Wim van der Ster geïnstalleerd als buitengewoon hoogleraar Distributiekunde IN ALMERE 500e AI.BERT HEIJN-WINKEL GEOPEND Aubade voor 'IJzeren Heijn' HOGE BELGISCHE ONDERSCHEIDING VOOR A. HEIJN Flitsen pagina 3 Ter gelegenheid 10-jarig bestaan EAN Op 27 mei jl., op de dag dat het precies 100 jaar geleden was dat Albert Heijn de zaak van zijn ouders overnam, opende Ahold-president A. Heijn in Almere de 500e AH-winkel. Hij deed dat samen met grootvader Bertel- kamp, moeder en dochter Bertelkamp uit Almere. De drie generaties Bertelkamp stonden symbool voor de drie generaties consumenten die al 100 jaar lang ver trouwen in Albert Heijn stellen. De nieuwe winkel werd geopend door het doorknippen van vier linten, waarna het filiaal volstroomde met talloze klanten die soms al meer dan een uur voor de deur stonden te wachten. Wellicht wilden zij zich verzekeren van de eerste nieu we haring van 1987. De avond tevoren had AH op de visafslag van Scheveningen namelijk beslag weten te leggen op één van de eerste maatjes Hollandse Nieuwe. De haring werd op 27 mei exclusief voor AH in de nieu we winkel aangeboden. Behalve de 500e AH-winkel werden op 27 mei in het centrum van Almere ook een Etos Beauty Case en een Alberto-filiaal geopend. Het aantal Ahold-vestigingen in Almere kwam daarmee op zeven. „Vanaf vandaag be staan er voor niemand nog belemmeringen om zich in Almere te vestigen", stelde de heer Heijn in zijn ope ningstoespraak vast. „Mijn moeder had het er maar moeilijk mee. Haar oudste zoon was net afge studeerd en had een prachtige baan gekregen. In de vlak bij het ouderlijk huis gelegen supermarkt was hij z'n eerste praktijk ervaring aan het opdoen. Ze kreeg van buren en kennissen te horen: „Ik zag je zoon bij Albert Heijn. Ik dacht dat ie zo goed kon leren." Met deze uitspraak opende de heer W. van der Ster, MBA, (hoofd van de afdeling Marketing Services Albert Heijn) op woensdag 27 mei zijn inaugurele rede die hoorde bij het aan vaarden van het ambt van bijzonder hoogleraar Dis tributiekunde aan Nijen- rode, de Universiteit voor Bedrijfskunde. Ahold en Nijenrode hebben samen ten behoeve van de Neder landse Detailhandel de Al- bert Heijn Leerstoel voor Distributiekunde (Retail ing) ingesteld. Volgens de heer Van der Ster hebben nog veel mensen een onjuist en inmiddels achter haald beeld van de detailhan del. Daarom heeft de Distri butiekunde ook een tamelijk lage status in de Bedrijfskun de en tonen studenten er weinig belangstelling voor. Toch acht hij kennis op het gebied van Distributiekunde voor mensen die in detail handelsorganisaties gaan werken of daar indirect mee te maken krijgen van groot belang. De heer Van der Ster zal het komend academisch jaar met zijn onderzoeks- en onderwijstaak op Nijenrode beginnen. Hij zal één dag in de week deze leerstoel bezet ten. De rest van de tijd zal hij in het hoofdkantoor in Zaan dam zijn functie op de afde ling Marketing Sendees blij ven vervullen. Van der Ster zei blij te zijn met deze 80/20 combinatie. „Die 80 procent Ahold zie ik als mijn prakti sche voedingsbodem. Als ik daarvan verstoken zou blij ven", zo liet de professor we ten, „vrees ik dat mij de aca demische ivoren toren wacht." Tegen de aanwezige leden van de Raad van Be stuur en de Raad van Com missarissen van Ahold grapte hij. „Ik ben erkentelijk dat ik in de gelegenheid wordt ge steld deze leerstoel te bezet ten. Al zal het er in de praktijk wel op neerkomen dat straks van mij dezelfde hoge Ahold- output