Werkmaatschappijen mm AH personeels advertentie werkt als een magneet Nieuwe groentecentrale in Nieuwegein 80 Etos-vestigingen omgebouwd tot Beauty Case-filialen Officiële opening kaascentrale Eind 1987: Flitsen pagina 15 Albert Heijn AH Filiaal Hoorn (1194) terug in de tijd Rob Slijper (Ahold Advertising) neemt uit handen van jury-voorzitter mr. HA.F. Yelu de trofee in ontvangst. De Nederlandse tuinbouwveilingen vieren dit jaar het honderdjarig bestaan van het veilingsysteem. Dat begon ooit met de beroemde Broekerveiling, nu nog als vei lingmuseum te zien in Broek op Langedijk. Dit jubi leum was een goede aanleiding om de voorzitter van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen in Neder land uit te nodigen de officiële opening te verrichten van de nieuwe Albert Heijn Groentecentrale in Nieuwe gein. De jury van Stichting Jaar prijzen Personeelsadver tenties heeft unaniem in de categorie Diversen de 'Uitnodiging aan school verlaters' van Albert Heijn als beste van 1986 be kroond. Dit werd dinsdag 19 mei op Nijenrode, de universiteit voor Bedrijfs kunde, bekend gemaakt. Alle stemmen van de tien koppige jury vielen op de ze oproep die vorig jaar in een groot aantal Noord hollandse kranten ver scheen. De jury motiveer- UITNODIGING AAN SCHOOLVERLATERS: de de bekroning als volgt: „Een oorspronkelijk ini tiatief dat op smakelijke wijze is vormgegeven." Voor deze wedstrijd waren 200 advertenties ingezon den. Er waren zes trofeeën in de vorm van een kunststof magneet beschikbaar, maar omdat de jury meende dat er gebrek aan voldoende kwali teit was, werden slechts drie magneten uitgereikt. Eén daarvan ging naar Zaandam. Het doel van de Albert Heijn- advertentie was jongeren te interesseren een werklunch van AH bij te wonen waar tus sen de gangen door over de carrièremogelijkheden bij 's lands grootste kruidenier werd verteld. Voor Albert Heijn, die de advertentie in samenwerking met het Re clamebureau Slot Bos en Ahead Advertising opstelde, was dit een nieuwe methode om de problematiek van het kadertekort aan te pakken. Op deze oproep reageerden ongeveer 320 schoolverla ters die, verdeeld over 14 werklunches, met Albert Heijn kennismaakten. In 1980 werd - ook in Nieu wegein - de eerste groente centrale geopend. Die was in middels veel te klein gewor den. In augustus vorig jaar werd de eerste paal geslagen voor een nieuwe groente- centrale; in het weekend van 4 en 5 april jl. werden de werkzaamheden verplaatst naar de nieuwbouw. Op 6 mei vond de officiële ope ning plaats van het gebouw, dat met een oppervlak van 5.300 m2 ruim 1.750 m2 gro ter is. Het nieuwe gebouw beschikt bovendien over een grote klimaatbeheersingsin- stallatie, zodat de kwaliteits beheersing van de AGF-pro- dukten nu nog verder verbe terd is. Honderden belangstellenden luisterden naar de sprekers bij de feestelijke opening. K. Dorsman, directeur van Al- bert Heijn hield, het gezel schap voor dat overleving voor tuinders en veiling coöperaties alleen mogelijk is door samenwerking, spe cialisering, concentratie en meer op de specifieke ken merken van de detailhandel gerichte werkwijzen. Gastspreker mr. A. Kroon van de Tuinbouwveilingen kwam op voor de belangen van de veilingorganisaties en hun le den. Hij sprak uitvoerig over uiteenlopende aspecten, als verpakkingen en kwaliteits aanduidingen, waarmee vei lingen en tuinders te maken hebben. Door het belangrijke exportaandeel van Neder land op tuinbouwgebied gel den veel internationale re gels, waar de diverse EG- voorschriften dan nog weer eens bijkomen. Het publiek, leveranciers, vervoerders, overheidsrelaties en mede werkers uit de filialen waar aan de groentecentrale le vert, zagen na het officiële deel uit naar de klaarstaande hapjes en drankjes. Dat het 100-jarig bestaan van Albert Heijn constant tot de verbeelding blijft spreken blijkt wel uit deze foto die in het AH-filiaal aan de Stations weg in Hoorn is gemaakt. De medewerkers vonden het een aardig idee om van don derdag 21 mei tot en met woensdag 27 mei in de kle ding uit de vorige eeuw op het werk te verschijnen. Een initiatief dat door veel klanten als bijzonder geestig werd omschreven. „Natuur lijk blijf je altijd mensen hou den die het vreemd vinden en onmiddellijk zeggen dat het carnaval maanden gele den was", laat bedrijfsleider Koppenol weten. Overigens bleven de activiteiten niet al leen tot de winkel beperkt. Op vrijdag 22 mei gingen di verse medewerkers in deze kleding de stad in om de jubi leum AllerHande en AH-wup- pies uit te delen. Voobijgan- gers werden ook uitgenodigd woensdag 27 mei naar het fi liaal te komen om de gratis klantenverrassing (een doos met Zaanse koeken) in ont vangst te nemen. De inspanningen rond de Etos-campagne 