Nieuwe diepvrieslijn Burgemeester te water bij heropening zwembad Wijnproeven bij Alberto Geslaagde prestatieloop Miro Vlissingen pagina 11 Flitsen Albro Grootverbruik Hartelijke reacties op feestelijk cadeau W/ÊtHSÊtÊÊÊHÊÊÊk Door met kleren en al in het water te duiken, her opende burgemeester J.P. Berkhout van de gemeen te Mierlo op zaterdag 20 juni het vernieuwde over dekte zwembad van het Ostara Vakantiepark 'tWolfsven. „Een verzo pen kat is er niks bij", mompelde de eerste bur ger toen hij druipend en wel weer op de kant stond. De korte, maar hevige zwem partij in Mierlo was voor een goed doel. Op de bodem van het vernieuwde bad bevond zich namelijk een cheque ter waarde van 1000,- die Osta ra aan de gemeente Mierlo schonk. Na het opduiken van dit waterdicht verpakte ca deau gaf de burgemeester het bedrag onmiddellijk weer door aan de heer Van der Donck, de voorzitter van de Koninklijke Harmonie Sint Lucia uit Mierlo. Jonge men sen, muziek en vakantie ho ren bij elkaar", zo stelde de heer Berkhout. De harmonie zal het geld gebruiken voor de aanschaf van een nieuwe trombone. Wettelijke voorschriften Directe aanleiding voor de verbouwing is dat de wette lijke voorschriften waar zui veringsinstallaties van zwem baden aan moeten voldoen, strenger zijn geworden. Daar het Wolfsven-zwembad dit voorjaar in de 'steigers' moest, heeft Ostara onder zocht of er tegelijkertijd nog andere moderniseringen konden worden aangebracht. Dat resulteerde o.m. in de aanleg van een whirlpool, een fontein ('De Spuitpaal'), een terras met een 'zonnehe mel' en ook werd de tempe ratuur van het zwemwater van 22 tot 29 graden Celsius opgevoerd. Om het haar na het zwemmen te kunnen dro gen, zijn er (gratis) föhns geïnstalleerd en persoonlijke bezittingen kunnen in het vervolg in de bekende muntkluizen worden opge borgen. Overigens werden ook het restaurant 'De Ta veerne' en de receptie ver bouwd. 300 bezoekers per dag Rob Lageman, bedrijfsleider van Vakantiepark 't Wolfs- ven, heeft goed kunnen mer ken dat de vernieuwingen bij het publiek in de smaak zijn gevallen. „Het aantal bezoe kers is fiks gestegen", aldus de heer Lageman. „Ook uit de eigen omgeving is, na de ge slaagde open dag die wij voor de meeste bewoners van Mierlo hebben georgani seerd. het bezoek belangrijk toegenomen. Zeker met zon nige dagen zou je verwach ten dat iedereen alleen ge bruik maakt van ons natuur bad, maar gemiddeld nemen ook nog ongeveer 300 men sen per dag even een duik in het overdekte water. De reacties van de bezoekers die de oude situatie nog kenden zijn positief. Inmiddels is ge bleken dat onze camping- en bungalowgasten het net zo ervaren. De veranderingen vinden zij duidelijk verbete ringen. Dus wat dat betreft kunnen wij stellen dat onze inspanningen niet voor niets zijn geweest." Naast het 500ste AH filiaal in Almere staat een 'prima slijte rij'. Dit zei de beer A Heijn bij zijn bezoek aan Alberto in Al mere. Door de strenge winter was de bouw vertraagd, maar dank zij de keiharde inzet van alle betrokkeneri is bet toch gelukt bet Alberto-filiaal in Almere op 27 mei jl. - de 'geboortedag' van Albert Heijn - feestelijk te openen. Op de foto v.l.n.r.. groepslei der Midden-Nederland A No- wee, part-time tnedeiverkster Cobi Heidenis, beheerder Job Feitb, part-time medeiverkster Carla Stabli en groepsleider Zuid-Nederland B. v.d. Mey. Sinds begin juni beschik ken de Albro Bakkerijen in Zwanenburg over een volledig geautomatiseer de produktielijn voor ba ke off-produkten. In de nieuwe lijn is o.a. een diepvriestunnel van 11,5 m lengte opgenomen waarin 8.000 stuks halffa brikaat per uur kunnen worden ingevroren. Het gaat daarbij om bolletjes, puntjes, keizerbroodjes en vloerkadetten die in de bake oflf-filialen worden ontdooid en afgebakken. De tijd die nodig is om van deeg halffabrikaat te maken is teruggebracht tot een half uur. Vroeger deed Albro daar 6 uur over. De grote snelheid waarmee de broodjes inge vroren kunnen worden heeft ook consequenties voor de kwaliteit van de eindproduk- ten in de filialen. Die is name lijk duidelijk verbeterd. Bo vendien biedt de snelheid van de lijn ook voordelen bij de planning. „Als onze distri buteur belt met een bestel ling van 16.000 broodjes kan hij alvast gaan rijden want die staan binnen een mum van tijd klaar", aldus Loek Steen- land, hoofd Produktie en Techniek bij Albro. De komst van de nieuwe diepvrieslijn heeft ook gevol gen gehad voor het werk van de drie medewerkers op de afdeling. Vroeger werden de produkten op wagentjes de diepvriesruimte ingereden. Dat betekende dat de mede werkers regelmatig de vries kou in moesten om karretjes te halen en te brengen. Die onaangename bezigheid be- Op zondag 14 juni jl. vond voor de vijfde maal in suc cessie de jaarlijkse