerHande in Groningen en Haren begin juli uit genodigd om deel te nemen aan een gezamenlijk project van Becel, het Voorlichtingsbureau voor de Voeding (VoVo) en Albert Heijn, onder de naam 'Persoonlijke Voedingswijzer'. De deelnemers dienden op een uitgebreide vragenlijst nauwkeurig in te vullen wat ze in een week tijd zoal naar binnen werken aan eten en drinken. Verder moest ook een aantal persoonlijke gege vens zoals lengte, leeftijd, ge wicht en mate van lichaams beweging genoteerd wor den. Het formulier kon ver volgens opgestuurd worden naar Rotterdam, waar de ge gevens met behulp van een computer op voedingswaar den werden berekend. De computer produceerde voor iedere inzender een gede gen, zeven kantjes tellend, voedingsadvies met nuttige tips en waarschuwingen. Hoofdstuksgewijs werd uit leg en advies gegeven over energie en lichaamsgewicht, de energiebronnen en vita mines en mineralen. Ook werd ingegaan op onderwer pen als soorten vet, choleste rol en voedingsvezel. De ad viezen waren voor iedere in zender, afhankelijk van z'n persoonlijke situatie, ver schillend. Ze waren dus met recht op het lijf van de deel nemers geschreven. Groningen diende als proef gebied. Naar aanleiding van de reacties, hebben de drie partners inmiddels besloten om het project een landelijk vervolg te geven. Dat gaat eind oktober gebeuren. Men houdt rekening met de mo gelijkheid dat meer dan 100.000 consumenten via Al lerHande een persoonlijke voedingswijzer zullen aan vragen. Als dat gebeurt zal de actie de grootste zijn die ooit op dit gebied in Nederland is gehouden. Terecht spreken Becel, het VoVo en Albert Heijn in dit verband dan ook van een uniek project. Uniek, zeker ook wat betreft de samen werking op niet-commercië- le basis van een fabrikant, een kruidenier en een voedings bureau. Becel heeft het com puterprogramma ontwik keld, het VoVo was nauw be trokken bij de inhoudelijke aspecten en is tevens be schikbaar als informatie- en hulpbron voor de deelne mers en Albert Heijn zorgt voor de publiciteit en de dis tributie van de formulieren. Albert Hëijn heeft informa tie over voeding altijd al als een assortimentsonderdeel beschouwd. In 1955 werd daar in AllerHande bijvoor beeld al aandacht aan be steed. Wij willen met dit pro ject de kennis bij de consu ment over gezonde voeding en verantwoorde voedings gewoonten vergroten. Directeur C. Wagenaar van het VoVo: „AH is altijd al een voorvechter geweest van uit gebreide informatie aan con sumenten. We zijn er van overtuigd dat het effect van de persoonlijke voedingswij zer veel groter zal zijn dan de algemene folder met richtlij nen voor goede voeding die het VoVo uitgeeft. Die folder bevat uitsluitend adviezen die voor iedereen gelden. Ik denk dat de mensen zich daar minder van aantrekken dan van een advies dat op per soonlijke leest geschoeid is. Je kunt je natuurlijk afvragen of wij ons als onpartijdig voorlichtingsbureau voor het karretje van Becel en AH hebben laten spannen, maar misschien is het wel anders om. Alle te bedenken nade len verbleken in het licht van het grote bereik dat deze ac tie zal hebben. Er is voor alle drie partners wat te winnen, maar waar het in feite om gaat is dat de consument et- beter van wordt. Dat is het belangrijkste." De nieuwe formule van AC Restaurants heeft een warm onthaal gekregen bij de gast. „De waarde ring op onderdelen als kwaliteit, service, prijs en netheid, die door middel van gastenreaktiekaarten wordt gemeten, is opgelo pen tot het schoolcijfer 9. Bovendien valt in de res taurants die werken met de nieuwe formule, een duidelijke omzetstijging te signaleren. In Sevenum bijvoorbeeld - het eerste AC Restaurant dat volgens de nieuw e formule werd opgezet - steeg de omzet met maar liefst 60 pro cent", aldus marketing manager Frits Visser van AC Restaurants. Kernpunt van dc nieuwre for mule van AC Restaurants is dat men zich niet langer pro fileert als wegrestaurant, maar veel meer als familieres taurant. dat toevallig langs de snelweg is gelegen. AC Res taurants wil zich qua kwali teit van zowel de gerechten als van service en sfeer na drukkelijk onderscheiden van andere restaurants langs de weg. Dit gebeurt niet al leen door de introductie van het 'free flow' zelfbedienings restaurant en het 'Buffet Royal' maar ook door erg veel aandacht voor in- en ex terieur van de restaurants. Frits Visser: „Horeca is thea ter. Niet alleen de kwaliteit van de gerechten en de mate van gastgerichtheid van de medewerkers bepalen het

Personeelsbladen | 1987 | | pagina 2