HIC neemt nieuw onderkomen in Breukelen officieel in gebruik PERSONALIA Dankbetuigingen Medewerkers Formosa Den Haag na twintig jaar weer bijeen Flitsen pagina 11 Ahold organiseert bedrijfshockeytoernooi Nationaal kampioen schap koks en gastheren Traditiegetrouw wordt aan de vooravond van het bedrijfshockey-seizoen een speciaal toernooi ge houden. Op initiatief van zowel het dames- als herenelftal van Ahold wordt dit evene ment deze keer vanuit Zaandan georganiseerd. Op zaterdag 22 augustus zullen van 10.00 uur tot 17.00 uur 20 bedrijfs- teams, waaronder die van IBM, Vendex, Randstad Uitzendbureau, Heineken en de Hema, op de velden van Hurley in Amstelveen aantreden. De toegang voor deze dag is gratis. Hoewel beide Ahold-elf- tallen momenteel over voldoende spelers be schikken, kan iedereen die in bedrijfehockey in de omgeving van Amster dam is geïnteresseerd contact opnemen met de heerJ.W. van Boven, 075- 592163. Een hoogtepunt van de HIC-feestavond was de huldiging van de natio nale kampioenen koks en gastheren in oplei ding 1987. Dit door het Onderwijscentrum Ho reca georganiseerde kampioenschap, dat dit jaar voor de vijfde keer is gehouden, werd me de mogelijk gemaakt door de medewerking van de HIC, die de pro- dukten voor deze wed strijd leverde. De eer ste prijs bij de koks was weggelegd voor Gert Jan van Gompel van het I restaurant Valentijn in Tilburg. Nationaal kampioen bij de gast heren werd Eric Pee lers, die werkzaam is bij restaurant De Hoef slag in Helmond. Beide kampioenen zullen in februari 1988 worden uitgezonden naar de internationale beroe- penwedstrijd in Austra lië. Op donderdagavond 21 mei is het nieuwe onder komen van de Horeca Inkoop Centrale (HIC) te Breukelen officieel in gebruik genomen. Na tijde lijk in Hoofddorp te zijn gehuisvest, kreeg het bedrijf onlangs de beschikking over 11.000 vier kante meter vloeroppervlakte van Albert Heijn Grootverbruik. Dit werd mogelijk omdat de maga zijnen en de expeditie van deze werkmaatschappij naar het zusterbedrijf Kok-Ede zijn verplaatst. De HIC, sinds vorig jaar no vember onderdeel van Ahold, was voorheen in Lisse gevestigd. Echter, toen in april 1986 een uitslaande brand het bedrijf verwoestte, werd tijdelijk naar Hoofd dorp uitgeweken. In maart van dit jaar verhuisden ca. 60 medewerkers naar Breuke len. In een tot feestzaal omge toverd magazijn deelde di recteur J. van Bochove de honderden aanwezige mede werkers en relaties mee dat het tijdperk van pionieren, opbouwen en veel experi menteren nu is afgesloten. Tijdens deze bijeenkomst kon ook kennis worden ge maakt met de nieuwe com mercieel directeur van de HIC. de heer W.J. Knol, die op 1 juni bij het bedrijf in dienst is getreden. Tegenover Flitsen verklaarde de heer Van Bochove, die in december van dit jaar het be drijf zal gaan verlaten, dat de HIC nu dank zij de overname door Ahold in staat is om het gespecialiseerde horeca- assortiment stap voor stap van 3-000 naar 6.000 artike len uit te breiden. „Daar naast", zo stelde hij „zal er worden geïnvesteerd in mo derne communicatie-midde len teneinde op een vlotte en efficiënte manier met de af nemers te kunnen communi ceren. Tevens zal het service niveau worden afgestemd op de eisen van de jaren '90. Daar zijn wij toe in staat om dat de HIC de beschikking heeft over medewerkers die serviceverlening in de vin gers hebben. Zij vormen het eigenlijke kapitaal van deze onderneming. Al met al kan dus worden gesteld dat de ja ren '90 voor ons vandaag zijn begonnen", aldus de heer Van Bochove. De beet' W.J. Knol (l.) en de heerJ.C. van Bochove. ■HHüHHHHHIHHi Door met zijn vingers te knip pen ontsteekt illusionist Ri chard Ross (rechts) het vuur werk waarmee de HIC het pand in Breukelen officieel in gebruik neemt. I-IIC-directeur J. van Bochove wordt terzijde gestaan door gastvrouw Ciska Peters. J.E. van Dijk, chef Magazijn Groentecen trale Barendrecht, Handelscentrum 40, in dienst sedert 27 augustus 1962. Viering jubileum wordt in een later stadium be kend gemaakt. J. Burggraaf, Information Management AH op het hoofdkantoor, Ankersmidplein 2, Zaandam, in dienst sedert 27 augustus 1962. Viering 27 augustus 1987 om 16.00 uur in het personeelsrestaurant van het hoofdkantoor. Beste allemaal, Onze kinderen hebben ons op 10 april jl. een onvergete lijke dag bezorgd. De 40e trouwdag is een heer lijk feest geworden. Tevens zorgden velen uit de kring van bevriende relaties, familie en vroegere werkge ver (Ahold NV, Zaandam) voor een