40 jaar bij AH ter Het echtpaar Hulscher maakt een rekensom: Waar is Boffie? Aan het woord is mevrouw Hulscher (72). Zij praat met smaak over winkelen bij 's lands grootste kruidenier. "Toen wij op die dag in februa ri 1947 waren verhuisd, moest ik nog boodschappen doen. Vlak om de hoek zat een Al- bert Heijn. Nee, het is inder daad niet bij die ene keer ge bleven." Dat zij en haar man goede klanten van AH zijn, be wijst een door hun gemaakt optelsommetje: "Als we onze gemiddelde besteding per week bij AH vermenigvuldi gen met 52 en vervolgens met 40, dan komen wij uit op een bedrag van 150.000.- aan boodschappen." Het echtpaar Hulscher woont allang niet meer in Gorinchem, want ook het bedrijfsleider schap van een schoenwinkel kenmerkt zich nu eenmaal door regelmatige overplaatsin gen. Ze huizen nu in een sfeer volle woning in Tilburg. De woonplaatsen wisselden, maar de trouw aan Albert Heijn bleef. Tijdens het gesprek ser veert mevrouw Hulscher bij de koffie een koekje uit een in middels antiek AH-trommel- tje. "Weet u", zo vertelt de heer Hulscher, "als vroeger iemand ergens met koffie bin nenkwam, dan werd er stee vast geroepen: 'Daar is Boffie met de koffie'. U weet wel, dat grappige Albert Heijn-kereltje van de reclame. Iedereen ken- "In de krant lazen wij dat Albert Heijn 100 jaar bestond. Dat bracht ons tot wat rekenwerk. Zo kwamen wij tot de ontdekking dat 1987 voor ons ook een beetje een mijlpaal was. Op 17 februari van dit jaar waren wij op de kop af 40 jaar klant bij AH. Die datum onthouden is niet zo moeilijk, omdat mijn man op 17 februari 1947 als bedrijfsleider bij de Bata in Gorinchem begon." de hem. Hij was een soort nati onale held in die dagen. Waar om zijn ze daar destijds mee gestopt? Ik heb dat nooit be grepen." De herinneringen gaan nog even terug naar 1947. Beiden staat die periode nog voor de geest als de dag van gisteren. Het filiaal in Gorinchem van toen was gevestigd aan de Hoogstraat 28. Omdat het te klein was om over te kunnen gaan op het systeem van zelf bediening, werd de winkel la-

Personeelsbladen | 1987 | | pagina 86