Nieuw hoofdkantoor van BI- LO in gebruik genomen Eerste apotheek met Etos Beaty Case-assortiment geopend Flitsen pagina 5 Klanten zien het als een logische combinatie In aanwezigheid van ruim 400 genodigden heeft de heer A. Heijn onlangs het nieuwe hoofdkan toor van de Amerikaanse werkmaatschappij BI-LO officieel geopend. Dit bedrijf telt momenteel l60 filialen. De ope- Tijdens de bijeenkomst deel de de heer M.J. Collins, presi dent van BI-LO, mee dat dit jaar nog 32 nieuwe filialen hun deuren zullen openen en dat de beslissing voor de bouw van een tweede distri butiecentrum de komende maanden kan worden ver- ningshandeling bestond uit het doorknippen van een lint. Het nieuwe pand bevindt zich op een industrieterrein even buiten de stad Mauldin in de staat Zuid-Carolina. Het twee etages tellende kan toor heeft een oppervlakte van 4.500 vierkante meter. De bouw heeft een jaar geduurd. wacht. Tevens meldde hij dat BI-LO het aantal huismerken nog voor de jaarwisseling van 260 tot rond de 550 zal heb ben opgevoerd. Onder de ve le genodigden bevond zich ook de heer D. Greer, voor zitter van Zuid-Carolina-Ont- wikkelingsmaatschappij, die een aan de heer Heijn gea dresseerde felicitatiebrief na mens Gouverneur C.A. Campbell van Zuid-Carolina voorlas. De Gouverneur noemde BI- LO het levende bewijs van een succesformule. „Dit is wat cf gebeurt met zaken mensen die visie en idealen hebben en Zuid-Carolina als vestigingsgebied kiezen. BI- LO is het verhaal van hard werken en toewijding waar we allemaal trots op kunnen zijn", aldus de heer Camp bell. Binnen Etos is Nico Korswa- gen met de begeleiding van dit project belast. Volgens hem is deze samenwerking tussen een apotheek en een drogist geen wereldprimeur. In Engeland, Frankrijk, Duits land, België en Amerika is het voor de consument heel ge woon om geneesmiddelen op recept in dezelfde zaak te kopen waar ook cosmetica verkrijgbaar zijn. „Echter, of zo'n combinatie dan ook in Nederland aan slaat kun je moeilijk onder zoeken en bewijzen. Dat moet je gewoon proberen", stelt projectleider Korswa- gen. Toch kon zeker niet over één nacht ijs worden gegaan. In Nederland is de verkoop van geneesmiddelen op recept aan strenge wettelijke voor schriften gebonden. Eén van de vele bepalingen is dat een apotheker economisch onaf hankelijk moet zijn. De heer Pellikaan is daarom ook de juridische eigenaar en de samenwerking met Etos Beauty Case is vastgelegd in een speciaal franchise-con tract. Bovendien mag een apotheker zijn bedrijf pas openen wanneer de Farma ceutische Inspecteur van het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur (WVC) daarvoor zijn goed keuring heeft gegeven. Is dit niet gebeurd, dan mogen er door de farmaceutische in dustrie geen geneesmidde len worden geleverd. Voor het tijdstip van opening had de heer Pellikaan deze goed keuring binnen. Enige verschillen Deze apotheek/drogisterij kent overigens qua assorti mentssamenstelling wel eni ge verschillen met andere Beauty Case-filialen. Tussen de ministeries van Economi sche Zaken en WVC, die zich respectievelijk bezighouden met de drogisterijen en de apotheken, zijn afspraken ge maakt dat een apotheek al leen die artikelen verkoopt die te maken hebben met de verzorging van het menselijk en het dierlijk lichaam. Onlangs opende apotheek Van de Kamp zijn nieu we pand in de Amsterdamse Helmholtzstraat. Dat lijkt niet zo bijzonder, maar voor Etos was het dat wel. Naast de gebruikelijk op recept en vrij ver krijgbare geneesmiddelen, is hier voor het eerst in Nederland ook het Etos Beauty Case-assorti ment te koop. De eigenaar van de apotheek, de heer C.J. Pellikaan, is overgegaan tot deze voor Nederland nieuwe opzet van zijn apotheek om in te spelen op de gewijzigde behoefte van de heden daagse consument. Deze wil steeds meer onder één dak terecht kunnen voor alle artikelen die hij of zij nodig heeft voor gezondheid, lichaamsver zorging en hygiëne. Tevens verwacht de consu ment ook in een apotheek een prettige winkel sfeer aan te treffen. Om te kunnen beschikken Kort geding Om de consument/patiënt niet alleen tegemoet te ko men voor wat betreft het as sortiment, maar ook tijdens de momenten waarop men vaak boodschappen doet, is de apotheek behalve op de gebruikelijke uren ook ge opend op zaterdag en de we kelijkse koopavond. Het De partement Amsterdam der Koninklijke Nederlandse Maatschappij ter bevorde ring der Pharmacie maakte bezwaar tegen deze ope ningstijden en spande tegen apotheker Pellikaan een kort geding aan bij de hoofdstede lijke arrondissementsrecht bank. Het Departement Am sterdam van KNMP was na melijk van mening dat hij zich diende te houden aan het opgestelde rooster van waarneming dat de sluitings tijden van de hoofdstedelijke apothekers regelt. Dit roos ter voorzag niet in het open zijn van de apotheek op koopavond en zaterdag. De president van de Amsterdam se rechtbank, Mr. B.J. As- scher, stelde de eisende par tij in het ongelijk. De KNMP heeft inmiddels hoger be roep tegen het vonnis aange tekend. Uiteraard worden de (om zet) ontwikkelingen in de Helmholtzstraat van dag tot dag onder de loep genomen. Volgens de heer Korswagen zijn de eerste resultaten heel bemoedigend. „Het gaat alle maal boven verwachting. Ook de reacties van klanten zijn bijzonder positief. Zij vinden deze combinatie heel praktisch en eigenlijk heel voor de hand liggend. Daar om worden nu op een aantal plaatsen in ons land gesprek ken met apothekers gevoerd die in een soortgelijke com binatie zijn geïnteresseerd." over de benodigde detailhandelskennis in het al gemeen en de kennis van het drogisterij-assorti ment in het bijzonder, is apotheker Pellikaan een nauwe samenwerking met Etos aangegaan. Bijouterieën, toilettassen, kledingverf enzovoorts mo gen niet in de schappen staan. Een spons om de ra: men te zemen evenmin, maar een douchespons is daaren tegen weer wél toegestaan. Het nieuwe hoofdkantoor van BI-LO. Het bedrijf werd 25 jaar geleden in Greenville opgericht Inzet. Van links naar rechts B. Workman (burgemeester van Greenvil le), A. Heijn (President Ahold) en D. Greer (voorzitter van Zuid-Carolina-Ontwikke- lingsmaatschappij)

Personeelsbladen | 1987 | | pagina 5