Ahold denkt na over flexibele pensionering Jubileum cadeaus voor Zaanstad en Oostzaan Colofon Boerderij in Zaanse Schans pagina 8 Flitsen Jubileum- Flitsen De heer A, Heijn, burgemees ter P. BeiAse en kunstenaar Anton Pieck naast het cadeau voor de gemeente Oostzaan. meentehuis aanwezig. Burgemeester P. Beuse toonde zich enthousiast over het cadeau. „Het is een heel mooi kunstwerk. We zijn er erg blij mee", zo zei hij. Op uitnodiging van de ambtsdrager bepaalde de heer Pieck een passen de plaats voor het werk in het raadhuis. Een week later was het de beurt aan Zaanstad. Het cadeau bestond hier uit twee flinke uitbreidingen van de kinderboerderij die Albert Heijn t.g.v. het 75-jarig bestaan aan de ge meente schonk. Door fi nanciële steun van Ahold konden vorige maand een overblijfplaats voor vrij willigers alsmede een bio logisch lescentrum met natuurhistorisch mu seum aan de kinderboer derij worden toegevoegd. De overhandiging werd gesymboliseerd door de onthulling van de duiven til met inscriptie. Net als twintig jaar geleden (de kinderboerderij werd 5 jaar na het vorige jubi leum opgeleverd) werd deze handeling verricht door Petra Baart, dochter van de toenmalige burge meester van Zaandam, en Albert Heijn Azn. De werkgroep is ingesteld naar aanleiding van de prog noses over de toekomstige bevolkingssamenstelling in Nederland. Verwacht wordt dat het aantal jongeren steeds kleiner en het aantal ouderen steeds groter zal worden. Bovendien zullen de mensen in de toekomst ou der worden dank zij de ont wikkelingen op het gebied van de medische weten schap. Een steeds kleiner wordende groep werkenden zal straks voor een steeds groter wordende groep niet- werkenden moeten zorgen. „Deze ontwikkeling zal grote problemen opleveren voor de arbeidsmarkt en de sa menleving", voorspelt drs. P.J. van Dun, lid van de Raad van Bestuur. De heer Van Dun houdt er rekening mee dat er op langere termijn in toenemende mate een be roep op ouderen zal moeten worden gedaan om de eco nomie draaiende te houden. „Tegen die achtergrond is het duidelijk dat je niet straf feloos kunt blijven doorgaan met het verlagen van de Vl.1T- leeftijd", aldus de heer Van Dun, „jongeren van nu zou den van het vanzelfspreken de idee afmoeten dat ze in de toekomst op steeds jongere leeftijd met pensioen zullen gaan. Dat betekent niet dat we al op korte termijn den ken aan een verandering van de bestaande regeling, maar op langere termijn sluit ik zo'n wijziging zeker niet uit. En dan is het beter om reeds nu aandacht voor dit pro bleem te vragen en stelling te nemen." Blijkens het Sociaal Jaarver slag 1986 van Ahold stapt momenteel 75% van de in aanmerking komende werk nemers op 62-jarige leeftijd in de VUT. Drie jaar geleden lag dat percentage nog rond de 50. Op deze tendens zal volgens de heer Van Dun in de toekomst een rem moeten worden gezet. „We willen de ogen zeker niet sluiten voor het feit dat veel werknemers eerder willen stoppen, maar indien dat gepaard gaat met verdere verlaging van de VUT-leeftijd zou ook de uit kering omlaag moeten. Hoe eerder iemand ophoudt met werken, hoe lager de uitke ring kan zijn." De proef met VUT vanaf 60 jaar moet duidelijk maken in hoeverre de medewerkers bereid zijn tegen een verlaag de uitkering in de VUT te stappen. Mede naar aanlei ding van de resultaten hoopt de werkgroep begin volgend jaar met concrete plannen te komen. Ahold heeft vorige maand een werkgroep in het leven geroepen die zich bezint over de mogelijk heid om in de toekomst een systeem van flexibele pensionering in te voeren. Onderzocht zal wor den in hoeverre het haalbaar is om werknemers tussen de 59 en 68 jaar op vrijwillige basis te pen sioneren. In het kader van dit onderzoek wil de werkgroep alvast starten met een proef waarbij het voor een beperkt aantal medewerkers mogelijk wordt gemaakt om