Moeilijk maar uiteindelijk toch succes vol jaar MEER PERSONEEL ALBRO J7\ pagina 14 Flitsen Albro Zwanenburg Meester Wijhe KENGETALLEN Albro Zwanenburg James Telesuper James Telesuper ontwikkelt nieuwe formule KENGETALLEN James Telesuper KENGETALLEN Meester Wijhe Vers Vlees Groep Veranderingen beïnvloeden resultaat Vers Vlees Groep KENGETALLEN Vers Vlees Groep Aantal medewer kers: 223 87,4% mannen 12,6% vrouwen 6,7% part-timers Gemiddelde leeftijd: 37,4 Gemiddeld aan dienstjaren: 7,9 Van rechts naar linksh. van Harten, R. Moëwerk, W. Pott Powel, B.G. Ekendoorn, M. HoeseinRien, R. Krijgsman, C. Hamb en Sleyers. Het personeelsbestand bij -Albro Bakkerijen Zwa nenburg bv is in 1985 toe genomen tot 223. Dit was het gevolg van een toena me van de bedrijfsactivi teiten en van een met de vakbonden gemaakte af spraak om met minder uitzendkrachten en met meer vast personeel te gaan werken. Ondanks de toename van de bedrijfsactiviteiten werd bij Albro echter een gelijke geldomzet behaald. Dit, te zamen met. het feit dat ook de marge onder druk stond als gevolg van een landelijke overcapaciteit en een scher pe concurrentie in de bakke rijsector, betekende dat het bedrijfsresultaat achterbleef bij dat van 1985: In het verslagjaar volgde een groot aantal medewerkers bij Albro een opleiding. In tern werd voor medewer kers van de banketorganisa tie een vakopleiding ver zorgd. Buitenlandse werkne mers werden opnieuw in staat gesteld een cursus in de Nederlandse taal te volgen. Binnen Albro werd voor fi- liaalpersoneel van Albert Heijn de zogenaamde Bake- off opleiding verzorgd. Veel aandacht werd er in 1986 bij Albro ook besteed aan het werkoverlegproject. 1986 was het eerste jaar dat de telefoon-super- markt James Telesuper binnen Ahold opereerde. Dit betekent dat James moest worden ingevoerd in de Ahold-systemen. Assortiment, distributie, administratie en personeelbeleid werden afge stemd op de Ahold-normen. Daarnaast was het een jaar van experimenteren. De prijsstelling, het assortiment, de communicatie, maar vooral de reacties van de consument, werden uitgebreid getest. De resultaten zijn hoopgevend. Meester Wijhe behaalde een hoger bedrijfsresul taat ondanks een lagere omzet. Aanvankelijk zag het daar niet naar uit, want 1986 begon slecht. De omzet van typische winterprodukten, zoals rook worst en spekartikelen, werd ongunstig beïn vloed door het zachte weer. Deze achterstand was nauwelijks ingelopen of de vleeswarenindustrie, en dus ook Meester Wijhe, werd geconfronteerd met twee gevallen van Afrikaanse varkenspest. Als rechtstreeks gevolg besloot Amerika om veteri naire redenen zijn grenzen minimaal één jaar te sluiten. Dit betekende voor Meester Wijhe onder meer dat de sedert 1982 opgebouwde hammenex- port naar de VS stil kwam te liggen. Een tiental reeds verkochte containers met ham dat op de Atlantische Oceaan onderweg was werd niet meer toegelaten en kwam retour. Alle succesvolle po gingen om met een serie Nederlandse deli-pro- dukten op de Amerikaanse markt te komen, wer den ook in één klap teniet gedaan. Als direct ge volg kwam de werkgelegenheid voor 30 slagers/ uitbeners in gevaar. Het is duidelijk dat een grote groep consumenten enthou siast is over het idee bood schappen van huis te kunnen bestellen en keurig thuis ge bracht te krijgen. Men ver wacht bij tele-shopping wel een uitgekiend assortiment, een goede prijsstelling, maar bovenal een onberispelijke service. Het is dan ook voor al deze service geweest waarnaar de aandacht van Ja mes in de tweede helft van 1986 is uitgegaan. In 1987 zal de eerder gedane ervaring moeten worden vertaald in een nieuwe Ja- mes-formule, die niet alleen aan de wensen van de consu menten tegemoet moet ko men, maar ook zakelijk ge zien toekomstperspectief moet bieden. Een tweede vestiging waarin deze nieu we formule gestalte krijgt, zal eind van dit jaar worden geopend. De verwachtingen ten aan zien van deze nieuwe detail handelsvorm zijn hoog ge spannen. De toenemende behoefte aan gemak en ser vice vormen hierbij een ge zonde basis. De technische ontwikkelingen op het ge bied van de automatisering, zowel in de distributie als in de informatievoorziening, geven James daarbij de hulp middelen om het winkelen van de toekomst