I N H O U J Klanten aan het woord De jeugd geetlhaar visie op de winkel vanmorgen BollievanAH zette Nederland op stelten Dubbelportret Op reis naar2087 Onderscheid door service Klanten komen in Flitsen zelden of nooit aan het woord. Vreemd is dat natuurlijk niet, want het blad heeft als belangrijkste taak de Ahold-medewerkers te informeren over het reilen en zeilen van de organisa tie. Klanten kunnen bovendien via andere kanalen hun mening over het bedrijf ventileren. Echter, regels zijn er om te worden gebroken. Vandaar dat wij in deze speciale editie drie generaties willekeurig gekozen klanten interviewden over hun winkelervaringen. De drie portretten vindt u op pag. 58, 84 en 88. Dat de jeugd de toekomst heeft staat nog altijd onom stotelijk vast. Ahold onder schrijft deze stelling ook van harte, maar zette deze woor den om in daden. Vlak voor het begin van de kerstva kantie van 1986 schreef de redactie van Flitsen een prijsvraag uit onder de titel: Hoe ziet de winkel van de toekomst eruit? Deze beslist niet eenvoudige vraag werd aan jongeren in de leeftijd van zes tot zestien jaar ge steld. De wijze waarop de ideeën zouden worden vormgegeven was vrij. Deze oproep leverde een stroom aan inzendingen op. Drie er van werden bekroond, maar ook de overige voorstellen waren vaak zeer doordacht. Op pagina 16 een verre van kinderlijke kijk op de toe komst. !'r „Als wij in een winkel lopen, komen klanten regelmatig op ons af met de vraag waar de macaroni staat. Dat ge beurt niet alleen in Neder land, maar ook in het bui tenland. Wij schijnen met een andere blik in de ogen rond te lopen dan de gemid delde huisvader." Dit is één van de vele uitspraken die de gebroeders A. en G. J. Heijn tijdens een uitgebreid vraaggesprek deden. De weergave ervan vindt u op pagina 40. De advertenties van Albert Heijn scoren doorgaans goed bij het publiek. Ook de vakwereld slaat de Zaanse reclame-creativiteit hoog aan. Door de jaren heen zijn al diverse campagnes be kroond. Een actie die vele records sloeg en in Neder land heel wat stof deed op waaien was: 'Stop! Daar is Boffie met Albert Heijns kof fie' uit 1936. Op pagina 52 het levensverhaal van een kleine ober die door te ver schijnen met een dienblad met dampende kopjes koffie het maatschappelijke leven wist te ontwrichten. Het voorspellen van de toe komst is een hachelijke on derneming. Nu nog onbe kende factoren kunnen er voor zorgen dat over vijf jaar alle plannen van nu in de prullenbak belanden. Toch wordt ook in deze editie een poging tot toekomstvoor- spellen gewaagd. Hoe ziet de wereld er in 2087 uit als Ahold het 200-jarig bestaan viert? Op pagina 46 neemt futuroloog Rudolf Das u mee naar de 21ste eeuw waar u onder meer antwoord krijgt op de vraag hoe er dan wordt gewinkeld. Het klantgericht denken en handelen staat hoog in het Ahold-vaandel geschreven. Dat is overigens niets nieuws, want Albert Heijn hechtte in 1887 ook al grote waarde aan het verlenen van service waardoor zijn bedrijf zich ging onderschei den van de concurrenten. Op pagina 32 worden voor beelden uit de bedrijfshisto- rie op een rij gezet. Uiter aard is er in een eeuw veel veranderd, maar de grond gedachte bleef; de klant is en zal Koning blijven.

Personeelsbladen | 1987 | | pagina 3