tm Ook Giant Food Stores gaat verder uitbreiden Toko verwacht in 1987 resultaat te verbeteren BI-LO heeft eigen huismerk in strijd tegen scherpe concurrentie 'Kwaliteit in park en recreatie' blijkt aan te slaan J7\ Flitsen pagina 15 Giant Food Stores KENGETALLEN Giant Food Stores Ostara BI-LO KENGETALLEN Toko KENGETALLEN Ostara Consumen tengedrag KENGETALLEN BI-LO Verdere uitbreiding Het aantal Giant Food Stores-vestigingen, vnl. gevestigd in Pennsylva nia, is in 1986 met 2 ge- Aantal vestigingen: 41 Omzet: 529 milj. Aantal medewer kers: 5.316 74,4% part-timers timers /J\ stegen tot 41. Dit jaar zullen er weer vijf nieuwe winkels bij ko men. Mede dank zij het voortge zette scherpe prijsbeleid is de omzet in 1986 gestegen met maar liefst 9,4 tot 529 miljoen dollar. Ook het be drijfsresultaat liet een ver dere stijging zien. Giant Food Stores ondervindt - evenals BI-LO - scherpe con currentie, maar in Pennsyl vania is die meer op service dan op de prijzen gericht. De onderneming heeft actief op die ontwikkeling ingespeeld, waardoor het marktaandeel Ondanks een lagere sei zoen-bezetting op de meeste campings heeft Toko in 1986 met een kleiner aantal filialen een hogere winkelomzet ge realiseerd dan in 1985. Deze omzetgroei kwam voor een groot gedeelte voor rekening van die fi lialen waar de 'lagere prijs'-lijn is ingevoerd. Ook andere aanpassin gen, zoals de verkoop van verpakt vers vlees (gele verd door de centrale sla gerijen) en de introductie van de 'gele' winkel heb ben aan deze stijgingen bijgedragen. Uit een recent marktonder zoek blijkt dat de consument de aanpassingen herkent, waardeert en daarop positief reageert. Een en ander heeft geleid tot een veranderend koopgedrag inzake levens middelen, vooral in de vers artikelen. Daarnaast ervaart de recreant de Toko-winkel Aantal vestigingen: 37 Aantal medewer kers: 112 75,9% mannen 24,1% vrouwen 32,1% part-timers Gemiddelde leeftijd: 30,9 Gemiddeld aantal dienstjaren: 6,7 duidelijk 'goedkoper' dan vorig jaar. Met betrekking tot het nieu we winkelbeeld, de zoge naamde 'gele' winkel is de waardering zeer positief. De ze winkels onderscheiden zich van de Toko '80 formu le door het extra accent op de versgroepen en de kleur stelling. In 1987 zal nog eens een negental winkels in deze stijl worden uitgevoerd. Voor wat betreft de horeca- sector geldt dat de totale omzet nagenoeg gelijk was aan 1985, doch dat dit per filiaal sterk verschilt. De op timalisatie van het horeca-as- sortimént en het invoeren van een adequaat beheersys teem hebben echter geleid tot een hogere brutowinst in deze sector. Om voor de komende jaren de goedereninkoop veilig te stellen is na een gedegen on derzoek besloten de inkoop en distributie met ingang van 1987 te laten verzorgen door Grootverbruik Ahold. Tevens zorgt Grootverbruik Ahold voor een adequate goederenadministratie. Mede door een sanering van kleinere onrendabele filialen en een verdere uitbouw van de in 1986 ingevoerde aan passingen wordt voor 1987 een verdere verbetering van het resultaat verwacht. kon worden vergroot. Alle nieuwe en in 1986 gere noveerde vestigingen wer den uitgerust met scanning- apparatuur, ondersteund door micro-computers. Daardoor werden een betere kostenbewaking en een ho gere produktiviteit bereikt. Ook bij Giant Food Stores werd het assortiment verder uitgebreid, onder meer met exotische vruchten, vetarme vleeswaren en delicatessen. Vrijwel alle filialen kregen af delingen voor verse vis en voor bloemen en planten. Toko-medewerkers op het hoofdkantoor, ran links naar rechts. Jon Pasman. Chris Appelman. Dolf Mol en Joke de Waal. Hoewel omzet en be drijfsresultaat van Ostara- vakantieparken beter wa ren dan in 1985, bleven ze niettemin achter bij de prognose. Dit is vooral te wijten aan de daling van de binnenlandse vakan ties, veroorzaakt door de slechte zomer van 1985, en het economisch kli maat, wat tot gevolg had dat een groot aantal men sen weer in staat was naar het buitenland te trek ken. Om die reden zal in 1987 een aangepaste strategie worden gevolgd. De nieuwe aanpak 'Kwaliteit in park en recreatie', die afgelopen zo mer met waardering is ont vangen, zal daarbij een be langrijke rol spelen. Spektakels met water-, wes tern- en sportmanifestaties staan weer op het program ma. Aan de voorbereiding wordt door alle medewer kers hard en enthousiast ge werkt. Zo is er bijv. voor het komende seizoen al een groot aantal artiesten gecon tracteerd, wordt het zwem bad van 't Wolfsven uitge breid met zonnebanken en een whirlpool en krijgen alle parken springkussens en wa terbeesten voor de kinderen. Aantal vestigingen: 5 Aantal medewer kers: 36 72,2% mannen 27,8% vrouwen 5,6% part-tii •uwen i In antwoord op de zeer scherpe prijsconcurren tie die zich in het werkge bied van de BI-LO-winkel- keten ontwikkelde (North Carolina, South Carolina - vooral rondom Greenville - en Georgia) werd vorig jaar een agres sief en meer gedifferen tieerd prijsbeleid ge voerd, terwijl daarnaast een eigen huismerk werd ingevoerd, dat nu reeds 240 artikelen omvat. Bovendien werd de for mule verfijnd, het assorti ment verder uitgebreid (vooral in de sector verse voedingsmiddelen) en werd de introductie van de nieuwe huisstijl afge rond. Onder nieuwe leiding wordt, aldus de Raad van Be stuur, voortdurend inge speeld op de veranderingen in het consumentengedrag, met name op de stijgende vraag naar kant-en-klaar maaltijden. Dank zij een krachtige campagne gaf de omzet in groente en fruit een sterke stijging te zien. Ook werd een begin ge maakt met de verhuur van videobanden. Bl-LO maakte door de sterke prijsconcurrentie een moei lijk jaar door, maar niettemin steeg de omzet met 3,9% tot 1.127 miljoen dollar. Mede door een alert inkoopbeleid, vestigingen: Aantal 160 Omzet: 1.127 mij. Aantal medewer kers: 11.400 56,8% part-timers imers A\ waardoor aantrekkelijke voorwaarden konden wor den bedongen, werd ook een hoger bedrijfsresultaat behaald. Het aantal vestigingen van BI-LO is vorig jaar per saldo gestegen van 154 tot 160. In een aantal winkels werd de verkoopoppervlakte ver groot. Het ligt in de bedoe ling in 1987 meer dan 20 winkels aan het filialennet toe te voegen. Een sterke omzetgroei zal daarvan het gevolg zijn. Ö1ANT fOOD

Personeelsbladen | 1987 | | pagina 15