CS Groenlo introduceert verse vleesmaaltijden voor huisdieren Nieuwe behuizing Pensioen- en Spaarfonds officieel geopend Ahold in zee met de Amersfoortse Flitsen pagina 5 Drs. P.J. van Dun, lid van de Raad van Bestuur van Ahold, en drs. J.C. van Ek van De Amersfoortse Alge mene Verzekeringsmaatschappij, hebben op 15 ja nuari een driejarig contract voor vrijwillige ziekte kostenverzekering ondertekend. Binnen het bedrijf maken ruim 2.000 medewerkers gebruik van deze collectieve ziektekostenregeling. De afgelopen 35 jaar sloot Ahold steeds een overeenkomst af met de NV Vezeno uit Zaandam. De tariefstelling en een aantal polisvoorwaarden van deze Zaanse maat schappij deden Ahold ertoe besluiten het contract niet te verlengen. Vl.n.r. achterste rij P. (woeneschei/, Luijenaijk, rnw R. Onmens, R. de Ruiter, w. Lakeman, middelste rij: A ran Dorssen, N.H. de Vries, mw. F.. Vis, mw. I Thé, rnw. G. ran Marie, mw. M. ran Marie, II ligthart, mw. M Opstal, mw. R Gans, mw l. de Boermw. Al. Dielemans; voorste rij: mw. AL v.d. Werjf, mw. V. Muis, mw. N. Kembel, j. Post, mw. TI. van Tilburg, mw. AT. Beuker, J. Keijzer, mw. A. Homma. CS Groenlo start dit jaar met een nieuwe activi teit: de produktie van verse dierenvoeding. Meint Roosien, bedrijfsleider CS Groenlo, heeft er hoge verwaehtingen van. „Het was een ontbrekende schakel in de activiteiten van de Vers Vlees Groep (WG). Vanuit de WG is dan ook het idee ont staan dat er in de 'pet food sector' iets te doen moest zijn. Daarbij hebben wij het onszelf niet gemakkelijk gemaakt. Bij de ontwikkeling van het nieuwe produkt hebben wij als stelregels gehan teerd dat de basiscomponenten van de maaltijden uit vers vlees dienden te bestaan en dat het pro dukt zich ten opzichte van de concurrentie zoda nig zou onderscheiden dat de eigenaars van hon den en katten het zouden kopen. pand aan de Westzijde 37. De vroegere behuizing aan de Zaanse Westzijde 30, waar onder andere ook de Dienst Technische Projecten (DTP) kantoor hield, voldeed niet meer aan de hedendaagse kan- tooreisen. Dit pand, dat eigendom van Ahold was, is inmiddels verkocht aan AMRO-projectontwikke- ling. Eind december werd W37 officieel geopend door de heer P.J. van Dun, lid van de Raad van Be stuur van Ahold. De ope ningshandeling bestond uit het verwijderen van de Ahold-vlag. Vorig jaar november zijn de 26 medewerkers van het Ahold Pensioenfonds en de Stichting Beheers- spaarregeling Ahold (het voormalige Spaarfonds red.) verhuisd naar het Een inventarisatie van de be staande dierenvoedingen leerde dat deze ofwel incom pleet waren ofwel niet uit verse produkten bestonden. Daarom is er gekozen voor maaltijden, waarvan de hoofdcomponent uit vers vlees bestaat. Hieraan zijn in de vorm van een gelei mine ralen en micronutriënten toegevoegd, waardoor een produkt ontstaat dat alle be nodigde voedingsstoffen be vat. De consument kan zijn huisdier straks een verse maaltijd voorzetten, waaraan hij geen bijprodukten voor de conditie van zijn dier hoeft toe te voegen. Hij biedt zijn dier dus kwaliteit, terwijl hij hiervoor minder handelingen behoeft te ver richten. Het wordt hem kant en klaar aangeleverd." Kwaliteit De kwaliteit van de dieren voeding heeft bij de ontwik keling een centrale rol ge speeld. „Dat is niet zo ver wonderlijk, want het idee is min of meer ontstaan vanuit de klantenfilosofie van