nu al werkelijkheid te maken. Aantal medewer kers: 62 72,6% mannen 27,4% vrouwen 68,3% part-timers ven l timers Het verlies van de Ameri kaanse markt werd echter grotendeels gecompenseerd door een actief beleid; en het inspelen op binnenland se marktontwikkelingen, de introductie van nieuwe pro- dukten en een betere pro- duktmix en door een crea tieve produktieplanning. Werkzaamheden die nor maal werden uitbesteed von den weer plaats onder eigen dak. Het overwerk werd op een laag pitje gezet, terwijl er aanzienlijk minder vakan tiewerkers trokken. Aantal medewer kers: 748 81,4% mannen 18,6% vrouwen 16,2% part-timers Van links imar rechts-, lui: Rijbroek, Klaas Mulder, Conny Dohbe. Rooy Noot Carta Groffen Hans Preeker, Marion van Rssen en Mamc Manendonk „De rol van de Centrale Slagerijen binnen Ahold is aan verandering onderhevig. Naast produktie worden zaken als distributie en dienstverlening aan de filialen steeds belangrijker." Deze consta tering doet directeur Jan Kelderman van de Vers Vlees Groep in het voorwoord van het interne jaarverslag van deze werkmaatschappij. In 1987 zal meer dan de helft van al de artikelen die aan de filialen worden gele verd niet meer in de Centra le Slagerijen zelf worden ge produceerd. Daarvoor in de plaats komen andere taken. De distributiefunctie van de CS'en neemt in sneltrein vaart toe. Buitenlandse kaas, knakworst, verse kip en vers 'vlug klaar vlees' vinden in middels via de vier CS-en hun weg naar de filialen. Daarnaast verzorgen de CS'en in toenemende mate een ondersteuning van de fi lialen (barbecue, cursussen etc.). De marktpositie van de Vers Vlees Groep is. in 1986 ver der versterkt door kwali teitsverbetering,, assorti mentsvernieuwing en meer verkoop via bedieningscoun ters. De omzet van vlees nam aanzienlijk toe, terwijl de omzet in wild en gevogelte spectaculair steeg. Ondanks deze omzetstijging bleef het resultaat van de Centrale Sla gerijen achter bij de ver wachtingen. Dit is, aldus de directie in het jaarverslag, te wijten aan de vele verande ringen die in 1986 in de or ganisatie hebben plaatsge vonden. Hoogtepunt binnen de Vers Vlees Groep in 1986 was on getwijfeld de opening van de nieuwe CS in Zoetermeer. Hierdoor is nu het distribu tienetwerk voltooid. Elk AH-, Miro- en Ter Huurne-filiaal wordt nu zes maal per week beleverd met wild, gevogel te en uiteraard vers vlees. De start van de vestiging in Zoe termeer, die in de plaats kwam voor de inmiddels ge sloten vestigingen in Maars- sen en Rijswijk, verliep ove rigens niet geheel vlekke loos. Juist op dat moment brak namelijk in Zoetermeer en omgeving varkenspest uit. In organisatorisch opzicht is 1986 voor de WG een jaar vol veranderingen geweest. In de CS'en werd met het oog op een verdere verbete ring van kwaliteit en efficien cy de zogenaamde produkt- Doordat in de loop van de zomer de omzet weer aan trok, de grondstofprijzen bleven dalen en een aantal grondstofbesparingsprojec- ten werd voltooid, werd 1986 toch nog een succes vol jaar voor Meester Wijhe. werden aange- Nieuwbouw Meester Wijhe In november werd door de burgemeester van Wijhe de eerste paal geslagen voor een nieuwe bedrijfsruimte van circa 4.800 m2, waar löO personen ko men te werken. De nieuwbouw vormt een laatste stap van het technisch meerjaren plan, dat een efficiën tere bedrijfsvoering mogelijk maakt. Eer der werden in het ka der van dit plan de af delingen Eindmagazij- nen en Expeditie, Fij ne Vleeswaren en het bedrijfsrestaurant op nieuw gehuisvest. Naar verwachting wordt de bouw van de nieuwe vleeswarenfa- briek in 1987 Voltooid. stroomorganisatie inge voerd. Dit betekent dat de produktie wérd verdeeld over assortimentsgroepen bestaande uit een vaste groep medewerkers. In we zen ontstonden er in elke CS diverse aparte groepen die elk verantwoordelijk waren voor een bepaalde produkt- stroom. Deze nieuwe organi satievorm is per CS aange past aan het assortiment en de omvang van de CS. Door deze nieuwe structuur is de basis gelegd voor realisatie van kwaliteits- en efficiency verbetering. Aantal vestigingen: 4 Aantal medewer kers: 519 66,7% mannen 33,3% vrouwen 22,5% part-timers Gemiddelde leeftijd: 32,2 Gemiddeld dienstjaren: 7,i

Personeelsbladen | 1987 | | pagina 14