SLAPHEID LEN Ilse: Dan zegt ze knus jes, lieveling De kottie is net bruin Dan drinken we een bakkie leut En zij zegt is ie lijn ]e boft, 't is Boffie- Koffie van De firma Albert Heijn Wanneer ik bij mijn vrouw ben Ben ik in mijn knol lentuin Op zaterdag 29 augustus 1936 verscheen de eerste Boffie-tekening in de lande lijke pers. Daarop was al di rect te zien wat de kleine ober met zijn dienblad ver mocht. Met gevaar voor ei gen leven springen enkele zeelieden over de reling van een aangemeerd stoom schip, teneinde zich aan de AH-koffie te laven. De vol gende cartoons waren alle maal volgens hetzelfde principe opgebouwd: zodra Boffie ergens verscheen, vergaten de mensen waar ze mee bezig waren om zich met volle overgave op de koffie te storten. Treinen kwamen tot stilstand, dren kelingen werden aan hun lot overgelaten en verhui zers lieten piano's op straat uit elkaar spatten. Het aard se bestel werd door Boffie ontregeld, het openbare le ven veranderde in een com plete chaos. De campagne werd groots opgezet. Behalve op strooi- biljettten en in kranten maakte Albert Heijn ook re clame in bioscopen en op Radio Luxemburg. Er wer den 8 miljoen strooibiljetten in kleur uitgegeven, alsme de 195.000 speldjes, 15.700 spiegeltjes en 20.000 boek jes met 'De koddige avontu ren van Boffie'. Louis Da vids, indertijd de populair ste artiest van Nederland, zette een speciaal Boffie- lied op de plaat waarin o.a- de volgende onvergetelijke regels voorkwamen: De kosten van de campagne waren voor die tijd onge kend hoog. Filiaalchefs werden dan ook aange spoord om de actie met volle inzet te ondersteunen. "De taak om de uitgifte van dit bedrag te rechtvaardigen en het succes van de campag ne te verzekeren, ligt op de schouders van onze chefs en het verdere winkelperso neel", schreef de directie aan de filialen. Dreigend werd eraan toegevoegd: "Slapheid zal in dezen niet worden geduld." Ondanks de vermanende woorden waren er toch en kele filialen die naar het oordeel van de leiding te weinig klanten tot deelna me aan de prijsvraag had den weten te bewegen. Uit Baarn kwamen naar aanlei ding van de eerste serie maar 80 inzendingen bin nen. "Het staat voor ons vast dat door u en uw personeel aan deze reclame niet met het nodige enthousiasme is gewerkt, anders zou de uit slag beter moeten zijn", liet de directie weten. Het filiaal in de Utrechtse Voorstraat 54

Personeelsbladen | 1987 | | pagina 56