HEIJNLOZE JAREN Zo'iag de eerste supermarkt r uit die in 1955 in Rotterdam werd geopend. een hotel zijn begonnen." Ook zijn neef Gerrit Jan zou niet hebben hoeven wanhopen. Hij zou, zoals hij zelf meermalen toegaf, in een tweederangs bar gemakkelijk een boterham als pianist heb ben kunnen verdienen. Wellicht had hij dan zelfs de diners in het hotel van oom Gerrit mogen opluisteren. In 1962, bij het 75-jarig bestaan van Al- bert Heijn, werden Albert en Gerrit Jan samen met de heren H. Glazenburg en D. Vethaak tot lid van de Raad van Be stuur benoemd. Gerrit en Jan Heijn traden uit de RvB, maar bleven aan het bedrijf verbonden als commissaris. Albert Heijn bleef groeien en ontplooide ook initiatieven op andere terreinen dan het kruideniersvak. AH werd onder meer slijter (Alberto), drogist (Etos) en slager (Meester). In 1973 werd de bedrijfsnaam veranderd in Ahold nv. Drie jaar later sloeg het bedrijf de vleugels uit naar het buitenland. In Spanje werd een begin ge maakt met de opzet van een supermarkt keten (CadaDia), een jaar later gevolgd door de overname van BI-LO in de Vere nigde Staten. In 1981 verwierf Ahold een tweede keten in de USA: Giant Food Sto res. Maar ook in Nederland bleef Ahold groeien. Binnenkort zal de 500e winkel met de naam Albert Heijn op de pui wor den geopend. Leden van de Raad van Bestuur zijn ge bonden aan de regel dat ze op hun 62e de leiding uit handen moeten geven. Albert heeft nog twee jaar te gaan, zijn broer G.J. nog zes. Op het moment dat G.J. afzwaait zullen alle Heijn'en bij elkaar meer dan 200 manjaren in het bedrijf hebben ge stopt. Of er aan dat totaal nog meer jaren zullen worden toegevoegd is de vraag. De enige zoon van Albert is dierenarts. G.J. heeft twee zoons en twee dochters van wie nog allerminst vaststaat of ze ooit in de voetsporen van hun vader zullen treden. "Ik denk niet dat de volgende generatie bestuurderen uit de familie afkomstig zal zijn", zei Gerrit Jan Heijn nog niet zo lang geleden. "Maar hoe moet het dan verder met ons?", wilde een journalist van Flitsen van hem weten. Er verscheen een milde glimlach op het gezicht van de bestuurder en hij antwoordde: "Ik zal voor jullie bidden." T er gelegenheid van het 50-jarig bestaan schonk Albert Hey n in 1937 een ontspanningsgebouw aan het personeel. Op de sokkel in het midden het borstbeeld van grondlegger A. Heyn. Links naast het beeld Albert Heyn en zyn vrouw Neeltje, daarnaast links het echtpaar Gerrit Heijn - Bachigaloupi Tourniaire, daarvoor Enny zelfstandig. "Denk overigens niet dat ik bij de pakken was gaan neerzitten als vader de zaak toch had verkocht", zei Gerrit Heijn later, "Ik zou met het mij toekomende deel Heyn Gdr, Albert Heyn Jzn en Gerrit Jan Heyn Jzn. Geheel rechts het echtpaar Jan Heijn-Kruger mei voor hen Gerda Heyn Gdr. Daarnaast het echtpaar Johan Hille-Heyn met hun dochter Nel in het midden.

Personeelsbladen | 1987 | | pagina 15