De spin in het web Honderd Ahold'ers naar opening bungalow BUZ-code BUZ-systeem staat of valt met hygiëne pagina 4 Flitsen DTP Projectleider: Groep DTP-ers. V.l.n.r. A/ie Visser Projektleider, Ab v.d Dongen Energiemanager, Evert Pals, Coördinator Bouwkunde, CAS LanJ'enneijer Install. Spec, en Arie v.d. Pauw Kraan Inrichtings coördinator. Arie Visser, projectlei der. Ofte wel: de man en zijn werk. En daar mee is meteen een pro bleempje geschapen. Visser wil best wat over het werk van een pro jectleider bij de Dienst Technische Projecten vertellen maar voelt er niets voor zichzelf daarmee op de voor grond te stellen. „Elk nieuw project, of dat nou een nieuwe win kel of een simpele ver bouwing is, voer je met elkaar als team uit. Een projectleider zit daarbij aan het stuur maar zonder motor en wie len komt die wagen immers nergens." Uit het verhaal van Visser blijkt overduidelijk hoe af hankelijk hij en zijn 7 colle ga's bij hun werk zijn van an deren. Denk alleen maar aan de papierwinkel van vergun ningen etc. die aan elke bouwactiviteit gekoppeld is. Door de ervaring van 16 jaar wijs geworden, zegt Visser: „De overheidsinstanties werken nu eenmaal veel tra ger dan wij bij Ahold willen. Dat blijft voor ons het tere punt. Je moet altijd wachten op beslissingen waarop je zelf geen enkele invloed kunt uitoefenen." Voorbereidingen Voor je duidelijk kunt maken wat een projectleider bij DTP doet dient eerst te wor den aangegeven hoe de gang van zaken is bij de opzet van een project. Zo'n plan kan variëren van een spiksplin ternieuw pand tot aan een betrekkelijk eenvoudige re modelling. Afhankelijk van de grootte van de investe ring zijn er meer tot beslis sing bevoegde mensen bij betrokken, maar als een voorlopig besluit tot uitvoe ring is genomen komt de projectleider volop in beeld. Eerste taak is het maken van een voorbereidingsplanning met daarin verwerkt het pak ket van eisen. Die eisen en wensen zijn aangedragen door enerzijds de area- en zonemanager en aan de DTP- kant de regionale account manager en lay-out ontwer per van DTP's accountbu reau Volgende stap is het maken van de lijst met daar op alle in te schakelen dien sten en de door hen begrote kosten. Vanzelfsprekend on derhoudt de projectleider daarbij nauw contact met de DTP-afdelingen voor techni sche en bouwkundige zaken die o.a. voor bestek en teke ningen zorgen. Ook de spe cialisten op het gebied van winkelinventaris wordt om hun inbreng gevraagd. Als al le kostenberekeningen zijn gemaakt wordt het project opnieuw besproken en on derdeel na onderdeel verge leken met de eerste, grove ramingen. Als overeenstem ming hierover is bereikt en 'van hoger hand' het fiat is gegeven krijgt de projectlei der zijn opdracht en kan hij met zijn eigenlijke werk be ginnen. Een scala van ver gunningen moet worden aangevraagd bij allerlei in stanties, het werk moet wor den aanbesteed (om de prij zen van de aannemers te kunnen vergelijken), de bouwtijd vastgesteld, de da tum van oplevering bepaald, de plannen voor de inrich ting gesmeed. Bezige baasjes In die fase zit de projectlei der als een spin in het web. Hij onderhoudt contacten met o.m. aannemers en leve ranciers, met architecten en overheidsinstanties, met de veterinaire dienst (voor de inrichting van een slagerij) met de Arbeidsinspectie en Ahead Advertising (voor de visuele aspecten van de win kel). Wie daarbij bedenkt dat de projectleiders bij DTP zo'n 8 tot 12 klussen per jaar onder handen hebben moet concluderen dat zij bezige baasjes zijn. Arie Visser: „Maar als zo'n klus eenmaal klaar is en je rijdt er nog eens langs heb je toch het gevoel: dat hebben we met elkaar toch maar mooi ge klaard." Maar voor het zover