°men Boodschappen doen'in z'n vijf °gen winkelt Oen 'emaken Alle acties uit de afgelopen 100 jaar heb ben tot doel gehad het de klant zo goed mogelijk naar de zin te maken zodat men terug blijft komen. De acties in de komen de eeuw kunnen nauwelijks een andere loopt spiedend in 't rond of hij soms nog iets vindt wat den chef of den klant straks misschien nog niet zint. doelstelling krijgen. Het zullen variaties op dit thema zijn. Ook dan zullen er klan ten zijn die ondanks alle moeite niet tevre den zijn. De kok die naar alle monden kan koken zal waarschijnlijk nooit worden ge boren maar dat het aantal klachten tot een minimum moet worden beperkt is duide lijk. Specialisten verkondigen namelijk dat we aan de vooravond van een nieuw (koop-)tijdperk staan. De hoeveelheid be schikbare vrije tijd neemt toe. Winkelen, bijvoorbeeld de aanschaf van een CD-in- stallatie, is een leuke vrije tijdsbesteding, maar onderzoek wijst uit dat boodschap pen doen, sjouwen met tassen en kratten, door de klant vaak als vervelend en tijdro vend wordt beschouwd. Daarnaast is de samenstelling van de bevolking aan het veranderen. De vergrijzing zal Nederland niet ongemoeid laten. De één- of tweeper soonshuishoudens nemen ongeveer per dag toe. Het stijgende aandeel in de omzet van kleinverpakkingen is wat dat betreft één van de eerste tekenen aan de wand. Vrouwen nemen langer dan vroeger deel aan het arbeidsproces. De boodschappen worden vaak noodgedwongen eens per week, op de koopavond of in het weekend, of "s avonds tussen vijf en zes uur in huis gehaald. Dat moet snel worden afgehan deld, want we leven ook nog eens in een tijd die jachtiger is dan ooit. Boodschap pen moeten in de vijfde versnelling kun nen worden gedaan. Er wordt daarom hard naar de oplossing van dit probleem gezocht in de vorm van meer personeel, de snelkassa's, streepjescodes, langere ban den en een sneller betaalsysteem. On danks deze drang naar efficiency wordt op timale service van het winkelpersoneel geëist. Wie dit niet wil of kan leveren ver liest een klant aan de concurrent die dit wel kan bieden. De mate waarin in de toe komst klantgericht zal worden gedacht en gehandeld, zou daarom weieens de garan tie van het voortbestaan kunnen zijn. Om de KDH-gedachte levend te houden, verscheen er met grote regelmaat een speciaal KDH- bulletin (links) met allerlei wetenswaardigheden en tips rond deze campagne. Het vervolg op KDH was de Credo-campagne. Aanvankelijk werd met brochures en folders gewerkt (onder), maar al snel werd via video-clips gecommuniceerd. IS WIS EN vnn!,-TAAN ta.N WAARACHTIG EEN VAK Nieuwe medewer kers dienden goed beslagen ten ijs te komen.

Personeelsbladen | 1987 | | pagina 41