"Ik kom uit een gezin w met de paplepel is inge AH-klantSylvia Verbove: Zelfs op de camping mm Prijs, service en kwaliteit Ze is een geboren en getogen Haagse, ge trouwd met een ambte naar, moeder van de tweejarige Richard en zo lang als ze zich kan heugen klant van Al- bert Heijn. Sylvia Verbove (26) herin nert zich nog dat ze als kind op zaterdag sa men met pa, ma, broers en zussen bood schappen ging doen bij AH. "Dat was het hoogtepunt van de week. Je keek er echt naar uit omdat het al tijd zo gezellig was", laat ze tijdens een ge sprek in het filiaal aan het Dr. Savornin Loh- manplein weten. "Toen ik zeven jaar geleden trouwde, ben ik hier vaste klant geworden. Het was lek ker makkelijk, want ik woon vlak om de hoek. Sinds ik ben gestopt met werken, kom ik hier elke dag even boodschap pen doen. Zo rond een uur of half elf. Ja, ook op zaterdag. Dat iedere dag even naar AH is een gewoonte geworden. Aan boodschappen doen heb ik beslist geen hekel en je bent er even een uurtje uit. De klei- ne jongen gaat ook mee want hij vindt het prachtig, vooral als hij een stukje worst krijgt. Er zijn wel mensen die zeggen: 'Neem toch voor een paar da gen tegelijk mee!' Dat wil ik niet. Ik koop nu iedere dag vers en hoef geen zware tassen te dragen. Waai om ik hier mijn boodschappen doe? Ten eerste voor de sfeer. Als je daarnaast zes dagen per week in dezelfde winkel komt, dan leer je veel personeelsleden kennen. Dat persoonlijk con tact stel ik op prijs. Ik ben niet het type dat even in een snel treinvaart achter een wagentje de artikelen bij elkaar grist. Ik neem er alle tijd voor." "Ik kom uit een gezin waar winkelen bij Albert Heijn met de paplepel is ingegoten. Ik weet nog goed dat wij in Roos endaal op een camping ston den. Je had daar wel een kampwinkel, maar mijn vader en moeder moesten daar niets van hebben. Ze gingen in Roosendaal op zoek naar een AH-filiaal. Daar werden voor de rest van de vakantie de le vensmiddelen gehaald. Na tuurlijk zijn mijn man en ik ook wel eens in een andere su permarkt geweest. Eén keer zal ik nooit vergeten. In die winkel hebben wij halverwege het boodschappenwagentje la ten staan en zijn we de winkel uitgelopen. Er hing geen sfeer, het was er slordig en boven dien kon ik niets vinden. Oh nee, het is hier ook niet alleen rozegeur en maneschijn. Je wordt ook wel eens door iemand geholpen die chagrij- nig kijkt, bij de kassa bijvoor beeld. Ik vind het prettig als een caissière tijd en aandacht aan een klant besteedt. Kijk, ik kom wel terug, maar klanten die hier voor het eerst komen en zoiets meemaken denken misschien: 'Wat een waardelo ze zaak is die Albert Heijn.' Een vervelende kant aan boodschappen doen vind ik dat je soms te lang bij de kassa moet wachten. Op zaterdag gebeurt dat regelmatig. Na tuurlijk is dat de drukste dag van de week, maar als je dan in de rij staat en niet alle kassa's zijn in gebruik, dan krijg je spijt dat je boodschappen bent gaan doen." Sylvia Verbove is tevreden over de prijzen van Albert Heijn. "Toch ben ik altijd duurder uit dan ik zelf had ge schat. Soms tel ik het na, maar nog nooit heb ik een fout in de kassabon kunnen ontdekken. Voor de geboorte van onze zoon, was ik echt niet zo prijs bewust. Je kijkt en vergelijkt nu meer en je houdt de aan biedingen goed in de gaten. De service van AH is zonder meer goed te noemenIk had het on langs met een pak luiers. Ze zitten dan echt niet te zeuren dat het pak open is of dat je geen bon meer hebt. 'Pakt u maar een nieuwe hoor me vrouw', zeggen ze dan. Daar zijn ze heel gemakkelijk in. Zeker, ik ben een tevreden klant. Zoiets uitleggen is ei genlijk heel moeilijk. Het is gewoon een prettige winkel die vertrouwd is en waar ik mij thuis voel."

Personeelsbladen | 1987 | | pagina 90