is, gebeurt er nog van alles. Plannen, die halverwege de rit wijzigingen ondergaan, bijvoorbeeld. Maar ook de inpassing van nieuwe ont wikkelingen zoals slagerij- Het Centraal Bureau voor de Levensmiddelenhandel (CBL) en de Vereniging voor Grootbedrijven in Levens middelen (VGL) hebben niet voor niets de werkgroep Le- vensmiddelenrecht verzocht een gedragscode op te stel len voor het BUZ-systeem. Deze code is nu in studie bij plus, een bakkerij-in-de-win- kel, nieuwe technische sys temen op het gebied van luchtcirculatie en verlich ting. Visser: „Al die dingen maken ons vak boeiend en uitdagend. Onze grootste zorg is echter het in de hand houden van tijd, kwaliteit en geld. Dat zijn voor ons de gouden regels." het Ministerie van WVC en de Keuringsdienst voor Wa ren. Wanneer de code wordt goedgekeurd kunnen alle winkels die zich aan de ge dragscode houden het BUZ- systeem toepassen. Om ie dereen in de filialen op de hoogte te houden volgt hier integraal de voorlopige tekst van de code. Het Bedien-U-Zelf-systeem (BUZ) is door de klan ten enthousiast ontvangen. Dat is de mening van de meeste mensen die er mee te maken hebben. Het belangrijkste punt bij BUZ blijft echter de hy giëne. Vanaf de invoer datum van BUZ heeft men daar van alle kanten op gehamerd en terecht. Niet alleen de Keuringsdienst van Waren houdt de BUZ-afdelingen nauwlettend in de gaten maar ook de klanten. Honderd deelnemers aan de steentjesactie zullen begin juni te gast zijn bij de officiële overdracht van de vakantiebungalow voor gehandicapten aan het Prinses Beatrixfonds. De honderd zullen de duizenden Ahold-medewerkers vertegen woordigen die ervoor gezorgd hebben dat de bungalow gebouwd kon worden. Volgende maand zal bekend worden welke Ahold-mede- werkers in aanmerking komen voor een reis naar Doorn, de plaats waar op dit moment druk ge bouwd wordt aan het jubileumgeschenk. Nico Thé, adviseur van de Werkgroep 100 jaar, heeft voor de keuze van de medewerkers een speciaal computerprogramma ont wikkeld. „Van elke werkmaatschappij gaat minstens 1 medewerker naar Doorn. De resterende plaatsen zullen met behulp van een speciale sleutel ver deeld worden over de be drijfsonderdelen. Het per centage deelnemers aan de steentjesactic speelt daarbij een belangrijke rol", aldus de heer Thé. „Het wordt een dwarsdoorsnede van het he le Ahold-personeel. Jong en oud, alle functiegroepen en ook de gepensioneerden zul len vertegenwoordigd zijn!" Bij de selectie van de 100 medewerkers zal gebruik ge maakt worden van gegevens uit het centraal salarissys teem. Bij werkmaatschappij en die daar niet op aangeslo ten zijn, zal een andere pro cedure gehanteerd worden. De 100 geselecteerden zul len een officiële uitnodiging van de werkgroep ontvan gen. De oproep in de vorige Flit sen om een naam voor de bungalow te bedenken, heeft een overweldigende stroom van reacties opgeleverd. De inzendingstermijn voor de prijsvraag is inmiddels ver streken. Momenteel buigt de jury zich over de honderden inzendingen. De inzender van de winnende naam krijgt behalve de hoofdprijs 200,- aan artikelen van AH) tevens een uitnodiging om aanwezig te zijn bij de officiële overdracht van de bungalow. Gedragscode voor het in zelfbediening verko pen van niet-voorverpakte eetwaren bestemd voor gebruik elders dan ter plaatse in de le vensmiddelenwinkel A. De Produkten 1. De gedragscode is van toepassing op alle niet- voorverpakte eetwaren die in zelfbediening te koop worden aangebo den en die bestemd zijn om thuis door de kopers te worden gebruikt, met uitzondering van verse groenten en fruit en vleeswaar in darm of darmvervangend omhul sel. 2. Eetwaren die, alvorens zij geconsumeerd wor den nog een hittebehan deling moeten ondergaan en eetwaren in een niet eetbare omhulling, be hoeven in de presentatie niet te voldoen aan het bepaalde onder BI, B3 en B7. 