AH. Dat wil zeggen dat onze klanten voor hun huisdier die kwaliteit maaltijd moe ten kunnen kopen die zij voor zichzelf gewenst ach ten. Nederlanders zijn ge hecht aan huisdieren. Zij hebben daar een zodanige relatie mee, dat zij deze wat hun voeding betreft een ge lijkwaardige behandeling willen geven. Het was dus zaak zorgvuldig te werk te gaan bij de samenstelling van de maaltijden. Dierenvoe ding wordt in Nederland geassocieerd met afval en vuile pens, met produkten waarvan de kwaliteit op zijn minst twijfelachtig is. Wij hebben het gezocht in ingre diënten, die bij de consu ment geen aversie oproepen, maar acceptatie. Daarom is er gekozen voor vleesdelen (met een laag vetgehalte) van runderen, lammeren en gevogelte. De toevoeging van orgaanvlees wordt tot een minimum beperkt." Bij het ontwikkelen van het concept zijn tal van mensen betrokken geweest. „Hier voor is binnen een stuur- en een projectgroep veel werk verzet. De projectgroep bestond uit Joop Dekker, Kwaliteitsmedewerker CS Groenlo, Arno Boon, Com mercieel medewerker WG Zaandam, Simone Bouwer, Hoofd Kwaliteitszaken WG, J. van Alphen, Hoofd Techni sche Dienst en mijzelf', al dus Meint Roosien. „De stuurgroep werd voorgeze ten door Jan Kelderman, di recteur WG, en bestond verder uit Albert Bruin, Commercieel Manager WG, en Henk Schuyt, Hoofd Be drijfseconomische Zaken WG." Testprogramma Aan de introductie van de verse dierenvoeding, die in week 19 zal plaatsvinden, is een uitvoerig testprogram ma voorafgegaan dat voorlo pig zal worden voortgezet. „Wij willen graag zeker we ten dat wij met verstand van zaken een nieuw produkt hebben ontwikkeld. Daarom hebben wij kenneltests uit gevoerd, onder andere bij Martin Gaus, de bekende presentator van het populai re televisieprogramma over huisdieren, in Lelystad. De uitkomsten van deze tests zijn bemoedigend. De accep tatie bij de dieren van onze produkten is zeer goed in vergelijking met die van on ze "belangrijkste concurren ten. Ook de acceptatie bij het pu bliek hebben wij via een ex tern bureau laten onderzoe ken. Het plaatje op de ver pakking, de kleur, de vorm van het bakje, de prijsstel ling, de grootte van de brok jes, alles is uitgetest. Wij hebben gekozen voor door zichtige bakjes. De consu ment mag zien wat er in zit. Op de veq">akking wordt de samenstelling nauwkeurig vermeld. De dierenvoeding is in een 25-tal filialen in.de regio's Deventer, Gouda, Alkmaar en Hilversum ook commercieel getest. Daarbij is naar voren gekomen dat het produkt goed scoort wanneer het bij de klanten goed onder de aandacht wordt gebracht. In de filia len waar informatrices zijn ingezet, was de afzet op ni veau. De filialen waar de die renvoeding geen ondersteu ning kreeg, bleven in ver koop duidelijk onder de ver wachtingen. Bij de landelijke introductie over enkele maanden moet er aan het on der de aandacht brengen veel worden gedaan." Winst Inmiddels heeft Meint Roos ien samen met de heer Van Alphen de machines ontwik keld en besteld die straks voor de produktie van de dierenmaaltijden moeten zorgen. „Vooralsnog gaat het om vijf honde- en vijf katte- maaltijden. Dat aantal zal worden uitgebreid tot 10. Voor de produktie van de maaltijden is er gestreefd naar een nagenoeg volledige mechanische opzet, zodat er sprake is en blijft van een constante kwaliteit.

Personeelsbladen | 1987 | | pagina 5