vanaf 60-jarige leeftijd tegen een uitkering van 60% van het brutoloon (netto ligt het percentage hoger) vervroegd uit te treden. De proef moet duidelijk maken hoe groot de ani mo voor deze regeling is. Ahold voert momenteel overleg met de bonden over de proef. Op dit mo ment bedraagt de minimum VUT-leeftijd bij Ahold 62 jaar. De huidige VUT-uitkering bedraagt 80% van het brutoloon. FLITSEN Personeelsblad Ahold nv mei 1987 44-ste jaargang no. 6 verschijnt 11 x per jaar Oplage: 38.000 Redactie secretariaat: E. Muller Ankersmidplein 2 Kamer 1703 1506 CK ZAANDAM Tel.: 075-592576 REDACTIE FLITSEN N. Th. M. Huijsman. Produkt Managing Marvelo P 410, 075-593253 N. Hupkens Filialenbureau AH HK 803, 075-592552 H.S. Kolsteeg, Marketing Services GVA, Ede, 08380-78922. Mw. T. Plooijer (hoofdred.) Public Relations HK 1704, 075-592573 A. de Roo (Bureau Van Hulzen) A. Schoen Public Relations HK 1703, 075-592574 F. Visser Marketing AC Restaurants P 216, 075-593356 C. Waardenburg AH-filiaal 1027 Osdorpplein 229 1068 EK Amsterdam 020-193944 Mw. J.C.M.B. Wilke, Directoraat P&O. HK 1304, 075-592669. G.H. van Woerkom, HK 807, Communicatie Albert Heijn, 075-592466. Een aquarel van Anton Pieck en enkele be langrijke uitbreidingen van de bij het vorige ju bileum geschonken kinderboerderij. Dat waren de cadeaus die Ahold vorige maand aanbood aan respectie velijk Oostzaan en Zaanstad in het kader van het 100-jarig be staan van Albert Heijn. sen met een passend ca deau te bedenken. De gemeente Oostzaan kreeg op 14 april een aquarel van Anton Pieck met de eerste winkel van Albert Heijn in een typi sche Pieck-entourage met sneeuw en kale bomen. De 93-jarige kunstenaar was als eregast bij de over handiging in het ge- Beide gemeentes hebben een aanzienlijke rol ge speeld in de ontwikkeling van het bedrijf. Oostzaan was zoals bekend de ba kermat van Albert Heijn, terwijl de hoofdzetel van de onderneming al vanaf 1899 in het in Zaanstad geïntegreerde Zaandam is gevestigd. Reden genoeg voor Ahold om de plaat- Voor de tweede maal in hun leven onthulden Petra Baart (midden) en Albert Heijn Azn. de duiventil op het terrein van de Zaandamse kinderboerde rij. Door een technische storing aan de etiketten- machine is een aantal ex emplaren van de Jubi leum-Flitsen niet be zorgd. De medewerkers die geen exemplaar heb ben ontvangen kunnen dat alsnog aanvragen bij het redactie-secretariaat van Flitsen: Ankersmidplein 2, kamer 1703, 1506 CK Zaandam. Tel. 075-592576. Vervolg van pagina 1 Bij de bouw van het pand, een getrouwe kopie van een originele Oostzaanse of vaar- boerderij, wordt zoveel mo gelijk gebruik gemaakt van authentieke materialen. Het boerderijtype kenmerkt zich door de staldeuren aan de slootkant. Dat was noodzake lijk omdat het vee in Oost zaan vroeger over het water vervoerd moest worden. Hetzelfde water waarover Al- bert Heijn sr 100 jaar geleden de bestellingen bezorgde. Van het type is geen enkel exemplaar bewaard geble ven, zelfs niet in Oostzaan zelf. In de boerderij zullen een veehouderij en een kaas makerij worden gehuisvest. De kaasmakerij is momenteel nog op een andere plek in de Zaanse Schans gevestigd. Verder bestaan er ook ideeën om een schaatsmuseum in het gebouw in te richten. Daarover bestaat echter nog geen zekerheid. Het plan voor de bouw van een Oostzaanse boerderij ontstond na overleg van de jubileumcommissie met de stichting. Men baseerde zich daarbij o.a. op een historisch onderzoek dat in opdracht van Alio ld door een deskun dige werd verricht. De vesti ging van een authentieke Oostzaanse boerderij was al geruime tijd een grote wens van Stichting De Zaanse Schans. De eerste paal voor de boer derij is inmiddels door de heer A. Heijn geslagen. In no vember hoopt Ahold de boerderij te kunnen overdra gen aan Stichting De Zaanse Schans.

Personeelsbladen | 1987 | | pagina 2