De jongen piepen nog steeds BEDRIJFSLEIDER HOENDERVANGERS EN ZONEMANAGER HOENDERVANGERS: nagedacht, "Het is nu al weer ruim 40 j aar geleden. Ik was 18 jaar en bij Albert Heijn in Dinteloord waren ze op zoek naar een jongste bediende. Het sollicitatiegesprek bestond uit een rondje om het filiaal rijden met een transportfiets. Daar waren ze tevreden over dus ik kon voor 25,-- in de week beginnen. Zo ging dat in die dagen." Bedrijfsleider Piet Hoendervangers (59) uit filiaal 1072 in Deventer grinnikt wanneer hij de herinneringen 'aan zijn indiensttreding bij AH ophaalt. Zijn zoon Kees (31), zonemanager van 8844 (Amersfoort en omgeving)kan inmiddels uit eigen ervaring vertellen dat het beleid voor het aannemen van personeel tegenwoordig 'ietsje anders' is geregeld. Tijdens dit gesprek op het AH-zonekantoor in Baarn staat het werken bij een gemeenschappclijke baas centraal. De oude doos wordt regelmatig opengedaan, maar ook komen verwachtingen voor morgen ën overmorgen aan de orde. Praten over het verleden is namelijk pas zinvol wannéér ook over de toekoinst is Het was net na de oorlog. Albert Heijn zei mij nog niets. Ik wilde gewoon een baan hebben. De zus van mijn latere vrouw werkte bij AH en vertelde mij dat ze iemand zochten", vertelt bedrijfsleider Hoendervangers. "Je kreeg het in die da gen niet gratis. Het was verdraaid hard werken. Weken van 52 uur of meer waren geen uitzondering en overwerkgeld was er niet bij. Op de klok keek je niet. Er werd pas gestopt als het werk helemaal klaar was. Mijn eerste taak bestond uit het thuis bezorgen van de boodschappen en het op halen van de boekjes. Dat was letterlijk m door weer en wind de boer op gaan, want veel klanten woonden op een boerderij. Die fiets was loodzwaar en dagelijkse ritjes van 40 kilometer waren geen uitzondering. Toch beviel het mij goed, want tijdens mijn eerste ritje had ik al 10 nieuwe klan ten mogen noteren." De loopbaan van Piet Hoender vangers kenschetst zich door een voorspoedig verloop. Al vrij snel werd hij eerste bediende en via Steen bergen, tweemaal Bergen op Zoom en Roosendaal werd hij na zes jaar benoemd tot bedrijfsleider in het Gelderse Renkum. "Ach, de tijden van toen kan je niet vergelijken met die van nu. De bedrijfsleider was dé spil waar alles in de winkel om draaide. Je kende de Zonemanager Kees Hoendervangers (links) en bedrijfsleider Piet Hoendervangers: „Wij kunnen nog steeds met gemak de oren van de concurrenten wassen.

Personeelsbladen | 1987 | | pagina 78