Slotfeest eindigt met geknal en champagne „AHOLD, UTRECHT, MEI 1987 IS EEN BEGRIP GEWORDEN! pagina 4 Flitsen Voorzitter jubileumcommissie: 100 JAAR 00100 jaar 00100JAAR «as 100 JAAR 00100 JAAR DG 100 JAAR Minister G.JM. Braks arriveert op het slotfeest. Naast hem staat president-commissaris prof. dr J. Kreiken. Rond de tafel zijn verder te bekennen commissaris mevr. drs. N. Rempt, de heer G.J. Heijn en zijn echtgenote en geheel rechts de heer A. Heijn. De heer Evenhuis vertelde dat hij en de heer A. Heijn elkaar verschillende malen per jaar ontmoeten bij het overleg tussen detailhandel en overheid. „Met Ahold heb ik dezelfde contacten als met andere bedrijven. Ze zijn voor mij allemaal gelijk en ik heb ze allemaal even lief. Of ik wel eens boodschappen doe bij Albert Heijn? Nou, mijn vrouw vaker dan ik. Er zijn bij ons in de buurt uitste kende levensmiddelenzaken. Albert Heijn is er één van", zo merkte de bewindsman di plomatiek op. Evenals de andere feesten duurde ook het slotfeest tot ongeveer 21.30 uur. Maar zelfs toen de TL-verlichting al geruime tijd was ingescha keld stonden overal nog groepjes gasten na te praten. Over één ding waren ze het eens: het was een memorabe le gebeurtenis. Of zoals één van de gasten het uitdrukte: „Ik ben mijn vrouw al een uur kwijt. Dat tekent de sfeer!" maar het was tegelijkertijd ook jammer dat het afgelo pen was. Tijdens die drie we ken raakten alle betrokkenen zo op elkaar ingespeeld, dat we als zelfstandig bedrijfje makkelijk hadden kunnen doordraaien." Leo Oranje wordt volgende maand 65, maar hij gaat pas met pensioen als alle jubi leumactiviteiten achter de rug zijn. En daarvan zal pas sprake zijn aan het eind van dit jaar, want er staat nog het een en ander op het program ma. Het versturen van de kunstwerken bijvoorbeeld. Daar is deze maand een begin mee gemaakt. In het najaar volgen dan nog de OR-dag, de expositie over scanning in het technisch museum NINT en de overdracht van de Oostzaanse boerderij in de Zaanse Schans. Leo Oranje: „Ik krijg eigenlijk de neiging om nog meer din gen te bedenken. Zo zit ik in dat jubileumritme." Al daverend en donderend kwam er op 27 mei ten slotte een einde aan de reeks van 16 jubileumfees ten in Utrecht. Verantwoordelijk voor de luid ruchtige apotheose was meervoudig wereldkam pioen goochelen Richard Ross. Met simpele hand gebaren bracht hij confettibommen tot ontplof fing, ontstak hij een knetterend vuurwerk en liet hij de tekst 'Op naar de volgende eeuw' uit een zee van vlammen te voorschijn komen. Het laatste hu zarenstukje van de goochelaar betrof de uiteenval van een kist met een fles champagne. Het geestrijke vocht was bestemd voor de heren A. Heijn, G.J. Heijn, voorzitter Leo Oranje en Jan Kempenaar van de jubileumcommissie, die allen door gastvrouw Willy Dobbe op het podium waren genood. Op hetzelfde moment stroomden tiental len serveersters de zaal in met bladen vol cham pagne. Gezamenlijk werd een toast uitgebracht op de volgende 100 jaar. Mystiek Zo eindigde de jubileumvie ring in de Irenehal. Zestien feesten waren er nodig om alle medewerkers en relaties te kunnen ontvangen. Der tien voor de medewerkers en drie voor de relaties. Het slot feest was voor de relaties van Ahold. Onder de duizenden gasten bevonden zich o.a. minister G.J.M. Braks van Landbouw en Visserij, staatssecretaris A.J. Evenhuis van Economi sche Zaken, directeur T. Dreesmann van V&D en voorzitter C.J.A. van Lede van het VNO. Minister Braks had de minis terraad halverwege moeten verlaten om op tijd in Utrecht aanwezig te zijn. „We vonden dat er iemand van de ministers hier moest zijn om de felicitaties van het kabinet over te brengen", zo zei de bewindsman tegen Flitsen. „Ruud (Lubbers, De heer A. Heijn en commis saris mevr. drs N. Rempt- Halmmans de Jongh in ge sprek met staatssecretaris A J. Evenhuis. red.) heeft de agenda omge zet zodat de punten die voor mij van belang waren als eer ste werden behandeld." Mi nister Braks roemde de-atmo sfeer op het slotfeest. „Het is erg gezellig", stelde hij vast. De heer Braks vond het niet nodig om de waarzegster in de hal te consulteren over dc gevolgen van de visfraude- zaak „Nee, in waarzegsters geloof ik niet. Ik ben welis waar als goed katholiek in de mystiek opgevoed, maar ik houd me toch maar liever bij het concrete", zo gaf de nuchtere bewindsman te kennen, die voorts vertelde dat hij uit hoofde van zijn functie veel contact heeft