Werkmaatschappijen „In het vervolg schijnt de zon zeven dagen per week" pagina 14 Flitsen Toko Rekreatie Service NIEUWE HUISSTIJL VOOR TOKO REKREATIE SERVICE supermarkt Kok-Ede Gediplomeerde heftruck- chauffeurs RUIM 400 KLANTEN PROEFDEN WIJN Albert Heijn „De consument is door de jaren heen verwend geraakt. Vroeger vond men het nog wel charmant om ook tijdens het boodschappen doen een beetje te moeten improviseren. Nu wil de vakantiegan ger qua inrichting en assortiment over dezelfde winkel beschikken als thuis. De nieuwe huisstijl is één van de middelen om aan deze wens gehoor te geven." Aan het woord is Mels Koster, directeur van Toko Rekreatie Service. Hij doet deze uit spraak aan de vooravond van het nieuwe vader landse kampeerseizoen. „De zomers van '84 en '85 waren weerkundig gezien uitzonderlijk slecht. Door de regenachtige en koude lente van vorig jaar, gingen er nog meer mensen naar het buiten land op vakantie. Jammer, want in de maanden juli en augustus steeg het kwik in Nederland regelma tig tot tropische waarden. Hopelijk heeft dat een positief effect voor dit jaar gehad. Toko is er meer dan klaar voor." Moeder natuur lijkt de heer Kos ter in zijn optimisme te steunen. Buiten schijnt voor de zoveelste achtereenvolgende dag de voor jaarszon. Klantgericht denken en han delen staat ook bij Toko Re kreatie Service hoog in het vaandel. Ongeveer zeven jaar geleden openden deze cam pingsupermarkten onder de naam 'Toko '80' hun deuren met het 'Shop in the shop- principe'. In navolging van wat binnen Toko als de stads- winkels wordt omschreven, werden ook hier aparte 'win keltjes' gecreëerd met de daarbij behorende luifeltjcs en kleuren. Groen voor de groente-afdeling, blauw voor de zuivel, enzovoorts. Vorig jaar bleek een formule-aan passing gewenst en werd de 'gele winkel' geïntroduceerd. Naast een nieuwe kleurstel ling met geel en wit werd te gelijkertijd een extra accent op de versgroepen gelegd. Het nieuwe beeldmerk is een stralend zonnetje en het ge heel wordt afgerond met een regenboog die op de wand achter de kassagroep is aan gebracht. Een marktonder zoek heeft inmiddels uitge wezen dat de recreant de aanpassingen herkent en po sitief waardeert. Psychologisch effect De achterliggende gedachte om voor deze kleurschake ring te kiezen is zuiver psy chologisch. Bij zowel goed als slecht weer hebben geel en wit een positieve werking op de klanten. Tijdens warme dagen doet deze combinatie koel aan, terwijl er geduren de regenachtige dagen een opbeurend effect vanuit gaat. Inmiddels zijn 15 van de in totaal 38 Toko's van deze nieuwe huisstijl voorzien. Gene en Nathalie Westen dorp, die de leiding over de Toko van de Rivièra Camping in Biddinghuizen (Flevo land) hebben, zeggen desge vraagd bijzonder tevreden met de nieuwe huisstijl te zijn. „De zon schijnt hier in het vervolg zeven dagen per week", zegt het tweetal. „Het is natuurlijk van het grootste belang dat op het interieur van een campingwinkel niets valt aan te merken. Het ver schil met bijvoorbeeld een Albert Heijn-filiaal is name lijk dat onze klanten gemid deld drie a vier keer per dag bij ons in de zaak komen. Dat begint 's morgens met de aan schaf van vers brood en het krantje en eindigt 's avonds met het nog snel even halen van een krat bier en wat fles sen limonade. Kijk, veel men sen hebben niet de beschik king over een koelkast. Een kampeerder doet daarom zijn boodschappen vlak voor het moment van consump tie." Hollen of stilstaan De bezoekfrequentie blijkt niet het enige verschil te zijn. „Limonade en bier vertegen woordigen 20 procent van onze omzet. Op topdagen verkopen wij hier bijvoor beeld probleemloos 1.000 kratten bier per dag", zo laat het echtpaar Westendorp weten. De opsomming gaat verder met: „Bovendien zijn wij zeven dagen per week ge opend. in het hoogseizoen twaalf uur per dag. Daarnaast wisselt het aantal klanten heel sterk. In de grote vakan tie zijn hier doorgaans 5.000 gasten aanwezig, maar na het paasweekeinde waren dat er nauwelijks