Computer ontmaskert mogelijke winkeldief Prijzen uit oma's-tijd plank beschikbaar was ge steld werd, omdat het hier een klassikaal project be trof, de hand over het hart gestreken. Een plank veran derde in een cheque voor een schoolreisje ter waarde van 1.500,-. In overleg met de klas zal de uiteindelijke reisbestemming worden be paald. Hoewel nog niets de finitief is vertelde Maikel ons dat de voorkeur van de klas uitgaat naar de Efte- ling. (Dat is het ook gewor den. Red.) Miriam is eens een dief al tijd een dief. Haar winkel wagentjes rijden niet op wieltjes, maar op elektroni sche strippen. Het wagentje gaat pas rijden als de klant het handvat vastpakt. Heel handig is wellicht een infor matiebalie waar inlichtin gen kunnen worden inge wonnen over mogelijke al lergieën bij het gebruik van produkten. Zelfs het ont werp van de toekomstige bedrijfskleding ontbrak niet. In het bijzijn van haar vriend en moeder, die in het AH-filiaal in Naaldwijk werkt, nam Miriam een home-computer in ont vangst. Een zichtbaar verraste Miriam van der Ende nadat de heer Heijn de door haar gewonnen home computer heeft onthuld. offSjkrie dagen werk zitten I lïer in de winkel-ma- WÉ0 quette van Miriam van der Ende uit Naaldwijk. Tot in het kleinste onderdeel heeft zij haar voorstel uitge werkt. Wat dacht u bijvoor beeld van handlegitimatie bij de ingang. Iedere klant dient zijn hand op een ven ster te leggen zodat de com puter razend snel uitzoekt of de persoon in kwestie moge lijk een ongewenste klant is. Wanneer dat zo is, blijft de toegangspoort gesloten. Bij Hoe moeilijk de jury het met de -beoordeling heeft gehad blijkt uit de nu volgende greep van de overige inzendingen. Wanneer we de meeste in dieners van de plannen moeten geloven, dan zijn computers en robots over minder dan 25 jaar niet meer uit de Ahold-winkels weg te denken. Ook de mens uit die tijd ziet er in sommige ge vallen als een terminal van vlees en bloed uit. Overi gens is de 12-jarige Suzanne De winkel van de toekomst volgens de 14-jarige Miriam van der Ende uit Naaldwijk. Dit ontwerp werd bekroond in de categorie twaalf tot zestien jaar. Marjolijn Hendriks (7) vertegenwoordigde de basisschool 'De Kiehoorn' uit Tilburg. Groep 4 van deze school zal de cheque eveneens aan een schoolreisje besteden.

Personeelsbladen | 1987 | | pagina 19