met Ahold-president A. Heijn over tal van zaken. „Hij heeft me zelfs een keer vanuit Chi cago opgebeld om advies", zo onthulde de heer Braks. Diplomatiek Ook staatssecretaris A.J. Evenhuis was vol lof over het slotfeest. „Een fantastisch feest. Er heerst een geweldi ge sfeer", zo vond hij. De staatssecretaris, die van me ning was dat de Zaanse Schans prachtig was nage bouwd in de Irenehal, genoot zichtbaar van het optreden van 'The Wall Street Crash' uit Engeland. „Het klinkt als een klok", constateerde hij tussen twee nummers door. Leo Oranje, de voorzitter van de jubileumcommis sie, is nog steeds een tevreden man. Sterker nog: behalve tevreden is hij ook gelukkig. Gelukkig en voldaan, omdat het allemaal zo goed gegaan is in Utrecht. Wekenlang heeft de voorzitter in een feestroes geleefd. Zijn huis heeft hij vorige maand nauwe lijks gezien. Net als zijn mede-commissieleden Jan Kempenaar en Erik Muller was hij elke avond in de Irenehal. Zestien middagen en avonden lang. Overal kwam je ze tegen. Kempenaar en Muller gehaast, vaak met wat paperassen onder de arm, Leo Oranje rustig, veelal met een glimlach op de kaken. Hij genoot. Stille kracht Er staan dit jaar nog enkele jubileumactiviteiten op sta pel, maar het absolute hoog tepunt is nu. half juni, voor bij. Langzaam glijdt Leo Oranje, die zich inmiddels de onvergetelijke bijnaam 'Jubi- leo' heeft weten te verwer ven, terug in de werkelijk heid. „Het feest is duidelijk aangeslagen", stelt hij niet zonder gevoel voor under statement vast, .Ahold, Utrecht, mei 1987 is een be grip geworden. Het lijkt wel of het nog steeds meer gaat leven. Er is iets gebeurd in die maand. Elke avond heer ste er een geweldig gevoel van saamhorigheid. Het besef tot dezelfde club te behoren en een eenheid te vormen. De spirit die in het bedrijf zit is weer eens gedemon streerd. Een soort stille kracht. Zoiets bestaat inder daad in ons bedrijf. Dat is in Utrecht bewezen. De feest gangers hebben het ook zeer op prijs gesteld dat leden van de Raad van Bestuur en de directies keer op keer in rui me mate acte de présence ga ven. Ze waren er en dat heeft ook te maken met die saam horigheid. Iedereen heeft kunnen constateren dat er zelfs bij dit soort massale bij eenkomsten sprake is van een bepaalde code waar ie dereen zich aan houdt. Daar door gebeurt er niets dat een smet op het feest werpt. De stemming was vrolijk, jolig, opgetogen, uitbundig en zelfs soms overmoedig. Maar de grens van het toelaatbare werd niet overschreden. Dat was bepalend voor het suc- Leo Oranje tijdens de uitvoe ring van een rituele dans op één van de Islamitische perso neelsfeesten Ook daar was hij bij. Met verve kweet hij zich van zijn taak als gastheer. ces. Aholders onder elkaar en ook onze relaties hebben kans gezien om er een fantas tische happening van te ma ken. Dat dat zelfs in die enor me orde van grootte moge lijk is gebleken, heeft onze grootte mogelijk is gebleken, hele club - en zo simpel is het - een bijzonder gevoel van warmte en geluk gegeven. En trots. Trots op het feit te be horen tot een bedrijfsge- meenschap waar zoiets kan gebeuren. De Ahold-mede- werkers hebben laten zien dat ze ook in het vieren van een jubileum ongekende en soms nauwelijks bereikbare resultaten kunnen behalen. Zo is het gewoon." Bent u opgelucht dat het hoogtepunt van de jubi leumviering achter de rug is? ,Ach, opgelucht. Over het verloop niet. Het draaiboek was perfect. Het was al lang van tevoren duidelijk hoe we de zaak zouden gaan runnen. Natuurlijk was het heel span nend voor ons. Die spanning was tweeledig. In de eerste plaats was er de vraag: zal het een succes worden? En ten tweede: hoe zal het verloop zijn? Het was een groot waag stuk om 73-000 mensen naar Utrecht te halen. Er werd ons gevraagd of dat wel verant woord was. En of zoiets wel te organiseren was. Daar zat voor ons de echte spanning. Naarmate duidelijk werd dat het inderdaad lukte, viel er steeds meer spanning van ons af. We hebben ook alleen maar positieve reacties ge had. Dat geeft een ongekend gevoel van voldoening. De reacties waren unaniem: dit is een eenmalige gebeurte nis, zoiets hebben we nog nooit meegemaakt. Maar ja, elk produkt heeft z'n levenscyclus. Dat geldt ook voor jubileumfeesten. We zijn op het hoogtepunt, op 27 mei, gestopt. De jubileumvie ring kreeg geen kans om als een nachtkaars uit te gaan. Die punt moest erachter,

Personeelsbladen | 1987 | | pagina 4