3- Het te koop aanbieden van eetwaren die naar hun aard snel aan bederf onderhevig zijn, is in zelf bediening verboden (bij voorbeeld kokswaren en waren waarin vlees, ge vogelte, vis en schaal- en schelpdieren zijn ver werkt). B. Eisen aan de presentatie in zelfbediening 1. De eetwaren moeten zodanig te koop worden aangeboden, dat onbe wuste besmetting en verontreiniging wordt voorkomen. 2.Suikerwerk en drop moeten zodanig te koop worden aangeboden, dat de verticale afstand tus sen de vloer en de ope ning van de presentatie- /verkoopbak (de ver kooprecipiënt) tenmin ste 75 cm is. 3- De eetwaren moeten zodanig ten verkoop wor den aangeboden, dat aan raking van de eetwaar door de consument, bij normaal winkelgedrag niet mogelijk is. Voorts moeten zodanige maatre gelen worden genomen, dat direct contact tussen onderdelen van de do- seer-mogelijkheid (bijv. de schep) die met de hand worden aangeraakt, en de voorraad eetwaren niet plaats vindt (bijv. ge bruik van een schep met een zodanig lange steel, dat deze buiten de pre- sentatie-/verkoopbak uit steekt). 4. Iedere eetwaar afzon derlijk dient te beschik ken over een eigen do- seermogelijkheid. Tevens dienen duidelijke doseer- instructies aanwezig te zijn. 5. In de directe omgeving van de presentatie van de niet-voorverpakte eetwa ren dient deugdelijke aft weeg- en beprijzingsap- paratuur met aandui dingsvoorschriften van de naam van de waar en de koopdatum aanwezig te zijn. 6. In de directe omgeving van de presentatie dient deugdelijk verpakkings materiaal voor de eetwa ren beschikbaar te zijn. 7. De voorraad niet-voor verpakte eetwaren dient deugdelijk afsluitbaar te zijn. Buiten de openings periode van het bedrijf dient de voorraad afge sloten te zijn. 8. Het is verboden de presentatie-/verkoopbak aan te vullen met verse eetwaren op de reeds aanwezige eetwaar. 9. Het te koop aanbieden van niet-voorverpakte eetwaren mag uitsluitend geschieden uit de presen tatie-/verkoopbak be stemd voor eenmalig ge bruik of uit de presenta- tie-/verkoopbak die ge schikt zijn om op deugde lijke wijze gereinigd te worden. 10. Op of bij iedere pre- sentatie/verkoopbak dient een aanduiding, aangevende de benaming van de waar te worden aangebracht, waaruit de aard of samenstelling of soort van de waar blijkt of inhoudende de alge meen gebruikelijke bena ming. 11. Bij de presentatie van eetwaren, niet-eetwaren en produkten als diervoe ders, dient een zodanige scheiding te zijn aange bracht, dat vermenging van genoemde produkten is uitgesloten. 12. Ten behoeve van de kopers dient direct bij of boven de presentatie van niet-voorverpakte eetwa ren een voor de koper begrijpelijke en duidelij ke gebruiksinstructie, als mede aanbevelingen ter bevordering van de hy giëne op een duidelijk zichtbare wijze te zijn aangebracht. C. Hygiëne De opgestelde presenta- tie-.'verkoopbak, de do- seermogelijkheden en gebruiksartikelen, alsme de de directe omgeving van de te koop uitgestal de niet-voorverpakte eet waren dienen steeds in reine toestand te verke ren. Voor het schoonhou den dienen deugdelijke procedures te worden gehanteerd. Voorbeeld: - ten minste dagelijks droog reinigen; - scheppen en gebruiks voorwerpen dagelijks rei nigen; - ten minste eenmaal per week apparatuur, deksels en vloer reinigen. D. Slot bepalingen In iedere onderneming dienen een of meerdere personen direct belast te zijn met het beheer, toe zicht en de verzorging van de presentatie en ver koop van de niet-voor verpakte eetwaren.

Personeelsbladen | 1987 | | pagina 4