Werkmaatschappijen Boerenlandmelk valt bij consument in de smaak Albro trots op dubbelvouwmachine Albert Hejjn Vers Vlees Groep Kerstdiner in een tent Papendrecht heeft een AH-'weilandwinkel' pagina 10Flitsen Albert Heijn heeft in de tweede week van januari een nieuw soort melk geïntroduceerd. Het gaat hier om de Boerenlandmelk. Een verschil met de gewone volle melk is, dat deze melk niet afge roomd is en dus een hoger vetgehalte (gemid deld 4,2 procent) heeft. Gewone melk bevat 3,5 procent vet. Diverse instituten die voor minder vet in het voedsel pleiten, zoals het Voorlichtings bureau voor de Voeding, hebben inmiddels hun bedenkingen over deze vettere melk niet onder stoelen of banken gestoken. De consument schijnt zich weinig van deze waarschuwingen aan te trekken. Die vinden de Boerenlandmelk ge woon lekkerder. De heer P.L.M. van Loon, assortimentsmanager zuivel, legt uit waarom Albert Heijn met deze melk op de markt is gekomen. „Uit markton derzoek bleek dat de melk- drinkers de huidige smaak van de volle melk vlakker vonden worden. Er is nau welijks meer verschil te proeven tussen de diverse merken; volle melk is een 'eenheidsworst' geworden. De consument is daar niet blij mee en wil kwaliteits- melk met meer smaak. Dat kan alleen bereikt worden door er voor te zorgen dat er net als vroeger meer vet in de melk blijft zitten." Met deze informatie in de hand, trad AH in overleg met de Melkunie uit Woerden en ontstond het idee van de Boerenlandmelk. Deze melk wordt nog wel verhit tot 72 graden Celcius - pasteurise ren - (gewone melk wordt verhit tot 75 graden) om eventuele schadelijke bacte riën te doden. Echter het af romen en het verdelen van de vetbolletjes - homogeni seren - wordt bij Boeren landmelk achterwege gela ten. Betreuren Niet iedereen is gelukkig met de komst van de Boe renlandmelk. In een vraagge sprek met de Haagsche Cou rant zegt mevrouw I. van Dis van de Nederlandse Hart stichting over het nieuwe AH-zuivelprodukt: „In de on langs verschenen voedings richtlijnen wordt het ge bruik van minder (dierlijk) vet aanbevolen. Dit advies werkt niet alleen gunstig voor hart- en vaatziekten, maar ook ter voorkoming van kanker. Daarom betreu ren wij de komst van dit pro- dukt. Het wekt toch nieuws gierigheid op. Er zullen on getwijfeld mensen op over stappen; zeker als ze het lek ker vinden." Wat vindt de heer Van Loon van deze kri tiek: „De consument is na tuurlijk niet dom. Die kent zijn verantwoordelijkheden echt wel. Men is best zelf in staat om een verstandig voe dingspatroon te kiezen. Bo vendien lijkt nu net alsof Boerenlandmelk schadelijk voor de gezondheid is, en dat is het zeker niet. Kijk, er is momenteel een aantal din gen aan de hand. Enerzijds is dat de drang om gezond te leven, maar aan de andere kant wil men weer kwaliteit, en in het geval van de Boe renlandmelk. meer smaak. Aan die wens mag je niet zo maar voorbij gaan. De eerste reacties van klanten op onze melk zijn uiterst positief. Men vindt het echt lekker der dan de melk die ze tot nu toe hadden gedronken. Wij moesten niet voor niets in de eerste week al onze om- zetplanning bijstellen. Ik denk daarom ook dat de Boerenlandmelk binnen AH een heel gezonde toekomst tegemoet gaat. En de klant? Oh, die houdt het gebruik van vet in het totale voe dingspatroon zelf wel in de gaten. Daar is men mans ge noeg voor." In ons land verrijzen op al lerlei plaatsen Albert Heijn- winkels. Het aantal vestigin gen dat momenteel midden in een weiland staat, zal ech ter op de vingers van één hand te tellen zijn. Zo'n 