'Het vrien delijke verschil' en de aan gepaste winkelformule 'Beauty Case' beginnen steeds meer vruchten af te werpen. De consumen tenreacties op deze nieu we aanpak blijven onver minderd positief. Momen teel zijn 55 van de in totaal 110 Etos-vestigingen om gebouwd tot Beauty-Case- filialen. Verwacht wordt dat tegen het eind van het Op 19 maart jl. werd in Bodegraven de officiële inge bruikname verricht van de Albert Heijn Kaascentrale. De kaascentrale levert al enige tijd alle binnen- en bui tenlandse kaas voor de losse verkoop in de AH-vestigin- gen. Omdat AH bepaald niet stil zit op kaasgebied, paste het de kaascentrale feestelijk en in aanwezigheid van tal van genodigden uit de kaasbranche, officieel in gebruik te stellen. De grote rijpingsbal, waarin 1100 ton kaas kan liggen De heer K. Dorsman, direc teur van Albert Heijn, voerde daarbij het woord. Hij zei o.a. zich zorgen te maken over de chaos rond de namen van al lerlei nieuwe kaassoorten. „Welke consument weet het verschil tussen Maaslander en Maasdammer?" Het ge brek aan structuur op dit ge bied is heel slecht voor de communicatie met de consu ment. Voor de introductie van de huismerkkaas heeft AH zelf ook naar een fantasie- naam moeten grijpen: Zaan- lander. De openingshandeling werd verricht door de directeur van het Nederlands Zuivel- bureau, drs. A.J. Schölvinck. Door op een knop te drukken stelde hij een automatisch werkende kaaskeerinstailatie in werking. Kazen die liggen te rijpen of in opslag liggen moeten elke week gekeerd worden. Voorheen gebeurde dit met de hand. Bij Albert Heijn is er een machine in gebruik die de kazen per ma gazijnplank keert en daarbij de kazen bovendien stuk voor stuk van een coating voorziet. Die beschermt de kaas tijdens dë rijping o.a. voor stof en uitdroging. De verwerking van de filiaal bestellingen is voorzover het de administratieve afhande ling betreft in de nieuwe kaascentrale nu ook geauto matiseerd. De kaascentrale levert niet rechtstreeks aan de filialen; de filiaalbestellin gen worden samengesteld en vanuit de kaascentrale aan de centrale slagerijen geleverd. Die dragen zorg voor verder gekoeld transport naar de fi lialen. jaar dit aantal 80 zal bedra gen. Naast alle remodel- lingen zullen dit jaar nog eens tien nieuwe vestigin gen hun deuren voor het publiek openen. Het Etos- jaarplan voor 1987 loopt keurig in de pas. Sterker nog, de resultaten over de eerste drie periodes zitten zelfs boven de planning. Teneinde de huidige voor sprong op de concurrentie te behouden, zijn veel activitei ten binnen Etos in een hoge re versnelling terecht geko men. De winkelformule en het assortiment zijn verder verfijnd en nieuwe markten worden betreden. Voor de begeleiding en opleiding in de Beauty Case-filialen zijn drie begeleidsters Beauty Counter aangesteld daar de nieuwe formule andere eisen aan de medewerkers stelt. Het aantal vestigingen dat is gecombineerd met een kap salon bedraagt momenteel drie. In hetEtos-journaal zegt directeur Jeroen Hunfeld over deze ontwikkeling: „Wij zijn tevreden over de eerste resultaten. Zeker gezien het feit dat de kapsalons zich op de eerste etage bevinden. Wij hebben boven enkele tiental len winkels nog ruimten be schikbaar en onderzoeken of die eventueel ook voor ande re activiteiten rendabel zijn te maken." Van nog recentere datum is de combinatie met een apo theek. Een andere ontwikke ling binnen Etos is dat de ad ministratie niet langer bij Ahold op het hoofdkantoor in Zaandam wordt uitbe steed. De betrokken mede werkers zijn inmiddels naar de Zaanse Vredeweg ver huisd eri in dienst van deze werkmaatschappij gekomen. Het ligt tevens in de bedoe ling dat ook de distributie in eigen beheer komt. Uitbreiding filialenbestand moeilijk Het is echter niet alleen roze- geur en maneschijn wat de klok slaat. Etos zou het aantal filialen landelijk graag verder uitbreiden, maar door het ge ringe aanbod van geschikte vestigingspunten, met name in de grote steden, stagneert de groei enigszins. Directeur Hunfeld schrijft deze vertra ging in hoofdzaak toe aan de zich herstellende economie. „Goede panden in handen krijgen is op dit moment bij zonder moeilijk. De belang stelling voor winkelpanden is erg groot. Ondanks de vrij hoge huurprijzen is de vraag meestal groter dan het aan bod. De Dienst Onroerende Goederen van Ahold heeft daarom een uitgebreid on derzoek verricht naar de ves tigingsmogelijkheden in klei nere steden. Op die manier proberen wij dan ons lande lijk filialennet verder te ver dichten. Dat betekent overi gens niet dat wij niet langer in de grote steden zijn geïnte resseerd. Wanneer zich daar een gelegenheid voordoet, zullen wij daar graag gebruik van maken."

Personeelsbladen | 1987 | | pagina 15