passende omlijsting (bloemen, goede wensen, ca deaus, giften, enz.) Hiervoor zijn wij u allen zeer dankbaar! E. Gijtenbeek, Amsterdam Vrijdag 22 mei 1987 is het feest in de Rijswijkse Marimba- hal. Het is kwart voor vier als de eerste gasten het restau rant binnendruppelen. De begroetingen zijn allerhar telijkst en de sfeer zit er gelijk goed in. Formosa Den Haag houdt haar reünie. Formosa was in het Haagse straatbeeld een bekende verschijning. Eerst in de Vene straat en vanaf 1954 aan het Buitenhof trok dit restau rant een select publiek. Het had een befaamde Franse keuken en die lokte nogal wat gasten. Tijdens de gesprekken ko men de herinneringen aan het nu niet meer bestaande Formosa weer boven. Me vrouw Hofman-Lievers (ser veerster) weet nog dat het niet eenvoudig was om bij Formosa te werken. ,Je moest aan nogal wat eisen voldoen en vooral netjes zijn. Daarvoor kreeg je een vak kennis van hoog niveau te rug. Ik heb toendertijd een kennis opgebouwd waarmee ik de daarop volgende 35 jaar uit de voeten kon." Schuimberg Eén van de pijlers van Formo sa was de chef-kok. De nu drieëntachtigjarige W. Brok ken heeft 37 jaar lang de scepter over de keuken ge zwaaid. Brokken: „Ik had een goed team van 14 koks in dienst. Als ik naar het buiten land ging nam ik recepten mee terug. Die lanceerden Graag wil ik allen die mij een onvergetelijk afscheid in ver band met mijn pensionering hebben bezorgd, hartelijk be danken. Ik heb de envelop- pes met inhoud, de cadeaus en bloemstukken bijzonder gewaardeerd. M. v.d. Kleij Zaandam 12V2-jarig huwelijk T. Mulder-Nol, Zaandam 50-jarig huwelijk D. Hakvoort-Post, Kromme- Graag wil ik directie en per soneel van AC Restaurant hartelijk bedanken voor de belangstelling die ik bij mijn afscheid in verband met pen sionering heb mogen ontvan gen. C. Wilmink Hengelo (O) Hiermede wil ik graag, mede namens mijn echtgenote, de Raad van Bestuur, Directie en het Personeelsfonds hartelijk dankzeggen voor de blijken van belangstelling die ik heb mogen ontvangen bij het be reiken van de pensioenge rechtigde leeftijd. Het was voor ons beiden een heel fij ne verrassing. H J. Kivits DC Tilburg Mede namens mijn vrouw bedank ik u hartelijk voor de belangstelling en de envelop pe die ik van de directie bij mijn afscheid mocht ontvan gen. RJ. Tang, Amsterdam. wij dan hier als 'schotel van de chef-kok'. Overigens ben ik eerst nog een tijdje chef de parti geweest, dat is de man die de schotels controleert voordat ze de keuken uit gaan." Dat in Formosa bijzon dere zaken plaats vonden, weet Brokken nog goed. „Ons grootste diner was van een dame uit de Venestraat. Zij had daar een handschoe nenzaak. Zij werd 74 jaar en de zaak bestond 70 jaar. Die mevrouw heeft toen 70 gas ten uitgenodigd. De tafel was even groot als de hele twee de etage van ons restaurant. Van eiwit hadden we een schuimrots gemaakt met een fontein. Daar omheen had den we graszoden gelegd. De tafel werd vervolgens verder aangekleed. Het was erg mooi om te zien." Stijl Werd van de medewerkers wat verwacht, ook de gasten moesten stijlvol gekleed het restaurant binnenkomen. De portier H. Mulder (86) stuur de zelfs zijn eigen neef eens weg omdat die geen stropdas droeg. „Naast toezicht op de klanten moest ik ook op de telefoon letten en de garde robe bewaken. Een bontjas was toen ook al erg duur, en er kwamen bij ons nogal eens dames met dat soort jassen. Zo'n jas ging dan ook steevast achter slot en grendel. Soms kwam de familie Heijn zelf in Formosa eten. Misschien is het aardig te vertellen dat ik de huidige president nog in de kinderstoel heb gezet", laat Mulder weten. AC Restaurant In 1967 is Formosa gesloten. Er heeft altijd een waas van geheimzinnigheid over het verdwijnen van dit unieke restaurant gelegen. Volgens de heer Van Vught (in dienst van 1951 tot 1963) heeft het stempel van Zaandam daar toe vrijwel zeker bijgedra gen. „Op een gegeven mo ment werden zaken die wij op gezette tijden vervingen niet langer vervangen. Het moest allemaal goedkoper en daardoor is de sfeer denk ik negatief beïnvloed. Boven dien werden vanuit Zaandam bijvoorbeeld plotseling sala des in bulk aangeleverd. Die moesten we gaan gebruiken. We hadden ons produkt niet meer in eigen hand, en de klanten merkten dat. Kwalita tief werd Formosa anders. Het experiment met Formo sa als Alberts Corner is ten slotte het einde geweest. Den Haag was daarvoor in 1967 nog niet rijp. Het AC-concept was toen nog te modern.

Personeelsbladen | 1987 | | pagina 11