Vlees meteen luchtje van tegenwoordig hebben geen huishoud- opleiding genoten en zijn zo van kantoor of winkel getrouwd. Het aantal huisvrou wen dat niet weet hoeveel bruine bonen zij nodig hebben voor een maaltijd voor drie personen is ontstellend groot. Het is de taak van de winkelier de huisvrouw hierin bij te staan." Ook in de jaren '60 en '70 ging het 'bijspij keren' van de kennis onverminderd voort. Via een schools gesteld boekje zag de KIK-actie het licht. KIK stond voor Klant Is Koning. Aan de hand van praktijkvoor beelden werd het verschil tussen goed en fout uitgelegd. Hier volgen twee voorbeel den uit deze reeks. "Klant vraagt aan medewerker: "is er geen Pale Sherry?" Fout: "Die komt volgende week weer (en denkt daar ben ik gemakkelijk vanaf)." Goed: "Het liep zo snel dat het vak leeg is, maar ik haal even een fles voor u uit het magazijn, mevrouw (vult daarna tevens het vak!)." "Klant laat stukje vlees zien aan juffrouw achter de vleesvitrine en zegt dat het niet lekker fris ruikt. Fout: Juffrouw ruikt en zegt: "nou. vol gens mij ruikt het nog goed hoor!" Goed: "Hier roep ik graag even de chef slager bij, meneer Beenhouwer. Die zal u graag verder helpen." Het boekje adviseert met klem "niet argu menteren." De heer Beenhouwer wordt erbij gehaald. Inmiddels was het toen algemeen geaccep teerd dat een chef ook fouten kon maken. Fout: "Nou, mevrouw dat ruikt prima, neemt u dat vlees gerust maar weer mee." Goed: "Mevrouw ik vind het fijn dat u hiermee bij ons komt. Wij vinden de kwa- gencht wordt gedocht en waarbij u bi) wijze van spreken, zelf het slachtoffer wordt aan ongeïnteresseerd, gerust dom. winkelperson delen zoals u worden Op deze en de volgende pagina JEANS broek, het Jammer De aktueelste tinten voor een passpiegel zichzelf op De klantgericht denken en handclen-actie maakte regelmatig gebruik van stripverhalen.

Personeelsbladen | 1987 | | pagina 39