5L TEN GELEIDE v 100 jaar Albert Heijn in detail Lijnen die zich perspectief schijnen te verwijden. Dit is symbolisch voor Albert Heijn die in een tijdsbestek van hondei;d jaar langs regelmatig uitgezette lijnen uitwaaierde tot de internationaal opererende detailhandelsondersneming Ahold. FLITSEN Extra Editie Jaargang 44 Mei 1987 Nummer 5 Oplage: 50.000 Hoofdredacteur: Mevrouw T. Plooijer Plv. hoofdredacteur: Erik Muller Redactiesecretariaat: Ankersmidplein 2 Kamer 1703 1506 CK ZAANDAM Telefoon: 075-592576 Mede werkers: J os Brink, Boudewijn Büch, Rudolf Das, Aad Schoen, Dick van Gposwilligén. Bram Verhoog, Cees van de Wel Redactie en Produktie: PR Bureau van Hulzen Vormgeving: Studio Tigges Fotografie: Ahold foto-archief Joha.n Weemholf 111ustraties: Ahold-arch iel. Rudolf Das. Jan van Wessum, Arjen Woelders Herman Doumd Druk: Brouwer Offset bv Bij Ahold zijn we gewend om vooruit te kijken. Je kunt een bedrijf nu eenmaal niet via de achteruitkijkspiegel be sturen. Toch doen zich zo nu en dan momenten voor in de levensloop van een onderne ming waarop het aardig is om eens terug te blikken in de geschiedenis. Niet in de eerste plaats om er lering uit te trekken, maar vooral om dat het zo verdraaid leuk is om te zien hoe de zaken vroe ger werden aangepakt. Het 100-jarig bestaan van ons be drijf is zo'n moment. Een eeuw geleden, namen mijn grootouders de kruide nierszaak van hun ouders sVv W over. De kleine, houten win kel was de basis voor het Ahold van vandaag: een on derneming met werkmaat schappijen in binnen- en bui tenland en met meer dan 55.000 werknemers. Het be gin in 1887, de stormachtige groei, de eigen produktie, de komst van het zelfbe dieningsysteem, de stap over de grens: allemaal belangrij ke mijlpalen die in geuren en kleuren aan bod komen in de ze speciale editie van ons personeelsblad Flitsen. De redactie is zich echter niet al leen maar aan ge schiedschrijving te buiten gegaan. Ook heden en toe komst krijgen ruimschoots aandacht in de vele rijk geïl lustreerde artikelen. Mijn grootmoeder Neeltje Heijn-De Ridder, heeft eens tegen mijn opa, mijn oom Gerrit en mijn vader gezegd: "Jullie drijven de zaak niet, de zaakt drijft jullie." Ik denk dat ze gelijk had. Zonder hun enorme inzet zou het bedrijf er nu heel anders uit hebben gezien. Maar zij deden het niet alleen. Alle tegenwoor dige, maar ook alle vroegere medewerkers hebben hun steentje aan de groei en bloei van Ahold bijgedragen. Me de daardoor gaat Ahold vol vertrouwen de tweede eeuw van zijn bestaan in. Ik wens u veel lees- em kijk plezier met dit jubi leumnummer. A. Heijn

Personeelsbladen | 1987 | | pagina 2