mmmm „Saskia en Serge? Nooit van gehoord, maar ze zijn beter dan onze eigen country western- groepen." Prijswinnaars van Flitsen- wedstrijd naar de Efteling Amerikaanse collega's een week in Nederland Flitsen pagina 7 (00 JAAR&OIOO JAAR GO IO0JAAR 100 JA AR DO 100 JAAR 00100JAAR AH-medewerkers maken kans op CD of videorecorder Dit zijn leerlingen van de basisschool 't Veer uit Zwolle, die in de tweede week van mei op kosten van Ahold naar de Efteling zijn geweest. Deze klas had namelijk meegedaan aan de door Flitsen uitge schreven prijsvraag 'Hoe ziet de winkel er in het jaar 2000 uit?', die was georganiseerd ter gele genheid van het 100-jarig bestaan van Albert Heijn. Maikel Hooiveld (staand, zesde van rechts) was door zijn vader, die werk zaam is in het DC Zwolle, op deze wedstrijd gewe zen en had Flitsen mee naar school genomen. De inzending van deze groep, een drie-dimensionaal kijkboek, werd bekroond in de leeftijdscategorie negen tot twaalf jaar. Eni ge maanden geleden ont ving Maikel uit handen van de heer A. Heijn een cheque ter waarde van 1500,-, waarmee dit schoolreisje kon worden gefinancierd. wens. En die band die net op trad... Wie? Saskia en Serge? Nooit van gehoord, maar ze zijn beter dan onze eigen country western-groe pen." Gezond VICTOR RONDER is assorti mentsmanager bloemen en planten bij Giant Food Stores. Hij doet de inkoop voor 44 filialen. Om de reis naar Ne derland te winnen, heeft hij een opstel moeten schrijven over het onderwerp klanten service. „Vervolgens werd je naam op een briefje gezet en in de hoed gegooid. Er wer den er twee uitgetrokken. Op één ervan stond mijn naam." Victor was liever twee weken eerder naar Nederland geko men. „Dan had ik nog een he leboel tulpen in bloei kunnen zien staan." Hij is al eens eerder in Ne derland geweest en ook toen verbaasde hij zich over de ve le fietsers. „Het gebruik van fietsen is hier uniek. Bij ons worden ze niet als transport middel gebruikt, alleen maar voor recreatie. Op de fiets boodschappen doen, komt bij ons niet voor. Wel op paarden. Bij sommige win kels heb je 'hitching posts' om de paarden aan vast te binden." De Nederlanders vindt hij een vriendelijk volk. „Ze zien er ook gezond uit", meent hij. „Wat me hier op het feest opvalt, is dat de Ahold-familie zo saamhorig is. Het lijken me gelukkige mensen. Ik vind het alleen niet verstandig dat er alcohol wordt geschonken aan jonge ren. Bij ons moet je 21 zijn." Nachtdienst RICK PRINCE komt uit Rea ding in Pennsylvania. Hij werkt daar in een filiaal van Giant Food Stores. Uitslui tend in de nachtdienst. „Bij ons was er een wedstrijd voor het winkelpersoneel. Wie het vriendelijkst tegen de klanten was, maakte kans op de reis naar Nederland. Dat ging via de zogenoemde Charlie-contest. Een zekere Charlie deed zich voor als klant om te kijken of je wel vriendelijk genoeg was. Maar omdat ik alleen 's nachts werk, maakte ik geen kans om Charlie tegen te ko men. Daarom heeft m'n baas me opgegeven. Twee weken voor het vertrek hoorde ik pas dat ik mee mocht. Ik ben nog nooit eerder buiten de USA geweest. Het is geweldig hier. Ze praten allemaal En gels, dat had ik niet verwacht. En het eten is ook prima. We worden hier uitstekend be- Op woensdag 24 juni start bij Albert Heijn een actieweek met Phi lips batterijen. Onder meer ter gelegenheid van het 100-jarig be staan heeft Philips ge meend een wedstrijd te moeten uitschrijven, waar alle medewerkers aan kunnen deelne men. Er zijn twaalf hoofdprijzen in de vorm van een CD of een videorecorder te winnen. De achter grond van dit gebaar omschrijft Philips als volgt: „Omdat Albert Heijn een eeuw bestaat en omdat we best eens ^hardop willen zeggen dat we met onze batte rijen graag in de AH- winkels aanwezig zijn. Daarnaast zijn we blij dat de medewerkers zich inzetten voor