Alternatief personeelsfeest uitbundig Flitsen pagina 5 Ook de Islamitische werknemers van Ahold zijn in het kader van de jubileumviering aan hun trekken gekomen. Ramadan viel dit jaar uitgerekend in mei. Voor elke rechtgeaarde moslim betekende dat een maand lang, van zonsopgang tot zonson dergang, niet eten, drin ken en roken. Voor hen dus geen feest in Utrecht. Maar op 1 en 2 juni werd de achter stand dubbel en dwars ingehaald in restaurant Turkiye aan de N.Z.- Voorburgwal in Amster dam. Ongeveer 600 Is lamitische werknemers en hun partners, vooral Turken en Marokkanen en verder enkele Egyp- tenaren, Tunesiërs en Surinamers, lieten zich het jubileumdiner na een maand van vroom heid goed smaken. Het diner werd op toepasse lijke wijze opgeluisterd met opzwepende Turk se en Arabische muziek en een drietal lenige buikdanseressen, onder wie de befaamde 'Nabi- la' uit Düsseldorf. De danseressen wisten de stemming er goed in te krijgen. Rinkelend met belletjes en bekwaam buikwiegend baanden ze zich onder luide bij val een weg tussen en over de tafels, een spoor van verheugde blikken achterlatend. Tijdens hun optredens hoopten de bankbiljet ten tussen zowel BH- als rokband zich op. Brief jes van 25 waren daarbij eerder regel dan uitzon dering. Het goede voor beeld in deze werd ge geven door gastheer Leo Oranje, de voorzit ter van de jubileum commissie. Veel moslims sprongen spontaan op van hun stoelen om op traditio nele wijze te dansen. Ook drs. P.J. van Dun van de Raad van Be stuur liet zich daarbij niet onbetuigd. Op deze pagina beelden van het eerste alterna tieve feest. 1 AH Ózdemin van filiaal 1147 Delft. „We hebben net al clrie dagen feest gehad ter afslui ting van de Ramadan. En nu dus weer. Te veel van het goe de? Welnee. 2 Het echtpaar Zeynep Aydin- soysar van filiaal 1151 Leid- schendam, laat zich de lams bout goed smaken. „Hartstik ke gezellig hier. 3 Directeur Distributie N.J. Vis ser in gesprek met Mehmet llnob en Ismet Ólmez van DC Zaandam. 4 Rinkelend, heupwiegend en met volledige beheersing van de buikspieren damt één van de buikdanseressen boven op tafel. 5 Ms Arpat (AC Leiderdorp), Sel- ma Arpat (AH Leiderdorp) en Ali Bayraktar. Jammer dat de feesten in Utrecht net in de Ramadan vielen, maar dat kon Albert Heijn 100 jaar ge leden ook niet weten. Toch fijn dat ze ook aan om ge dacht hebben. 6 7 7 „I. Ózcan van DC Zaandam gaf het feest namem cle jubi leumcommissie vorm. „Aloold telt in totaal 643 Islamitische medeiverkers. We hebben ge vraagd wie er naar Utrecht wilde en wie naar Amster- dam. Veel jongeren, de 2e ge neratie, zijn naar de Jaar beurs geweest. Hier zie je vooral de ouderen, de le ge neratie. Die stellen het erg op prijs dat er rekening met ze gehouden is." 8 Albro-clirecteur T. Winkel in formeert of de medewerksters van de inpakafdeling het naar bun zin hebben. Het zijn v.l.n.r. mevr. M. Kurudag, mevr. S. Ba/ik Yilmaz en mevr. S. Erdogan. „Goedfeest, goed eten. 9 De muzikanten zetten in voor een nieuw meeslepend hoogtepunt 6 Bankbiljetten hopen zich op achter de BH-bandjes van de danseres

Personeelsbladen | 1987 | | pagina 5