Sleutelen aan prijs liteit van ons vlees erg belangrijk, daar mag niets aan mankeren. Ik zal een garan tieformulier uitschrijven waarvoor u aan de kassa uw geld terugkrijgt. Maar mag ik u vragen: hebt u het vlees direct uitge pakt?" Klant: "oh, dat ben ik vergeten." "Daardoor kan het vlees weieens anders ruiken dan u gewend bent. Als ik u een goede raad mag geven: pakt u het vlees voortaan direct uit wanneer u thuis bent." sumentengulden. Albert Heijn ging op de kleintjes letten. Ook de andere werkmaat schappijen sleutelden aan hun prijzen. Maar het economisch tij keerde en de klant ging naast de lage prijzen weer op zoek naar service en uitgebreid advies. De lage prijzen bleven. In 1981 startte AH met de groots opzette Klantgericht Den ken en Handelen-actie (KDII). Indruk wekkende instructiemappen vol met prak tische tips voor de filiaalmedewerkers moesten het service-bewustzijn vergroten. Een speciaal KDH-bulletin hield iedereen tussentijds op de hoogte van de stand van zaken. De professionalisering ging verder toen in 1985 de AH-bedrijfsleiding de cre do-campagne presenteerde waarbij klan tenbehandeling, versheid/assortiment, de winkelsfeer en de prijs centraal staan. De ze actie zal een vervolg krijgen door de stem van klanten in de credo-campagne luider dan ooit te laten doorklinken. Na KIK volgden nog vele andere acties, maar onder invloed van de economische recessie die tegen het eind van de jaren '70 zijn intrede deed, werd 'Prijs' een steeds belangrijker wapen in de strijd om de con- De avonturen van Piel Proper Tom Kwiek Hygiëne en properheid heb ben in het hele honderdjarig bestaan van de Albert Heijn- winkels een belangrijke rol ge speeld, niet in de laatste plaats met het oog op de klant Om de medewerkers in dit opzicht te motiveren, verscheen het personeelsblad PIT in de eer ste jaren na de Tweede We reldoorlog met een rubriek on der de naam 'De avonturen van Piet Proper Tom Kwiek, de rasechte Pitverkoopers'. Instructies op rijm die van te keningen waren voorzien. Voor 's morgens de 'shop'- deur is opengegaan heeft Pieter Proper de stoep al gedaan de vloer, het portiek, ja wat niet al. blinkt tot inleiding van een verkoop die klinkt. Tom Kwiek, opgewekt, mei een lach op zijn snuit, de levenslust straalt hem de oogen uit, i-ü S 3

Personeelsbladen | 1987 | | pagina 40