een vlotte verkoop van on ze batterijen." Het is de bedoeling dat de AH-medewerkers vier vragen over deze actie en het produkt op een speciaal formulier beantwoorden en de oplossing opsturen naar een daarvoor opengesteld antwoord nummer. Twaalf goede inzenders mogen dan kiezen uit een video recorder of een CD- speler. gens mooie meubelen." Het is hem ook opgevallen dat de supermarkten in Nederland veel kleiner zijn dan in Ame rika. „Maar op het gebied van vriendelijkheid en netheid kunnen wij nog wat leren. Bij BI-LO zijn we ook wel vrien delijk, maar wat ik bij AH in Drachten heb gezien was bui tengewoon!" En over het feest zegt hij: „Ik heb nog nooit zoveel jongeren bij el kaar gezien die zich zo keurig gedragen. Ik ben onder de in druk. Het eten is hier ook fan tastisch, net als het bier trou- SHIRLEY McWHORTER is boekhoudster in filiaal 72 van BI-LO in Charleston, South Carolina. Net als Victor heeft ze een opstel moeten schrij ven. Een opstel waarin stond waarom juist zij naar Neder land moest. Waarom vond ze dat eigenlijk? „Omdat ik van mening was dat ik het bedrijf goed zou kunnen vertegen woordigen, aangezien ik van mensen houd." Shirley werkt al 9 jaar bij BI-LO en was nog nooit eerder in het buiten land. „Ik geniet van elke mi nuut die ik in Nederland ben. De warmte van de mensen, de vriendelijkheid, daar ben Shirlev McWhorter Achttien medewerkers van BI-LO en Giant Food Stores wonnen, in het kader van het 100-jarig be staan van AH, een reis naar Nederland. Vorige maand arriveerden ze met hun partners en vier begeleiders op Schiphol voor een achtdaags be zoek aan ons land. Ze keken hun ogen uit in Am sterdam, in Volendam, in de Zaanse Schans, op de Keukenhof, bij Meester Wijhe, in een AH-filiaal in Drachten en op één van de feesten in Utrecht. Flitsen liep de Amerikanen halverwege hun trip tegen het lijf in de Irenehal. ik erg van onder de indruk. I love it. Ik ben erg dankbaar voor deze gelegenheid. Ik kom uit een boerengezin en wat mij vooral is opgevallen is dat het vee hier in de wei gehouden wordt door sloten. Daar keek ik van op. Bij ons heb je geen sloten, maar al leen hekken. Verder vind ik Nederland een mooi en schoon land. En het feest is veel groter dan ik had ver wacht. Ongelooflijk dat er zo veel mensen zijn en dat het zo goed georganiseerd is. Ik heb nog nooit zoiets extrava gants gezien. Het is fantas tisch", aldus Shirley. Behalve van het feest is ze ook onder de indruk van haar ontmoe ting met Ahold-president A. Heijn. „Eerst durfde ik niet naar hem toe te gaan, maar op een gegeven moment ben ik op hem afgestapt en heb hem een hand gegeven. Dat was een sensatie voor me. It gave me a thrill." grond van wat hem verteld was had hij hoge verwachtin gen van Nederland. Die ver wachtingen zijn zelfs over troffen. Twee happen per haring „De vriendelijkheid en de netheid van de Nederlanders zijn ongeëvenaard. Het is een geweldige ervaring om dit mee te maken, dat is wel het minste wat ik er van kan zeg gen", aldus Rusty. Haringen werkt hij momenteel in vier happen naar binnen.Aan het eind van de week hoop ik op twee happen per haring te zitten. Ze zijn heerlijk." De Amerikaan heeft zich ver baasd over het feit dat de Ne derlanders hun gordijnen 's avonds niet sluiten. „Bij ons doen we ze altijd dicht. Hier kun je zo in de woonkamers kijken. Jullie hebben overi- handeld." En weg is hij rich ting podium waar de Dolly Dots net aan hun optreden zijn begonnen. Sensatie RUSTY STREETMAN is dis trictsmanager bij BI-LO in Walterboro, South Carolina. Hij werkt er al vanaf 1974. „I believe in Ahold", geeft hij lachend te kennen. Rusty won de trip omdat zijn colle ga's vonden dat hij er het meeste recht op had. Het is zijn eerste reis overzee. Op Rusty Streetman Rick Prince Victor Ronder

Personeelsbladen | 1987 | | pagina 7