presta tieloop voor medewer kers en familieleden van Miro Vlissingen plaats. Het parcours was uitgezet in het Wcstduinpark over een lengte van 1.250 meter. De deelnemers konden kiezen uit vier afstanden, te weten 1.250 m, 2.500 m, 3-750 m en 5.000 m. Over een zonover goten parcours liepen 99 me dewerkers en familieleden mee. Het grootste aantal dat in de afgelopen vijf jaar deel nam. De organisatoren schrij ven dit toe aan het prachtige weer. Alle jaren daarvoor werd in de regen gelopen. Ook voot de eeTSte keer-was de baan omzoomd met sup porters en publiek. Eric Gasseling liep de vijf ki lometer in 18 minuten en 25 seconden. S. Sturm werd tweede op deze afstand en M. Settels bezette de derde plaats. Bij de dames eindigde Nicolien Holleman als eerste. Zij liep de 2.500 m in 11 mi nuten en 25 seconde'n. hoort nu grotendeels tot het verleden, evenals het storten van de ingrediënten en het daarmee gepaard gaande bukwerk. „De arbeidsom standigheden zijn duidelijk verbeterd", stelt afdelings chef Frank van Harten tevre den vast. Samen met Siem van der Mark, hoofd Technische Dienst, en Loek Steenland is hij nauw betrokken geweest bij de ontwikkeling van de nieuwe lijn, waarvan er op de hele wereld geen tweede be staat. De diepvriestunnel is ge maakt door de firma Esko uit Venlo, in samenwerking met Albro en TNO. De overige ap paratuur zoals deegmachine, aanvoerbanden en comput erbesturing zijn geleverd door de Oostenrijkse firma W.P. Haton, die ook de instal latie van de diepvrieslijn ver zorgde. De complete lijn werd in een weekend ge plaatst en draaide vanaf het begin probleemloos. De omzet bedraagt op dit moment 180.000 broodjes per week Daarvoor is de lijn 25 uur in bedrijf. Met de toe name van het aantal bake off- filialen zal ook de bedrijfstijd toenemen. Abro verwacht dat de lijn eind 1988 75 uur per week zal draaien.' September wijnmaand. Die slogan gaat zeker op voor Alberto, want de Al- berto-filialen organiseren volgende maand weer een landelijke wijnproeverij, waarbij ditmaal kennis ge maakt kan worden met vier witte en zeven rode wijnen, afkomstig uit Frankrijk, Italië, Spanje en Portugal. Een aantal van deze wijnen zal binnen kort in het assortiment van Alberto worden opge nomen. Libbe van der Velde, manager Wijnen bij Alberto, verwacht dat vele honderden wijnlief hebbers zich zullen aanmel den voor de proeverijen die in september in of bij alle plaatsen waar een Alberto ge vestigd is, gehouden zullen worden. „Er komen elk jaar meer mensen wijnproeven", aldus manager Van der Velde. „En dat is logisch, want de proeverijen zijn een uitgele zen gelegenheid om een aan tal kwalitatief uitstekende wijnen met elkaar te vergelij ken en op die manier een voorkeur te bepalen." De wijnliefhebbers noteren hun bevindingen tijdens het proeven op een formulier, om zodoende een goed over zicht te krijgen. Geproefde wijnen kunnen ter plaatse be steld worden, hoewel er geen enkele verplichting tot kopen bestaat. Houders van de bekende Alberto-wijnkor- tingskaart krijgen tijdens de proeverijen in plaats van de gebruikelijke 10% een een malige korting van maar liefst 20% op hun bestellingen. Aan de proeverijen is ook een prijsvraag verbonden in de vorm van de zogenoemde 'mystery-can'. Op elke tafel staat een kan wijn waaruit de deelnemers een glas kunnen nemen. Vervolgens moeten ze op een keuzeformulier aankruisen uit welke streek deze wijn afkomstig is. De goede oplossers krijgen een fles wijn cadeau. Zoals elk jaar zijn de proeve rijen ook nu weer gratis toe gankelijk. Aanmeldingsfor mulieren zijn in de Alberto- filialen verkrijgbaar. Dat Albert Heijn 'op de kleintjes blijft letten' mag algemeen als bekend worden verondersteld maar dat ook de ouderen niet vergeten worden moge blijken uit het feit dat Albert Heijn Grootverbruik ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan aan een groot aantal 100-jarige medeburgers een verras singspakket heeft gestuurd gevuld met 'lekkernij en'. De reacties op deze verrassing waren velerlei maar allemaal positief. Hieronder een greep uit de vele dankbetuigingen. "...hartelijk dank voor het pakket met lekkernijen voor mijn 100ste verjaardag die ik op 9 december a.s. hoop te vieren" "...namens mijn moeder hartelijk dank voor de doos met heerlijkheden. Het zal moeder goed sma ken en ze hoopt eind au gustus 103 jaar te worden" "...dank voor het heerlijke pakket van een 100-jarige voor een 100-jarige" "...namens mijn moeder hartelijk dank voor uw brief en de vorstelijke traktatie ter gelegenheid van haar 100ste verjaar dag" "..veel dank en liefs. Gewel dig! Geweldig! Alle brieven eindigden met felicitaties voor de 100-jarige Albert Heijn en met "...veel succes voor de volgende honderd jaar."

Personeelsbladen | 1987 | | pagina 11