Werkmaatschappijen mm Nieuwe oven bakt 'wedstrijd brood' 'OSTARA GOES WEST' Eerste Etos Beauty Center geopend pagina 10 Flitsen In Amersfoort In 'De Zanding' Albert Heijn Gebiedsindeling area's tijdelijk aangepast Het was een hele hijs, maar hij staat er. En wat belangrijker is: hij werkt. De nieuwe, 25 meter lan ge, computergestuurde bakoven van Albro. Het dak'van de bakkerij moest opengebroken worden om eerst de oude oven er uit en de nieuwe er ver volgens in te hijsen. In on derdelen, want zowel de oude als de nieuwe ma chine waren veel te groot en te zwaar om in één keer in de takels gehangen te worden. De klus werd in drie weken met groot ma terieel geklaard. In de tus senliggende periode bak te de tweede broodoven van Albro 24 uur per dag om zo goed mogelijk aan de vraag te blijven vol doen. De oude oven was na 27 jaar volkomen af. „Het ding vrat energie. Er ontsnapte nogal wat warmte waardoor de kwaliteit van het brood te lij den had," aldus Loek Steen- land, hoofd Produktie en Techniek bij Albro. Volgens globale berekenin gen zijn er met de oude oven in de loop der jaren bijna 2 miljard broden gebakken. Een hele generatie is groot geworden met brood uit de oude Albro-ovcn. Vroeger werd het 24 meter lange ge vaarte zelfs met olie gestookt. De trouwe machine eindigde vorige maand roemloos op de schroothoop. Loek Steen- land ligt er niet wakker van, want wat Albro ervoor in de plaats kreeg is ronduit in drukwekkend. Op 3 augustus werd de nieu we oven. een produkt van de firma W. P. Ilaton uit Stutt gart, in gebruik genomen. De machine werd in 40 vracht wagens naar Nederland ge bracht. Vanaf de eerste dag draaide de bandoven pro bleemloos. ..De kwaliteit van het brood is nu nog beter en constanter dan ze al was. Gist-Brocades heeft het brood onderzocht en het is wat je noemt 'wedstrijd brood'. Het kan zich meten met het beste brood van de warme bakker", vertelt Steenland. die met enige trots meldt dat de machine de eerste in de Nederlandse broodindustrie is met een volledige computerbestu ring. „Er zit 9,5 km bekabe ling en een trailer glaswol voor de isolatie in. Elke broodsoort heeft z'n eigen bakprogramma. Vroeger moest dat allemaal nauwkeu rig ingesteld worden. Nu is een druk op de knop vol doende." De nieuwe oven heeft een capaciteit van 3200 BUZ-broden of 2200 vloer- broden per uur. Dat zijn er respectievelijk 800 en 400 meer dan met de oude oven. Profielschets De machine is ontworpen op basis van een 'profielschets', die door een speciale com missie. bestaande uit Harry van Hensbcrgen (produktie- chef),Jaap van Duin (Techni sche Dienst Kees Burggraaf (OR) en Viktor van Oord (kwaliteitsman) in novem ber 1986 werd opgesteld. De voorstellen van de commis sie werden vervolgens tech nisch vertaald door Siem van der Marck, hoofd TD. Onge veer 90% van alle wensen kon uiteindelijk worden ge honoreerd, de overige 10% bleek onuitvoerbaar. In ieder geval zijn de werkomstandig heden door de komst van de nieuwe oven sterk verbeterd. Het geluid dat de machine voortbrengt is minder van ^OdB en de temperatuur aan de buitenkant van de oven is maar 15° hoger dan de omge vingstemperatuur. Loek Steenland: „Vroeger liep je de kans om je handen te branden aan de oven. Die tijd is voorbij. Het is een prachtig ding. De reacties zijn stuk voor stuk positief. Het brood ruikt ook veel lek kerder, maar wat het allerbe langrijkste is: de consument krijgt beter brood. En daar gaat het om. want wil je over leven dan moet je het beter doen dan een ander. Daar ge loof ik heilig in." Op donderdag 10 september is in het Etos Beauty Center Case-filiaal aan de Amersfoortse Langestraat het eerste Etos Beauty Center officieel geopend. Dit filiaal be schikte reeds over een kapsalon en daar is nu een schoonheidssalon, een zonnebank en een test- en ad viesruimte aan toegevoegd. Etos zal, naar alle waar schijnlijkheid, volgend voorjaar ook in een drietal an dere filialen een Beauty Center openen. Afhankelijk van de resultaten van deze Centers hoopt Etos het aantal uiteindelijk op 20 te brengen. Zo mogelijk in combina tie met een kapsalon. De reden om te beginnen met het project Etos Beauty Center ligt voor de hand. Bij een aantal Etos-filialen staat de bovenverdieping leeg. De combinatie met kapsalons, die nu in diverse filialen is ingevoerd, was de eerste suc cesvolle poging om nuttiger gebruik te maken van deze ruimten. Niet in alle filialen is voldoende ruimte voor een kapsalon, en niet overal is de opening van zo'n kapsalon uit concurrentie-overwegingen verstandig. Vandaar dat met de opening van het Beauty Center een nieuwe mogelijk heid werd ontworpen. In deze eerste vestiging in Amersfoort beschikt men over een ruimte waar een professionele zonnebank met een gezichtsbruiner is geplaatst, over een schoon heidssalon en over een test en adviesruimte waar de klanten zelf kunnen experi menteren met kosmetische produkten. Suzanne Wolff van de afde ling Marketing Services van Etos legt uit wat de achterlig gende gedachten van dit Beauty Center