'wei- landwinkel' is onlangs ge opend en bevindt zich aan de Platanenlaan 3 in Papen drecht. Filiaal 1490 heeft 'te midden van de koeien' zijn tenten opgeslagen aan het eind van een nieuwbouw wijk. Het is de bedoeling dat in de nabije toekomst de wijk zich verder zal gaan uit breiden. Het filiaal zal dan door woningen zijn inge bouwd. De klanten zullen dan vanuit een nieuw win kelcentrum worden be diend. Tot die tijd gebeurt dat nog vanuit een noodwin- kel die er volgens de mede werkers als een juweeltje uitziet. Vandaar dat zij vol trots voor hun nieuwe werk plek wilden poseren. In een overdekte feest tent vierden op 24 decem ber alle medewerkers van de Centrale Slagerij (CS) in Zaandam het kerst feest. Het personeelsres- taurant had in samenwer king met de Technische Dienst en Distributie de tent smaakvol ingericht en ervoor gezorgd dat niemand iets tijdens het gourmetten tekort zou komen. Tussen de bedrij ven door sprak de CS-be- drijfsleider, Henk de Jong, zijn waardering uit over de geleverde presta- Sinds enige tijd beschikt Albro Zwanenburg over een unieke machine voor het dubbelvouwen van kleinbroodr Puntjes, bol letjes, krentenbollen, ro zijnentimpen en vloerka- detten, die per serie van zes aan elkaar gebakken uit de oven komen, wor den door een vernuftig mechanisme in het mid den omhooggedrukt en drie bij drie tegen elkaar aan gevouwen. „Dit werk werd voorheen handmatig gedaan. Twee mensen stonden de puntjes aan de lijn dubbel te vou wen. Drieduizend per uur. Die tijd is voorbij. Het klein- brood gaat van de oven over een koelbaan de machine in en komt er verpakt weer uit. Volautomatisch", aldus I.oek Steenland, hoofd Produktie en Techniek bij Albro. Het dubbelvouwen van het kleinbrood komt voort uit de wens van de Commercië le Afdeling van Albert Heijn. Loek Steenland: „Ze vonden dubbelgevouwen klein brood mooier dan zes kadet- ten naast elkaar. Wij ook, maar er was nooit eerder een machine voor." De ontwikkeling van de dub belvouwmachine is niet van een leien dakje gegaan. Eind 1984 gaf Albro het bedrijf BPM-engineering de op dracht om een proefmachine te bouwen. „Eind maart 1985 dachten we het met de proefmachine voor elkaar te hebben. Eind juni zou de de finitieve versie geleverd worden, maar door allerlei problemen duurde het tot maart 1986. We hebben toen twee weken gedraaid en vervolgens moesten we hem wegens technische i mankementen terug sturen. Hij liep wel, maar hij vouw de niet. Uiteindelijk is de ma- chine half mei herplaatst en draaide toen meteen zoals hij moet draaien. Overigens j zijn de fouten er niet door de technici, maar door onze eigen bakkers uitgehaald", zo vertelde Steenland, die verder onthulde dat Albro door de aanvankelijke tegen- slag op het punt heeft ge staan om van het hele pro ject af te zien. „De zaak is toch doorgezet onder lei ding van ploegen-chef Bek- ker en chef onderhoud Vis sers, die er steeds heilig in hebben geloofd. Het resul- j taat mag er zijn. We hebben een heleboel ellende gehad, maar we zijn er nu trots op!" I ties tijdens de kerstdruk te. Er was nogal wat van de mensen gevraagd in de vorm van overwerken en speciale bestellingen. Als blijk van waardering ver scheen derhalve de kerst man die 160 relatiege schenken onder de gas ten verlootte. In Krimpen ad IJssel werd op 11 december van bet vori ge jaar onder grote belang stellingfiliaal 1487 geopend. Feest dus voor de klanten maar ook voor de medewer kers. Vandaar deze foto van bedrijfsleider J. Griep met zijn medewerkers.

Personeelsbladen | 1987 | | pagina 10