Opvolging Heijnen G.J. Heijn: "Van één ding zijn we zekeren dat is het gegeven dat de mens altijd voed sel nodig zal hebben om in leven te blijven. Soms zal hij dat in de supermarkt gaan halen waar de artikelen staan uitgestald en die bekeken en betast kunnen worden. Aan de andere kant zal iemand die geen tijd heeft achter zijn terminal gaan zitten." A. Heijn: "Er spelen natuurlijk zoveel fac toren een rol. Sommige kunnen we niet voorspellen, maar andere wel. We zien nu al de vergrijzing op ons afkomen. Wij zul len onder invloed daarvan aan het begin van de jaren '90 ook steeds meer moeite krijgen om jonge medewerkers te krijgen. In bepaalde gebieden in het oosten van Amerika is dat al zo. Daar zie je in iedere winkel een bord staan waar om personeel wordt gevraagd. Daar staat oma achter de deli." Nu we toch met de toekomst bezig zijn. Op 62-jarige leeftijd wordt u beiden geacht de Raad van Bestuur te verlaten. Dan zitten er geen Heijn'en meer in de Raad van Bestuur. G.J. Heijn: "Dat kan niets wezen (lachend), maar goed, even serieus. Zelfs in de vijftiger jaren zaten er niet uitslui tend Heijn'en in de RvB. Het is natuurlijk pure onzin om te stellen dat het bedrijf alleen maar kan floreren als er Heijn'en in dat college zouden zitten. We hebben het afgelopen jaren ook niet alleen gedaan. Wat het bedrijf nu is. is bereikt dank zij het samenspel met zeer kundige collega's. A. Heijn: "Zou het na ons vertrek plotse ling verkeerd gaan. dan is dat onze schuld. Dan hebben wij de verkeerde mensen aan genomen. Zo simpel is het." Dat is duidelijk, maar misschien is het meer een gevoelsmatige kwestie? A. Heijn: "Zeker. Het zal ook even slik ken zijn, maar het is niet anders." G.J. Heijn: "Het zou best zo kunnen zijn dat over een jaar of vijftien of twintig weer een Heijn in de Raad van Bestuur van Ahold zit. Niet omdat het zo leuk is omdat hij of zij Heijn heet, maar omdat die per soon het in een ander bedrijf ver heeft geschopt en heeft bewezen de vereiste ca paciteiten in huis te hebben en dan naar Ahold wil overstappen." Gesteld dat er een tijd aanbreekt dat het Amerikaanse aandeel in de omzet groter wordt. Is het dan denkbaar dat Ahold zijn hoofdkantoor naar de Verenigde Staten verplaatst. A. Heijn: "Philips en Unilever zijn buiten Nederland veel groter dan in eigen land. Die zijn ook niet vertrokken. Zo'n beslis sing heeft niets met de omzetverhoudingen te maken. Dat zou een heel andere reden hebben. Ik zie niet in waarom Ahold uit Nederland of Zaandam zou weggaan. Het is wel denkbaar als bijvoorbeeld de proble men met de Coentunnel niet worden opge lost dat dan een keertje wordt geroepen; en nou wegwezen uit Zaandam. Dan nog gaan we de grens niet over. Daar is voor alsnog geen enkele aanleiding toe." We hebben het nu constant over Neder land en Amerika, maar ziet u in Europa nog uitbreidingsmogelijkheden A. Heijn: "Zeker. Alleen ook op dit mo ment nog weinig concreets. Dat hoeven niet alleen winkels te zijn. Dat kunnen ook restaurants zijn. Als er morgen in West Duitsland of Frankrijk een aardige restau rantketen te koop wordt aangeboden die in onze Ahold-formule zou passen, dan weet ik zeker dat wij zeer geïnteresseerd zijn en er zullen gaan kijken."

Personeelsbladen | 1987 | | pagina 47