zijn. „Toen wij zo'n drie jaar geleden start ten met de Beauty Case-for mule was ons belangrijkste argument ons te onderschei den van onze directe concur renten. De opening van de Etos-kapsalon was een lo gisch vervolg op dat argu ment. Het Beauty Center zien wij als een versterking van ons concept." Wie gebruik wil maken van de zonnebank kan beneden in het filiaal een afspraak ma ken. De kosten voor een ge bruik van een half uur bedra gen 10 gulden. Voor een kuur van vijf maal moet 40 gulden worden betaald, terwijl voor een kuur van tien maal 75 gulden wordt berekend. In de schoonheidssalon, die- wordt geéxploiteerd door een zelfstandige schoon heidsspecialiste, wordt even eens alleen volgens afspraak behandeld. Kleding en inte rieur zijn aangepast aan de Etos-stijl, zodat het totaal voor de klanten één geheel blijft. Het is de bedoeling dat de klanten in de test- en ad viesruimte zelf met cosmeti sche produkten leert om gaan. Daartoe staat die ruim te tijdens de openingsuren van het filiaal ter beschikking van de klant. Voortdurend is daartoe een adviseuze aan wezig die de klant met raad en daad kan bijstaan. Daarnaast is het de bedoeling dat in de test- en adviesruim te specials worden georgani seerd. Daarbij denkt men Van 3 t/m 8 augustus herleef de onder het motto 'Ostara Goes West' in het Ostara vakantiepark 'De Zanding' te Otterloo het Wilde Westen. Dit voor de tweede maal georganiseerde evenement was de laatste in een drietal 'Kijk en doe mee' specialwe- ken die op het vakantiepark worden gehouden. Het park bood zowel de jongere als oudere gasten een overladen programma aan; van 's och tends vroeg tot 's avonds Iaat werden er activiteiten geor ganiseerd. Die kunnen var iëren van een huifkartrek tocht en het maken van een o.m. aan cursussen over het gebruik van makc-up. over de goede manier van mondver- zorging en over het omgaan met homeopathie. Volgens Suzanne Wolff is die extra service geen overbodige lu xe. „De belangstelling voor cosmetica is nog steeds groeiende", zo meent zij. „Toch bestaat er nog steeds een drempel bij het aanko pen van deze produkten om dat vrouwen niet precies we ten welke kleuren het beste bij hun passen, of hoe ze de produkten moeten gebrui ken om een optimaal effect te verkrijgen. Het aanbrengen van een goede make up is niet zo eenvoudig als het lijkt. En als je voor de eerste keer je haar gaat kleuren wil je ook enige zekerheid dat het resultaat goed wordt. In Amersfoort kan hiermee in de test- en adviesruimte vol op geëxperimenteerd wor den." Tijdens een open dag voor klanten konden belangstel lenden door middel van di verse demonstraties met het Etos Beauty Center kennis maken. wigwamdorp tot het kijken en luisteren naar live-optre dens van Nederlandse coun try en westernartiesten als Bobby Sue en Martin 'B'. Ook werden er Western-films ver toond. Om in de sfeer van het festijn te blijven werd de gas ten verzocht om zich qua kle ding in country- en western stijl aan te kleden. Tegelijker tijd waren er in twee andere Ostara Vakantieparken, de 'Wilsumer Berge' te Wilsum (West-Duitsland) en 'De Bilt- se Duinen' te Bilthoven, wa terfestivals. Deze werden ook gehouden naar aanlei ding van de 'Kijk en doe mee'-specialwcken. Met ingang van de tiende periode van 1987 is de ge biedsindeling van de area's Albert Heijn tijde lijk aangepast. Deze tijdelijke aanpassing is noodzakelijk geworden door het voornemen van de Raad van Bestuur, de heer J.G. An- dreae, thans nog areaman- ager 8840, met ingang van 1 oktober 1987 te benoemen tot statutair directeur van Al- bert Heijn en het vertrek van de heer J.P.H. van Berkel, areamanager 8830, uit de Al- bert Heijn-organisatie. De heer H.C.J.M. Castelijns zal, naast zijn verantwoorde lijkheden bij Miro, belast worden met de leiding van area 8840. Daarnaast is besloten de ge biedsindeling van de area's aan te passen en het aantal terug te brengen van zes naar vijf. De heer H. Gillis (links), verkoopleider van Philips Nederland, overhandigt in filiaal 1145 Limburg- laan te Eindhoven aan de heer J. Boudewijns een vi deorecorder. De heer J. Boudewijns is een van de twaalf winnaars die een vi deorecorder of compact disc speler hebben ge wonnen in het kader van de, in samenwerking met Philips, georganiseerde wedstrijd met batterijen in week 26. De andere winnaars zijn: J. Muskens, afd. brood: video filiaal 1021. G. Dorland, afd. vers: C.D. en I. Ileijboer, afd. kassa/kanti ne: video filiaal 1024. J. Boudewijns, afd. kassa, video en M. Brugmans, afd. kassa: C.D. filiaal 1145. A. Venhuizen, afd. houdbaar: video filiaal 1214 F. v.d. Ploeg, afd. kassa: video filiaal 1259. A. Bartels, afd. kassa: video filiaal 1300. R. Temmink, afd. brood: video filiaal 1401. C.V. Ballegooijen, algemeen: video filiaal 1402. D. Boon, afd. kassa: video en V. van Roon, afd. kassa: video filiaal 1403. De prijswinnaars zullen de prijs binnenkort uit handen van de bedrijfsleider in ont vangst mogen nemen. De oude oven wordt verwijderd.

Personeelsbladen | 1987 | | pagina 10