Omzet AH Grootverbruik groeit opnieuw Nieuwe formule voor Instel Kok-Ede tevreden over eerste Ahold-jaar HIC uit de brand Flitsen pagina 11 Albert Heijn Grootverbruik Sr:-:-: Instel KENGETALLEN Instel jy 1 Kok-Ede KENGETALLEN Kok-Ede KENGETALLEN Albert Heijn Groot verbruik KENGETALLEN HIC De omzet van Albert Heijn Grootverbruik heeft in 1986 opnieuw een groei te zien gege ven. De stijging was van een iets lager niveau dan de afgelopen jaren. Dit als gevolg van een prijsdaling op de markt en de doorgevoerde bezuinigingen in de instellingenwereld. Het rendement is ver der gestegen. Door de ontwikkeling van de nieuwe formule heeft de bui tendienst zich met name ge richt op het beheer van be staande relaties. Met deze nieuwe formule, die meer dan in het verleden op prijs is gebaseerd, zal in het voor jaar van 1987 naar buiten worden getreden. In het ver slagjaar is onderzoek gedaan naar de voordelen van bun deling van centrale Groot verbruik Ahold-activiteiten. Medio 1986 is de beslissing genomen de distributiefunc tie en de niet-formulebepa- lende activiteiten te ver plaatsen van Breukelen naar Ede. Nadat eerst alle mede werkers van dit voornemen op de hoogte waren ge bracht is het overleg met de vakorganisaties en de OR af gesloten met een positief ad vies. Dit overleg heeft van al le betrokkenen veel tijd, energie en aandacht ge vraagd. Er is een sociaal plan opgesteld om de problemen met betrekking tot eventue le herplaatsingen zo goed mogelijk op te lossen. Voor ongeveer 50 medewerkers verviel als gevolg van de ver plaatsing de functie bij AHGV. Voor hen moest een nieuwe functie worden ge zocht in Ede en bij andere Ahold-bedrijfsonderdelen. Dit is voor een belangrijk deel nog in 1986 gelukt. De verwachting is dat ook voor enkele nog niet definitief ge plaatste medewerkers tot 1986 is voor Instel bv een turbulent jaar geweest. In dat jaar is namelijk een nieuwe formule ontwik keld. Deze bestaat er uit dat Instel zich met een beter aangepast en uitge breider dienstenpakket zal richten op de bedrijfs- restauratieve en contract catering markt. Als eerste aanzet tot de in vulling van de nieuwe for mule werd de organisatie weer op normale perso neelssterkte gebracht. Er werden een algemeen ver koopleider en een market ingmanager benoemd. Te vens is een begin gemaakt met het communiceren van het nieuwe concept naar de medewerkers. Ondanks de voor alle mede werkers onzekere toestand, die nog niet geheel is opge lost, is de motivatie goed op peil gebleven. Dit werd me de bereikt door een gunstige omzetontwikkeling in de tweede helft van het jaar. Dit laatste heeft in tegenstelling tot de verwachting tot ge volg gehad dat 1986 voor In stel in financieel opzicht re delijk is verlopen. Aantal medewer kers: 53 77,4% mannen 22,6% vrouwen 7,5% part-timers 5ven Jri timers ypX Kok-Ede kijkt met tevre denheid terug op het eer ste volledige jaar als Ahold-werkmaatschappij Het goede resultaat van de afgelopen jaren werd gehandhaafd. Dit on danks het feit dat de insti tutionele markt (zieken huizen, bejaardenoorden etc.) stagneerde. In de ziekenhuizen liep de be zettingsgraad verder te rug en het aantal verzor gingsplaatsen in bejaar denoorden nam af. De formules van de verschil lende werkmaatschappijen die in Grootverbruik Ahold (GVA) zijn ondergebracht hebben in 1986 inhoud ge kregen. Hierbij is bepaald dat Kok-Ede zich zal blijven richten op de institutionele markt. Uitgangspunt hierbij is dat de huidige formule, die is gebaseerd op een grote mate van service aan de afne mers, zal worden voortgezet en uitgebreid. In het afgelo pen jaar is hiermee al een be gin gemaakt door uitbrei ding van het assortiment met verse artikelen (onder ande re brood) en van het dien stenpakket. In de tweede helft van 1986 is Kok-F.de gestart met een verdere automatisering van het magazijnsorteersysteem. Dit systeem moet een meer efficiënte orderverwerking en distributie mogelijk ma ken. Bovendien wordt hier door de integratie van de distributie van Albert Heijn Aantal medewer kers: 410 85,1% mannen 14,9% vrouwen 2,4% part-timers een bevredigende herplaat sing kan worden gekomen. Ondanks alle problemen en onzekerheid is er in 1986 toch sprake geweest van een zeer grote inzet van alle me dewerkers. Het hoge ser viceniveau dat de klanten van AHGV waren gewend, is daardoor gehandhaafd. Het zeer lage ziekteverzuim van 1985 is in 1986, ondanks de steeds intensievere rela tie met de Bedrijfsgenees kundige dienst te Utrecht, niet bereikt. Om beter in te spelen op de wensen van klanten zijn di verse opleidingsprogram ma's gevolgd door medewer kers van de buitendienst en de afdeling