met minder uren-in- put wordt verwacht. U let tenslotte al honderd jaar op de kleintjes." Specialisme Over Distributiekunde meld de Van der Ster dat dit is uit gegroeid tot een specialisme in de Bedrijfskunde dat doce ren op wetenschappelijk ni veau rechtvaardigt. Hij om schreef Distributiekunde als De Belgische regering heeft aan de heer A. Heijn, voorzitter van de Interna tionale Vereniging voor Artikelnummering EAN, de hoge Belgische onder scheiding 'Commandeur in de Orde van Leopold II' toegekend. De onder scheiding werd vrijdag avond 12 juni jl. in Am sterdam tijdens de tiende algemene jaarvergadering van deze vereniging uitge reikt. De heer Heijn kreeg de on derscheiding vanwege zijn bijzonder grote bijdrage aan het succes van de Internatio nale Vereniging voor Artikel nummering EAN waarvan hij sinds de oprichting in 1977 voorzitter is. De Internationale Vereniging voor Artikelnummering EAN is de grote pionier op het ge bied van de internationale uniforme artikelcodering. Het initiatief tot de oprich ting werd genomen door ver tegenwoordigers van fabri kanten en distributeurs uit twaalf Europese landen. In 1981 werd de oorspronkelij ke naam 'European Article Numbering Association EAN' gewijzigd in de huidige naam om het steeds internationaler wordende karakter van de vereniging tot uiting te laten komen. Via het netwerk van nationale organisaties - in Ne derland is dat de Stichting Uniforme Artikel Codering UAC - nemen meer dan een vakgebied dat zich bezig houdt met de verwerving en de verdeling van goederen en diensten van leveranciers en de verkoop daarvan aan consumenten. Rode draad in zijn rede „Distributiekunde: een stand van zaken" was de typische tussenpositie van de detaillist in het economisch verkeer. „Hij is zowel inko per voor consumenten als verkoper voor producen ten." Dat de instelling van de Al- bert Heijn Leerstoel Distribu tiekunde voor de studenten geen overbodige luxe is, on derbouwde Van der Ster als volgt: „U maakt een goede kans straks in de praktijk met Distributiekunde te maken te krijgen. Toen ik het adressen- boek van de Vereniging van oud-Nijenrodianen doorbla derde, heb ik vastgesteld dat ongeveer de helft van de af gestudeerden in distributie of distributie-afhankelijke or ganisaties terecht is geko men. Er is dus werk aan de winkel." Met een klaterend applaus toonden honderden HK- medewerkers hun waar dering voor het lunchcon cert dat een deel van het Nederlands Philharmo- nisch Orkest op 27 mei bracht in het personeels- restaurant van het HK. Het betrof hier een aubade t.g.v. het jubileum van Albert Heijn. Het or kest, dat een speciale band met Ahold heeft door de regelmatig terugkerende AH-concerten in Amster dam en Utrecht, speelde o.a. de bekende Radetzky- mars vanjohan Strauss. In navolging van het nieuw jaarsconcert in Wenen werd ook in Zaandam duchtig meegeklapt op de maat van de mars. De akoestiek van het perso- neelsrestaurant overtrof alle verwachtingen. Het orkest stond onder leiding van dirigent Anton Kersjens, die het jubileum van AH als een 'ijzeren' ju bileum bestempelde. „12V2 Jaar is koper, 25 is zilver, 50 is goud en 60 is diamant. Voor 100 jaar was er nog niets, maar ik heb het gevonden. Het is ijzer: IJzeren Heijn!", zo verze kerde hij de luisteraars. De beer Heijn ontvangt uit Ixinden van de beer G. Spel- tinexvan de Belgische ambas sade in Nederland de otuier- scbeiding. 75.000 bedrijven deel aan het EAN-systeem.

Personeelsbladen | 1987 | | pagina 3