honderd. Het is dus heel vaak hollen of stil staan. Daarnaast zijn er grote verschillen op het gebied van het assortiment. Wij verko pen ook veel non-food; dat varieert van een braadpan tot tentharingen. Op het gebied van voeding ligt de nadruk op makkelijk te bereiden ge- Ilet echtpaar Westendorp be keert cle Toko-vestiging op de Rivièra-camping in Bidding huizen. Achter de kassa staat Rianne Schokkenkamp. rechten. Men beschikt meestal niet over meer dan twee gaspitten, dus daar moet je terdege rekening mee houden." Beheerder moet verkopen Een ander volgens de heer Westendorp binnen Ahold onbekend aspect is, dat hij en zijn coIicga-Toko-bedrijfslei- ders bij het organiseren van een commerciële actie eerst overleg moeten hebben met de beheerder van de cam ping. „In feite is hij onze func tionele baas waar wij mini maal één keer per week mee om de tafel zitten", aldus Westendorp. „Bovendien is de omzet van een Toko-vesti ging sterk afhankelijk van de bezettingsgraad, dus de ma nier waarop de beheerder zijn camping aan geïnteres seerde recreanten weet te verkopen. Op dat gebied hebben wij geen klagen. De beheerder van de Rivièra Camping staat regelmatig op vakantiebeurzen in onder an dere West-Duitsland en bij de grensovergang laat hij fol ders uitdelen. Het enige wat hij niet kan regelen is het weer. Na alle regen van de voorgaande jaren is er nu een goede zomer besteld en dan is het goed verblijven aan de Nederlandse Rivièra te El- burg." Meester Wijhe bv heeft een zeer intensief intern transport. Om de hef truckchauffeurs een goe de rijvaardigheid en ken nis van zaken te geven, werd in de tweede helft van 1986 een heftruckcur sus gegeven, geleid door de heer Piet Maas, perso neelfunctionaris van DC Tilburg en zelf oud-truck chauffeur. Begin decem ber werd zowel het schrif telijke als het praktische examen afgenomen. Alle 15 kandidaten slaagden voor dit examen. Op de foto de trotse bezit ters van het zojuist ver overde diploma, geflan keerd door de examinato ren P. Maas en G. Meester. Produktieleider D. Wien- belt reikte de diploma's uit in een gezellige bij eenkomst. Kok-Ede heeft vorige maand ruim 400 wijnlief hebbers ontvangen tij dens de jaarlijkse wijn- proefdagen. De belang stelling was zo groot dat het aantal proefdagen moest worden uitgebreid van drie naar vier. De wijnliefhebbers, klanten van Kok-Ede, gaven hun oordeel over 5 witte en 6 rode wijnen. Ze werden daarbij op weg geholpen door de bekende wijnpu blicist Frans Verbunt (pseudoniem: Frank Tri- borgh), die de proeverij van deskundig commen taar voorzag. Het was dit jaar de negende keer dat Kok-Ede een proeve rij voor zijn klanten organi seerde. Bezoekers die voor de derde maal zijn geweest treden automatisch toe tot het speciaal door Kok-Ede opgerichte wijnbroeder schap 'Les Amis Du Coq Au Vin'. Wie eenmaal is opgeno men in het broederschap kan door het afleggen van blind- proeftesten opklimmen tot 'gezel' of zelfs tot 'meester'. Voor het zover is moeten de testen uiteraard wel met goed gevolg worden afge legd. Dit jaar moesten de kan didaat-gezellen drie rode wij nen op smaak en reuk her kennen. Kandidaat-meesters kregen daarnaast de opgave om ook twee witte wijnen te herkennen. Dat deze testen niet eenvoudig waren bleek wel uit het feit dat er van de 75 kandidaten slechts 25 slaagden. „We geven het niet cadeau", aldus Willem Oos- terwijk, wijninkoper bij Grootverbruik Ahold (GVA). „De gezakten zouden ervoor zorgen dat ze het het volgend jaar wel halen." De proeverij bij Kok-Ede is geheel naar te vredenheid verlopen. De reacties van de klanten wa ren over het algemeen zeer positief, hetgeen ook tot ui ting kwam in de bestellingen die wijnverkoper Hans van Bunnik na afloop kon note ren. In de Kersenboogerd in Hoorn werd op 26februari jl. AI I-filiaal 1496 geopend. De openingsdag werd een groot succes, maar voordat de deu ren geopend werden ging cle bedrijfsleider, cle heer War merdam (midden), met alle medewerkers op de foto.

Personeelsbladen | 1987 | | pagina 14