H I EERSTE IDEE VOOR 100-JARIG JUBILEUM IN 1947 OP PAPIER GEZET De toekomst voorspellen is ondanks de huidige stand van de techniek vaak niet meer dan koffiedik kijken. Desondanks houdt het de gemoederen al sinds mensenheugenis bezig. Voorspellingen voor 2087, zoals die elders in deze editie worden gedaan, kunnen pas in dat jaar op hun juistheid worden gecontroleerd. Inmiddels zijn we wel in staat om een voorspelling uit 1947 te controleren. In het AH personeels- en vakblad PIT uit dat jaar werd namelijk een dromerige reportage over het 100- jarig AH-jubileum geschreven. Een bijdrage die wij u niet willen onthouden. "We schrijven Mei 1987. De door het geheele land be kende Albert Heijn's Levens- middelenbedrijven vieren hun 100-jarig bestaan. In Zaandam, van waaruit de groei der firma begonnen is en ook nu nog een groot ge deelte van de imposante fa briekscomplexen staat, heerscht een feeststem ming. Op het vliegveld der firma, dat, daar de z.g. air strips te klein bleken, in 1960 werd ingewijd is het een geweldige drukte. De vliegbussen brengen het personeel uit het geheele land en de diverse rayonlei ders en inspecteurs hebben het vliegtuig op het vlieg veld gedaald is voegen zij zich bij de anderen en gaan TEUJft moeite om met hun helicop- tères een goed landings plekje te zoeken. In de lan dingstoren werkt het perso neel op topspanning tenein de alles zoo te regelen dat ongelukken worden voorko men. Daar krijgt juist de A.H. 27, een groot vliegtuig, het signaal "Dalen". Deze laatste aanwinst vervoert de koffie naar de filialen teneinde hiermede het sum mum van verschheid te be reiken en is nu vol met em ployés uit Zuid-Limburg. Als zingend, een groote zilveren kaas torsende (de door hun dit jaar gewonnen wissel- prijs voor de meeste kaas verkoop) naar de Albert Heijn's sportvelden waar de herdenking zal plaatsvin den. Het sportterrein heeft een geheel ander aanzien gekregen. De anders zoo ka le tribunes zijn nu bedolven onder een zee van vlaggen, in plaats van de in sportte nue gekleedde jongelui zien we nu het deftige wit en zwart der heeren en de kleu rige toiletten der dames. En kele chefs loopen trots rond, en met reden, want op hun revers blinkt hun gouden A.H.-insigne, het teeken van de hoogste meerver- koop over de eerste drie maanden. Ook diverse be dienden pronken met hun zilveren ster, het bewijs van hun bekwaamheid, immers de capaciteiten hebben ze, doch ze wachten op hun aanstelling als chef. Intus- schen loopt het terrein vol ler. Op de tribunes zien we bekende figuren. Naast de rayonleiders der gewone winkels bemerken we de in specteurs der "Help Your- sélf"-winkels en alleen de controleur der "Keedoozle"- filialen is er nog niet. Einde lijk komt hij gehaast het veld op. Zijn helicoptère was defect en nu was hij ver plicht met de gewone lucht- dienst te gaan. Het voorhis torisch vervoermiddel wat hem van het vliegveld bracht en nu het feestterrein oprijdt (vroeger noemde men dit een automobiel) wekt hilariteit. De man van de Ahro (Albert Heijn radio omroep) zit reeds in zijn om- roephokje hoog op de tribu ne om luisterend Nederland \V- een verslag te geven van het eeuwfeest van dit voor ons land zoo belangrijk bedrijf. De televisie-apparaten wor den ingesteld en enkele kopstukken worden ver zocht iets voor de televi sielens te willen zeggen. Al les in afwachting van het oogenblik waarop de Direc tie het feestterrein zal betre den. Het bekende Albert Heijn-muziekcorps heeft zich reeds voor de eeretri bune opgesteld en wacht onder leiding van haar diri gent op het oogenblik waar op zij de A.H.-marsch kan in zetten. Het weder is schitterend. De van IJsland komende de pressie welke niet te keeren was, is met behulp van de N.V. Wevamij (Weder veran dering Maatschappij) ette lijke kilometers naar het zuiden gedirigeerd en wij hebben er hier nu gelukkig geen last van. Ook op het vliegveld is de stilte welke na het vertrek der feestvierenden was in getreden weer veranderd in drukte, want nu beginnen de felicitaties der bevriende relaties per raketpost bin nen te komen zelfs van de planetaire lijnen komen de ronkende monsters aanstor men. Het is een leven van jewelste, want zooals U al len weet is het nog steeds niet gelukt voor de eigenlijk verouderde atoomenergie iets beters te vinden. Plotseling zie ik de chef 'lan ding' Holland uit het radio station komen en naar de microfoon rennen om een mededeeling naar het feest terrein door te geven en ik haast mij naar het feestter rein om te luisteren en ja, daar hoor ik de bekende klanken van mijn wekker welke mij wakker roept." 25

Personeelsbladen | 1987 | | pagina 27