televerkoop. De afdeling kerstpakketten heeft een bijzonder goed jaar achter de rug. Het aantal klanten is toegenomen. De omzetgroei vertoonde op nieuw een grotere stijging dan in 1985. De bijdrage van deze afdeling aan het AHGV- resultaat steeg eveneens. Catering Overseas Supply (COS) gaf in 1986 een te leurstellende omzetontwik keling te zien. De groei bleef achter bij de verwachtingen. De waardedaling van de Amerikaanse dollar verslech terde de concurrentiepositie van COS. Ondanks dit alles verbeterde het bedrijfsresul taat vergeleken bij 1985. Aantal medewer kers: 105 78,1% mannen 21,9% vrouwen 11,4% part-timers Gemiddelde leeftijd: 37,8 Gemiddeld aantal dienstjaren: 8,2 In de loop van het jaar heeft Instel een rechtstreekse ver binding met de computer van Kok-Ede gekregen. De afdelingen Telefonische Ver koop. Administratie en Lo gistiek kunnen hierdoor sneller en adequater functio neren. Eind 1986 is een begin ge maakt met de evaluatie van de niet-CAO-functies ten op zichte van gelijkwaardige functies in de zusterbedrij ven. Het aantal medewerkers is toegenomen van 51 naar 53, te weten 46 full-timers en 7 part-timers. Het ziekte percentage is nagenoeg ge lijk gebleven, te weten 5,3% ten opzichte van 5,5% in 1985. De kerstpakkettenverkoop is dit jaar minder gunstig ge weest dan gepland. Zowel het aantal pakketten als de verkoop van losse artikelen is teruggelopen. Door een verbeterde organisatie is het resultaat desondanks op peil gebleven. .y.v Medewerkers ran de distributie afdeling ran IIIC te Hoofd doip. Van links naai' rechts bovenste rij: Leo van Mans. René Balkenende. Wout den Hertog. Bert van LoonLeo Passchier. Van links naar rechts onderste rijPane Rietkerk, Jaap Ki'oon, Gerard Wolvers, Frans Schrama. Gerard van den Bosch en Henk de Groot. De brand die in de nacht van donderdag 3 op vrijdag 4 april 1986 het kantoor van HIC te Lisse verwoestte, heeft het bedrijf voor een haast onmogelijke op gave gesteld. Het be- drijfscomplex, waar het centrale magazijn en het hoofdkantoor van HIC Beheer was onderge bracht, liep door de brand zo'n enorme schade op, dat het on mogelijk was om op diezelfde plaats de acti viteiten voort te zetten. Desondanks is men er in geslaagd om de na delige gevolgen voor alle afnemers/aandeel houders tot een mini mum te beperken. Op maandag 14 april, 10 dagen na de brand, was Grootverbruik in die van Kok-Ede vergemakkelijkt. Het personeelsbestand bij Kok-Ede is in het afgelopen jaar aanzienlijk gestegen. Dit was met name het gevolg van de arbeidsduurverkor ting. Eind 1986 werkten er 410 medewerkers bij het be drijf. wen J timers j7 I Deze onverwachte ontwik kelingen binnen de HIC vormden aanleiding tot een heroriëntatie. Hierbij werd vooral een antwoord ge zocht op de vraag welke koers gewenst was om de functie die HIC Beheer voor afnemers/aandeelhouders vervult in stand te houden en zo mogelijk te verbete ren. De beperkingen die, zo wel in organisatorische als in financiële zin, werden ge constateerd, brachten de HIC tot onderhandelingen met Ahold. Deze hebben er toe geleid dat in november 1986 ruim 97% van het aan delenkapitaal is overgedra gen aan Ahold, als gevolg waarvan opname in GVA (Grootverbruik Ahold) heeft plaatsgevonden. De overname door Ahold bracht tevens een oplossing voor de huisvestingsproble men van HIC. Als gevolg van de verhuizing van de maga zijnen en expeditie van Al- bert Heijn Grootverbruik van Breukelen naar Ede, komt voor de Horeca In koopcentrale, de fast-food- service en Le Sommelier huisvesting vrij in het pand te Breukelen. De vleesservi ce Dordrecht (incl. Le Cour- rier du Chef), de vleesservi ce Steenwijk, alsmede de lin nenkamer te Den Bosch, zul len hun bestaande activitei ten in GVA-verband voort zetten en verder uitbreiden. Dank zij de inzet van alle me dewerkers hebben alle be drijfsonderdelen van HIC een redelijk tot goed jaar de hele onderneming weer volledig operatio neel in een tijdelijke huisvesting te Hoofd dorp. achter de rug. De vleesactivi teiten, waar een aantal reor ganisatiemaatregelen getrof fen is, vormen hierop een uitzondering. De verwach tingen voor de toekomst zijn bij alle bedrijfsonderdelen hoog gespannen. Dit met na me als resultaat van de nieu we samenwerking met de di verse GVA-onderdelen. Deze wordt als positief ervaren en zal zowel op korte als op lan ge termijn een gunstige uit werking hebben Dientenge volge wordt ook een uitbrei ding van het aantal arbeids plaatsen verwacht. HIC telde eind 1986 128 medewer kers. Aantal medewerkers totaal: 112 77,6% mannen 22,4% vrouwen 6,3% part-timers sven i timers A\

Personeelsbladen | 1987 | | pagina 11